Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

go¶æ

Re: Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

Post autor: go¶æ »

Ja mam szylkę , którą wypuszczam tylko na 30 minut dziennie. Jej to wystarcza , jak biega dłuŻej to wskakuje do klatki, siedzi w niej i obserwuje otoczenie, albo śpi. Na ręce nie lubi być brana, więc tego nie robię. Szylka pozwala się tylko głaskać za uszkiem i wtedy do mnie podchodzi. czy to znaczy, Że ją zaniedbuje? Czasem wypuszczam ją co dwa dni. Nie przesiaduję pod klatką i nie niepokoje zwierzątka. Nie moŻna traktować zwierząt jak maskotek, brać na ręce , prztulać- szyla to nie pies w końcu :wink:
Tusia
Posty: 17
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:40

Re: Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

Post autor: Tusia »

Oczywiście, że go nie zaniedbujesz. Szynszyle cenią sobie spokój i swobodę i na pewno jest co wdzięczny, że go nie straszysz ani mi nie przeszkadzasz w czasie snu. Jeżeli sam wchodzi do klatki i szybko z niej nie wychodzi to znaczy, że się zmęczył i już mu wystarczy tego biegania po domu, czy po pokoju. Ja robie tak samo jak ty, tylko czasami mój szylek ma strasznie dużo energii i biega i biega, a ja chcę już ją zamknąć więc go wtedy biorę na ręce, a on wcale się tak bardzo za to na mnie nie obraża. Mój szynszylek też lubi być głaskany za uszkiem i aż mi się nastawia ale jak za długo go głaszczę to niestety sie troszkę niecierpliwi.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

Post autor: nakrecona_malpa »

ja również sądze że go nine zaniedbujesz, uważam że tyle uwagi mu wystarczy natomiast moja matka sie wkręciła i wypuszcza mojego zierzaka na dłużej i codzień nie ważne że czasem se śpi za łóżkiem przez 2 godziny

tak naprawde to jeśli chodzi o uwage to wszystko zleży od właściciela niektórzy mają wkręta w swoje zwierzaki i nie dają im spokoju przez cały dzień i sądzą że tak powinno być i ich zwierzaki to uwielbiają inni zaś raz dziennie posmyrają szyszka i to im i mu wystarczy. A mi sie wydaje że zwierzaki sie przyzwyczajaja do częstotliwości pieszczot
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

Post autor: andi »

Popieram. szylki to nie MASKOTKI! Lecz trzeba je wypuścić i je pogłaskać, ale delikatnie. twojej szylce wystarcza tylko pół godz. wybiegu dziennie, a więc nie należy jej budzić czy zmuszać do biegania.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

Post autor: muppet »

Zgadzam się z przedmówcami, sczególnie z nakręconą_małpą. To nie jest zaniedbywanie. Szynszyle lubią ciszę i spokój szczególnie w ciągu dnia. Twój szynszyl jest przyzwyczajony do tego że biega 30 min i widać wystarcza mu to
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Czy zaniedbuje swojego szynszyla?

Post autor: Szyszek1993 »

Oczywiście ż eten szynsyzl nie jest zaniedbywany i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przeciez nie będziemy zmuszac zwierzaka do dłuższego biegania skoro on tego nie potrzebuje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość