DIC PZO

Szczegółowe dyskusje o wszelkich technikach obserwacji - kontrast fazowy, ciemne pole, kontrast DIC, i inne; Rheinberg illumination i skośne światło; przeróbki i domowe sposoby modyfikujące możliwości obserwacyjne;
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: kriscavok »

Myślę o tym kondensorze. zawsze krok na przód.
Czy będzie działał z każdym obiektywem? Jak szukałem elementów innych firm, to widziałem, że do różnych obiektywów (4, 10, 40 itp.) są różne dodatki".
Plaryzator mam. pytanie czy ktoś będzie sprzedawał samą głowicę.
Czy macie jakąś instrukcję do tego ustrojstwa?
Nie do końca rozumiem twój wywód o powiększeniu nasadki,którą nasadkę masz na myśli, że jest 1,25x - okularową czy DIC?
KK
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: Pickul »

Na trzecim zdjęciu planapo powyżej masz nasadkę trikularową. Twoja jest podobna i moja również. Niektóre nasadki mają własne powiększenia. Od biolara, studara ma 1,25X, w starszych zeissach 1,5X.
Moja i planapo to 1X (czyli żadnego pośredniego powiększenia). DIC PZO projektowany był dla Biolara z nasadką 1,25X stąd u mnie zmniejszone pole widzenia.
Zapytaj gościa, który sprzedaje kondensor o cały zestaw, ja u niego kupowałem

Obiektywy SPlan Olympusa super, kurcze ja za cholerę nie mogę nic kupić na ebay, zawsze ktoś mnie przeskoczy, albo cena zaporowa
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: kriscavok »

Chyba kumam, czyli widzisz obraz z czarną obwódką przez oryginalną gowicę? Domyślam się, że jeśli użyjesz okularu typu 15x to powinieneś otrzymać obraz podobny do 10x w Biolarze.

Splany te które kupiłem były po średnio 150$, w opcji kup teraz z USA, była też 20, poszły pierwszego dnia. (została jeszcze 4x) akurat miałem szczęscie, myślę (jeśli będą w dobrym stanie, jak obiecano). Ceny u innych sprzedawców prawie 2x takie a to już dla mnie za dużo jak na hobby, które z mojego założenia, nie licząc zakupu mikroskopu miałem rozwijać przy minimum kosztów, za pomocą nożyczek i cyrkla.
Warto szukać na ebay.com, ebay.co.uk, i ebay.de, ebay.pl też daje czasamii dodatkowe wyniki ale pewnie wiesz? Jest też ebay.ru ale nie jestem taki odważny.
KK
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: Pickul »

Dokładnie, wystarczą okulary 12,5X i masz przy swojej nasadce pełne pole. Opisałem to trochę nieprecyzyjnie. . Jak coś to służę pomocą.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: planapo »

pytanie czy ktoś będzie sprzedawał samą głowicę.
mowisz masz:

gi.ebay.pl/PZO-BIOLAR-DIC-POLARIZER-MPI3-objective-microscope-/400122071659

czyli z kondenstrorem z allegro masz 99% zestawu za okolo 1200 chyba (:
Czy macie jakąś instrukcję do tego ustrojstwa?

Kod: Zaznacz cały

bio-forum.pl/cgi-local/board-auth.cgi?file=/33/83852.html
w dalszej czesci tego tematu jest dokladna instrukcja obslugi

nie myslalem o odkupowywaniu sprzetu w laboratoriach, nie mam takich dojsc. na razie prawde mowiac odpuscilem nieco polowanie na dic pzo i postanowilem skupic sie na obiektywach i jakiejs w miare przyzwoitej mozliwosci rejestracji obrazu.

olympusy sa podobno rewelacyjne, wszelcy najwieksi wyjadacze robia na nich. tylko ze sa znacznie drozsze od nikonow. zaleta nikonow CF jest to ze maja calkowita korekcje w obiektywie i nie trzeba do nich dedykowanych okularow.

nie lubie szukac na ebay.com bo tam znajduje przedmioty ktorych sprzedajacy nie wysylaja za granice, a czego oczy nie widza tego sercu nie zal.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: kriscavok »

Dzięki za link do forum, jeśli chodzi o nasadkę, to widziałem ją i zastanawiałem się nad tym przypalonym elementem i czy to istotne.

Jeśli chodzi o ebay, to czasami nie ma innego wyboru a wielu sprzedających wysyła za granicę, szczególnie tak specyficzne rzeczy jak te które nas interesują.

A w temacie fotografowania, chwilowo nie zanotowałem znaczącej poprawy po przejściu z 5Mpix w Canonie a95 do 14Mpix w Samsungu NX5. i rzutowaniu bezpośrednio na matrycę i RAW, na co liczyłem najbardziej. Nie jest gorzej ale specjalnie lepiej też nie ale może to być problem po mojej stronie, nie aparatu. przynajmniej jest miejsce na rozwój.

KK
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: kriscavok »

Na ebayu pojawiło się kilka splanów w interesującej cenie, sprzedaje ta sama osoba od której kupiłem ja, niestety nie mam jeszcze moich, więc nie mogę powiedzieć czy to uczciwa oferta.
KK
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: Pickul »

Wrzuć linki do obiektywów
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: planapo »

to pewnie te:
10x
cgi.ebay.pl/Olympus-Microscope-Objective-SPlan-10-0-30-BH-2-etc-/180664506804
20x
cgi.ebay.pl/Olympus-Microscope-Objective-SPlan-20-0-46-BH-2-etc-/180664502341
40x
cgi.ebay.pl/Olympus-Microscope-Objective-SPlan-40-0-70-BH-2-etc-/180664503734

akurat statystyk cen odnosnie olympusow nie prowadzilem wiec nie wiem ile warto zalicytowac aby byc w miare pewnym wygranej. jesli chodzi o nikony czy zeissy to jestem juz dobrze zorientowany (:
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: Pickul »

Dzięki, spróbuję powalczyć o 20-stkę.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: kriscavok »

Wieczorem były ze 4, teraz zostały 2.
shop.ebay.com/an0_0/m.html?_trksid=p4340.l2562
KK
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: kriscavok »

Nie widziałem tej licytacji z UK, będziemy wiedzieli jaka jest wartość rynkowa jak się sprzedadzą.
KK
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: pytanie do posiadaczy DIC PZO

Post autor: planapo »

spróbuję powalczyć o 20-stkę.
a 40stke DIC nikona kupiles? walki nie bylo, a spodziewalem sie ze wiecej osob zawalczy o nia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości