Czyste lasy polskie

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Sunflower77

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Sunflower77 »

Zastanawia mnie to, jak turyści w górach mogą zostawiać odpadki na szlaku. PrzecieŻ jeŻeli mogą wtaśtać na górę tyle Żarcia, to równie dobrze mogą znieść te lekkie papierki i wyrzucic je do kosza! Oni wogóle nie myślą, a tylko cierpi na tym przyroda i prawdziwi turyści, którzy chcą odpocząć :(
Cro
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:17

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Cro »

Popieram! Ale niestety to trochę taka syzyfowa praca ja w swoim własnym kawałku lasu jakieś 3 lata temu wyzbierałem wszystkie śmieci a ostatnio znów pojawiły się nowe - mimo ze oficjalnie każdy płaci za odbiór przez władze śmieci i wywóz na wysypisko. Moim zdaniem to paranoja ale co poradzić jak większość ludzi na wsiach wolidarmoche".
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: dawidw »

Ludzie po prostu mysla bardzo prostymi kategoriami- a wyrzuce jeden papierek czy woreczek foliowy- a z jednego nic sie nie stanie. I jak sie na takiej wsi 300 takich znajdzie, to mamy smietnisko. Z tego co widze to zadne akcje zbierania smieci nie pomagaja, bo ludzie dalej swoje. jak dla mnie powinni wprowadzic obowiazek wywozu smieci. za nieegzekwowanie czegos takiego karac grzywna.
Cro
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:17

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: Cro »

to nic nie da. w mojej okolicy jest coś takiego - co prawda nie jest karane grzywną - ale ludzie nawet nie zapełniają koszy w pełni tylko wywalają większość śmieci do lasów.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: akcja CZYSTE LASY POLSKIE

Post autor: dawidw »

ale to jest jedyne rozsądne rozwiązanie. trzeba ludzi do tego zmusić i tyle. dla mnie glupotą jest placic za wywoz smieci i nie korzystac z tego w pelni(te kosze do polowy zapelnione). Karac grzywna i to surowo!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości