Czyszczenie uszu

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Czyszczenie uszu

Post autor: Kamila:) »

Co jaki czas należy czyscic fretce uszy
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: prazm »

To zależy. Uszy czyści się gdy są brudne. Poprostu trzeba na to zwracać uwagę Jeśli nic złego się nie dzieje to uszy trzeba wyczyścić raz na 2/3 miesiące. Jeśli jednak uszy szybko siębrudzą to trzeba iść do weta bo to nie jest normalne.
gosia
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:43

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: gosia »

witaj prazm. calkowicie sie z toba zgadzam jesli chodzi o uszy.bo czyscic fretce uszy wcale nie jest takie latwe
gliko
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 11:02

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: gliko »

ojjj nie jest nie jest hehehe ja staram sie to zrobic gdy moja spi. jest wtedy jak zabiota i raczej nie wie co sie dzieje. robie to patyczkiem do uszu bardzo delikatnie zbey jej nie uszkodzic malzowiny
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: Norbi »

fretkę do czyszczenia uszu trzeba przyzwyczaić, tak jak mycia zębów
W artykułach czytuje się że co jakieś 2tygodnie można czyścić uczy, ale oczywiście bez powodu nie należy gmerać w uszach, bo się naturalną ochronę zmywa"
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: funcia »

To są brednie że co 2tygodnie się czyści fretce uszy.Trzeba ja czyścić jak będzie nadmiar"żółtego wosku (co 2-3mies może nawet i więcej)najlepiej czyścić watą i preparatem który można kupić w aptece jak i za równo u weta. Najpierw skontaktuj się z wetem żeby zbadał Twojej fretce uszka i potem on ci da jakiś preparat.
gliko
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 11:02

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: gliko »

ja jej czyszcze jak ma naprawde duzo ziemi po spacerze np bo jak kopie to naturalne ze jest jej tam pelno
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: funcia »

No jak jest trawa albo piasek to trzeba czyscic bo moze sie cos stac ze sluchem freci
Dark
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2007, o 16:42

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: Dark »

Mój fredzio za nic nie daje sobie ich czyścić, nawet weterynarz ma z tym trudności. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób?lthelp
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: Joanna pirania »

ciężko jest utrzymać fretkę i wyczyścić jej uszy! ja od weta dostałam lekarstwo w żelu do czyszczenia uszu i przy okazji na świerzba bo podobno fretki często go mają w uszach! wkraplam im jak śpią, ciężko jest ale jakoś daje rade! może wymęcz swojego pupila żeby mocno zasnął i wtedy spróbuj! fretki jak mocno zasną to można z nimi wszystko robić powodzenia!
Dark
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2007, o 16:42

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: Dark »

Dzięki. XD
Kasieńkaaa
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2007, o 15:17

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: Kasieńkaaa »

i jak tam sie czują zwierzątka?
Dark
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2007, o 16:42

Re: Czyszczenie uszu

Post autor: Dark »

Ja zaś wolę JPEG-i XD. Dobrze, dzięki XD
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość