Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: tawaret »

Ja mam 21 lat i idę na I rok studiów (nie medycyny wprawdzie) i uważam, że warto o ile ma się zapewniony byt na czas studiów (zarobione pieniądze albo pomoc rodziców). Oczywiście najpierw trzeba wszystko przemyśleć.
Flyer
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 20:20

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Flyer »

Witam wszystkich

Bardzo ciekawy temat, widać że są różne opinie ale generalny wniosek jest że jeśli ktoś chce być lekarzem to można zacząć później.
Ja mam sytuację taką, że skończyłem już 1 kierunek (telekomunikację) i mam 25 lat. Jednak (w skrócie) nic się tam nie nauczyłem, nie interesuje mnie to i nie chcę się tym zajmować.
Oboje moi rodzice są lekarzami. Więc polecili mi iść na medycynę. Zdawałem w tym roku biologię i dostałem się na UM w Łodzi.
Problem jest taki że medycyna mnie zbytnio nie interesuje (chociaż uważam że to prestiżowa i ważna dziedzina). Nie mam powołania do pomagania ani nic w tym stylu. Wiem że jest dużo nauki itp. ale zakładam że jestem zdolny i bym sobie poradził.
Moje pytanie (czy raczej prośba o sugestie) jest takie: czy ktoś kto nigdy nie interesował się medycyną ani nie marzył o byciu lekarzem powinien iść na medycynę?
Oczywiście nie mam niestety innych/lepszych pomysłów (jakbym miał to bym je realizował).
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Michch »

Powinien to nieodpowiednie słowo, bo nikt takiej powinności nie ma
Jeżeli nie czujesz jakieś niechęci do tego kierunku, a raczej jest ci obojętny to warto spróbować. Postudiujesz to się przekonasz, czy to jest dla ciebie. Ja, jeżeli byłbym w takiej sytuacji to poszedłbym raczej na stomatologię-bardzo dobre perspektywy i znacznie krótszy czas kształcenia się.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Mårran »

Zależy czy medycyna nie interesuje cię w wersji biegam w białym fartuchu ze stetoskopem i leczę ludzi czy w ogóle w żadnym aspekcie. Po medycynie nie trzeba leczyć, są inne związane z medycyną ścieżki zawodowe, którymi można pójść.

Jeśli nie masz zupełnie innego pomysłu, a w tym kierunku już poszedłeś, to możesz poczekać i zobaczyć, czy coś cię nie zainteresuje.

A temat powołania do pomagania był na forum wałkowany wiele razy I uwierz mi, że wiele osób sobie bez tego świetnie na studiach radzi ]
Pani Buka
amlopina
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 16:30

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: amlopina »

Hej, w tym roku skończyłam 24 lata i jestem na trzecim roku studiów, na które nie poszłam od razu po liceum, jednakże od dłuższego czasu bardzo chciałabym pójść na medycynę, musiałabym zdać chemię oraz fizykę/matematykę poprawić, tak więc na medycynę wybrałabym się po 25, w międzyczasie robiłabym magisterkę z obecnych studiów, a później doktorat. Doktorat i medycynę skończyłabym w tym samym czasie. Myślicie, że jest sens? Czy nie jest już za późno? Chciałabym się później również kształcić dalej z zakresu medycyny, ale brak mi wiary, ze względu na wiek.
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: politechnik »

Moim zdaniem warto spróbować, chociaż wydaje mi się, że doktorat i medycyna może być (czasowo) trudne do pogodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości