Czym zastąpić nieosiągalnego Biolara

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
PanInzynier
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2017, o 12:49

Czym zastąpić nieosiągalnego Biolara

Post autor: PanInzynier »

Dzień dobry forumowiczki i forumowicze!

Proszę Państwa, chciałbym prosić o radę czym zastąpić polecanego Biolara, gdyż ten okaz jest już na skraju wyginięcia (lub jego cena sięga absurdalnych wartości). Zanim zamieszczę znalezione przeze mnie alternatywy odpowiem na pytanie o obiekty, które będą poddane obserwacji. Pytanie jest trudne, gdyż interesuje mnie niemal wszystko :oops:

* mikroorganizmy (wrotki, pantofelki), mam nadzieję, że wychodowane samodzielnie
* woda z akwarium, małego stawu (glony, okrzemki)
* preparaty biologiczne (krew, ślina/nabłonek jamy ustnej, włos)
* owady, zwłaszcza mrówki (hoduję kilka gatunków)
* "ciekawostki", czyli co mi przyjdzie do głowy, jak np. cukier, kwasek cytrynowy

Wracając do meritum, mój budżet kształtuje się w okolicach 2 tys. Docelowo chciałbym również dokumentować moje obserwacje aparatem typu bezlusterkowiec (Olympus), choć niekoniecznie od razu. Oto moje propozycje
* Carl Zeiss Jena - olx 727286122 (ma od razu kondensor ciemnego pola)
* Carl Zeiss JENAMED Cytology - allegrolokalnie.pl/oferta/carl-zeiss-mikroskop-jenamed-cytology (choć tu będzie trudno z nakładką fotograficzną)
* ewentualnie klasyk, czyli PZO MB30 - allegrolokalnie.pl/oferta/polski-mikroskop-pzo-mb30-w-dobrym-stanie-ladny (tu z oświetleniem wg Kohlera)

Czy coś z powyższej listy jest godne uwagi? Ewentualnie czy warto się zastanowić nad jakaś Deltą?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości