Czyste lasy polskie

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
BlueSky
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2006, o 21:10

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: BlueSky »

mnie spotkała podobna historia, tyle że smieciwosko w lesie było oddalone od mojego domu jakieś 7-10km, gdzie to zs psami chodziłam na spacery.
Moje ulubione miejsce, moje! a tu nagle ekrany telewizorów, butelki, papierki itp itd.
jedyny raz, całkiem przypadkiem udało mi się nakryć część śmieciarzy, a był to ksiądz z gromadką chłopców
Byłam z rottwailerem i dwoma kundlami( rzadko chodze do lasu z psami, a jak już, to wybieram inny konkretną porę roku) Puściłam psy wolno i przeszłam sie koło nich- zamarli ze strachu.
Poźniej zostawaiłam informację na dużym brystolu( mam w zwyczaju zabieranie ołowka i kawałka papieru do lasu), że w lesie NIE wolno rozpalać ognisk w nieoznaczonych miejscach i tym bardziej pozostawiać smieci.
problem zgłosiłam również do Nadleśnictwa- od tej pory moje miejsce w lesie jest czyściutkie
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: naanahanae »

och jak mnie dawno tutaj nie było.

jasne ze trzeba byc kopniętym na tym punkcie. bo kto jak nie my?

edukacja ekologiczna jak i sama świadomość ekologiczna Polaków kuleje. czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. a niestety coraz częściej mysle że przeciętny Polak do lasu dzie tylko po to żeby pozbyć sie swoich śmieci a nie wypocząć.
Lepiej się wypoczywa w hipermarkecie wynosząc tony jednorazówek, materiałów które nadają się do recyclingu ale nikomu się nic nie chce z tym robić (łatwiej zostawic w lesie niz posortowac)

pozdro dla wszytskichnienormalnych
Agushieq
Posty: 16
Rejestracja: 8 gru 2006, o 17:59

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Agushieq »

Oo.Jestem oczywiście za! A to hasłoTwoje śmieci - Twoja sprawa jest świetne Powinno się dbać o lasy Niektórzy to olewają,ale to już ich sprawa.
Puenta
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2006, o 13:16

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Puenta »

Też jestem za akcję, bo niby co w niej złego, ale będąc w 2 klasie gimnazjum wiem, że wszyscy mają to głęboko w nosie( tak grzecznie mówiąc )
Samym słowem nic nie zrobisz, a napewno nie slowempomóż". Juz dawno przestało to mieć znaczenie. Jeżeli ludzie nie pomagają i nie wyślą smsa do fundacji gdzie moga pomóc chorym dzieciom takim samym jak my to tym bardziej nie ruszą tyłka i nie będą sprzątać lasu, lub wyrzucać śmieci do kosza, bo lepiej na ziemie i to jest cool.
Pozatym nikt nie wie co niesie za sobą to co robimy, trzeba to jakoś uświadomić, Tylko jak
Napewno przydali by się ludzie którzy jakoś bardziej by pilnowali porzdku w lasach.
Myszorka
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2007, o 11:21

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Myszorka »

Musimy pomagac sobie nawzajem, uswiadamiac tym, ktorzy przyczyniaja sie do szkod naszego otoczenia, ze zle czynia.
Problem tkwi w tym, ze brak nam autorytetow, wzorow postepowania. Spotykamy sie z tym na kazdym kroku, w szkole, w pracy, w domu to jest przerazajace.
To rodzice powinni sugerowac dziecku co jest dobre, a co zle. Do nauczycieli nalezy pomoc wformowaniu", rozwoju dziecka. Tymczasem wiekszosc rodzicow nie jest w stanie wychowac odpowiednio swojego potomka, a nauczyciele ograniczajac sie tylko dozaliczenia lekcji, nie interesuja sie przygotowaniem swoich uczniow do zycia, nauka zycia.
Ros(-_-)mak
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2007, o 02:19

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Ros(-_-)mak »

problem ochrony lasów z reguły podejmowany jest przez ludzi starszych, lub młodszych już wykształconych, którzy wiedzą, że zaśmiecanie pobliskiego lasu do niczego dobrego nie prowadzi.ale ochrona lasu, to nie znaczy, że nie mamy nie wyrzucać śmieci, to znaczy także, że mamy zbierac śmieci przez nas napotkane. z zanieczyszczeniami lasu bezpośrednio lub pośrednio związane są także zanieczyszczenia wód.najefektywniej byłoby, gdyby zostały utworzone organizacje przyjazne środowisku, które by częściej niż raz do roku sprzątały lasy.trzeba rozmawiać z ludźmi na ten temat i tłumaczyć że to co robią jest złe.
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: sigaltbg »

Agushieq napisała:,

Powinno się dbać o lasy Niektórzy to olewają,ale to już ich sprawa.

Nie prawda! To nie jest tylko ich sprawa. bo to że zostawiają śmieci będzie przeszkadzało nie tylko tym którzy śmiecą ale również tym którzy o porządek dbają i nie śmiecą!

Mnie strasznie denerwuje widok sterty śmieci i to szczególnie w lasach

Powinno robić się akcje edukacyjne w szkołach bo problem dotyczy młodego pokolenia.
mrowkaB
Posty: 10
Rejestracja: 1 lut 2007, o 14:04

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: mrowkaB »

sigaltbg pisze: Nie prawda! To nie jest tylko ich sprawa. bo to że zostawiają śmieci będzie przeszkadzało nie tylko tym którzy śmiecą ale również tym którzy o porządek dbają i nie śmiecą!
A zwierzęta, rośliny w lesie? Smieci w lesie zagrazają nietylko ludziom, ale takze ( a nawet przede wszytskim ) mieszkancom tego lasu! Mozna to tylko zrozumiec wyobrazając sobie jak nam by sie mieszkalo majac w mieszkaniou czy domu pełno porozwalanych smieci: po kanapie, dywanie, w kuchni, w lazience.
Kynia
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2007, o 21:45

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Kynia »

Ten problem niestety nie dotyczy tylko młodego pokolenia. Jeśli małe dziecko widzi jak tatuś lub mamusia wyrzuca śmieci do lasu to jak ono ma się zachować? Bierze przykład ze swoich rodziców i akcje edukacyjne w szkołach na niewiele się tutaj zdadzą.
Trzeba więc robić takie akcje, aby każdy mógł o nich usłyszeć. Może radio, telewizja, prasa, Internet Coś trzeba z tym zrobić

Powiedz STOP wyrzucaniu śmieci do lasu
PrzemekB
Posty: 6
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 17:41

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: PrzemekB »

ja osobiscie mam to jakos zakodowane w glowie ze smieci do lasu, czy w gorach, czy gdziekolwiek poza smietniki sie nie wyrzuca i dziwie sie strasznie ludziom ktorzy to robia, bo jest to moim zdaniem nienaturalne.
Snickers
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2007, o 16:54

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Snickers »

Dobrze że mieszkacie w lesie. Ten problem nie jest aż tak duży i nie dotyczy większych kompleksów leśnych, a małych lasków. Edukacja ekologiczna jest prowadzona mimo to, małe dzieci ku waszemu zdziwieniu wytytkają to soim rodzicomBo tak powiedziała pani w szkole podobnie jest z wypalaniem traw to dzieci mówią o tym zacofanym rodzicom.
cichusB
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 20:04

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: cichusB »

moze was zainteresują aktualne zdjecia Lasu Bemowskiego w Warszawie, z wysypiska Radiowo wiatr zwiewa tysiace foliowych toreb ktore opanowaly juz spora czesc lasu
tysiace toreb wisza na czubkach drzew a wysypisko nie jest w zaden sposob zabezpieczone, tych smieci jest juz tam tysiace
Stowarzyszenie
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2007, o 21:17

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Stowarzyszenie »

Kary jakie są stosowane za zanieczyszczanie lasu są zbyt małe dlatego śmieciarze i brudasy wolą jechac do lasu nisz na wysypisko za wywalenie smieci do lasu mandat 200 zl mielismy ostatnio akcje sprzątania lasu w Słupsku co opisuje nasza strona prawie 1 tona śmieci zebrana na małym odcinku lasu świadczy to o jakim nagminnym zjawisku jest temat tylko skuteczna kara to walka z brudasami bo oni czują sie bez karni ,ten lasek co sprzątaliśmy jest koło domków jednorodzinnych o czym to świadczy osądzie sami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości