Dentystyczne chrupki dla kota

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
maselniczka
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2014, o 21:35

Dentystyczne chrupki dla kota

Post autor: maselniczka »

Naszemu kotu zaczął się odkładać kamień nazębny i nie bardzo wiem co z tym zrobić.
Podobno są jakieś smakołyki dla kotów ze specjalnymi składnikami, które pomagają dbać o uzębienie?
kociamama
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2014, o 17:23

Re: Dentystyczne chrupki dla kota

Post autor: kociamama »

Rzeczywiście takie chrupki mogą kotu pomóc w pozbyciu się kamienia. Głównie tu chodzi o wielkość i kształt, które wymuszają na kotach gryzienie tych chrupek. W ten sposób ich zęby się oczyszczają.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Dentystyczne chrupki dla kota

Post autor: mis koala »

Tak są takie specjalne, nawet chyba reklamują jedne w tv ja z lokatorkami mam psa na mieszkaniu i też mu takie specjały kupujemy nawet nie jest to super drogie i w każdym nawet osiedlowym je spotykam nie wiem czy pomaga bo nasz piesio chyba kamienia jeszcze nie miał bo młody ale tak profilaktycznie nie zaszkodzi chyba
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dentystyczne chrupki dla kota

Post autor: Korczaszko »

Maselniczka masz bana słaby marketing szeptany.

A jak piesio i kocio ma kamień to chrupki na nic nie pomogą. Trzeba podziałać ultradźwiękami. Gryzaki, które pies pochłania w 30 sekund też nie pomogą. Prewencyjnie najlepiej szczotkować zęby, pastami dla zwierząt, które nie mają fluoru i można połykać. Lub podawać pasty enzymatyczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości