Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na raka?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
greg2014
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2014, o 21:18

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: greg2014 »

Czekam. Nie z próżności, a z ciekawości.

Smutne jest to, że ja tutaj nikomu nie ubliżam. Natomiast Twoja ekspresja na mój temat już niejednokrotnie się wypowiedziała, że tak powiem, niepochlebnie.
o to prosiłem w odpowiedzi między innymi na to :
Jesli TY masz byc przykladem zdrowia do jakiego prowadzi taka dieta, to ja podziekuje - wole potencjalne problemy, ktore mi groza, a nie zaburzenia psychiczne, ktore ty prezentujesz. Ty nie jestes dyskutantem. Ty jestes eko-terrorysta, krzyzowcem, bojownikiem za wiare (tak, za wiare, nie za wiedze) i tak dalej. Idz bojowac w jakims innym miejscu moze? Albo zapolowac na swoje ulubione surowe zoledzie czy czym sie tam zywisz.
Nie można nazwać dyskusją postów osoby, dla której ilość wykrzykników ma większe znaczenie niż przytaczanie prawdziwych argumentów, na które rzekomo nie ma czasu. Wklejenie choćby 5 linków zajęło by mu mniej niż napisanie jednego akapitu własnych, kompletnie nielogicznych opinii, które on sam tylko uważa za prawdę objawioną.
nie mam za dużo czasu - mam firmę, która zabiera mi czas.
ale w związku z tym podałem autorów i niektóre tytuły - jak ktoś jest zainteresowany znajdzie sam ja to czytałem i polecam - wszystko co przytoczyłem jest tam zawartemoze nie w formie z wykrzyknikami !
tak tedy tym bardziej polecam.

miłej lektury.
pozdrawiam
ThinkApple
Posty: 124
Rejestracja: 19 gru 2013, o 14:32

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: ThinkApple »

greg2014 pisze:nie mam za dużo czasu - mam firmę, która zabiera mi czas
mmmm. masz firmę, Twoje argumenty od razu są silniejsze
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: tchorz »

Jak czytam pewna kobieta", to mam skojarzeniaz łancuszkiem sw Antoniego
Św. Antoni módl się za nami, /./ a prowadź do zbawienia.
Ten list został napisany przez misjonaża [sic] w Ameryce Północnej, tą
drogą ma obejść cały świat. Proszę nie przerywać Łańcuszka i wysyłać
przez 13 dni po jednym liście dziennie, a po 13 dniach spotka Cię
szczęście. Rodak z Argentyny zniszczył kartkę i po 13 dniach stracił
syna. Pewien mężczyzna, spełniając czynności Łańcuszka, wygrał 400 tys.
złotych. Ktoś przechowywał kartkę i zginął w wypadku samochodowym.
Wysyłaj bez adresu swego i czekaj szczęścia, które Cię czeka.


Półroczna Magda z Brzeźnej została zagłodzona na smierć, bo znachor uznawał tylko kozie mleko. 5 letni Przemek z Limanowej zmarł bo miał chore nerki,a matka odstawiła leki i dawała ziólka od znachora.

Co jest najbardziej przerażajaące? Wiara w"naturalne leczenie. Jest tak mocna,że rodzice nie widzą, że dziecko umiera.Długo umiera bo z dnia na dzień jest gorzej.

Miałam w rodzinie kilka przypadków raka. Ogólnie rodzinę mam dość wykształconą,np pradziadek miał studia. ale z opowiadań rodzinnych to chorowanie na raka wyglada tak: Rozpoznanie, wycięcie, chemia i naświetlania, czasem druga operacja i śmierć. W przypadku kobiet jeszcze podawanie męskich hormonów.
A leczenie polega na sprawdzaniu morfologii czy organizm przeżyje jeszcze chemię i naświetlania czy już nie da rady.

Dlatego nie dziwię sie bardzo ludziom, którzy poszukują innych metod.Ze to falszywe drogi.
Kolejki w przychodniach onkologicznych, lekarze, którzy nie mają czasu,często są opryskliwi i z przerosnietym ego.
AEA
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2014, o 13:50

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: AEA »

[at]
EGO kieruje postępowaniem w bardzo szablonowy sposób, najpierw decyduje się na atak, a jak nic z tego nie wychodzi decyduje się na ucieczkę.
Tylko że takie postępowanie nie prowadzi do rozwoju, co najwyżej utwierdza delikwenta w tym w czym tkwi.
Zamknięcie tematu, wyrwanie języka adwersarzowi nie spowoduje że będziesz mogła się pochwalić nowym doświadczeniem, o którym do tej pory nie miałaś zielonego pojęcia



Pozdrawiam - AEA
greg2014
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2014, o 21:18

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: greg2014 »

Wklejenie choćby 5 linków zajęło by mu mniej niż napisanie jednego akapitu własnych, kompletnie nielogicznych opinii, które on sam tylko uważa za prawdę objawioną.
zostanę przy tych prawdach objawionych dzięki nim wciąż dycham
leczenie farmakologiczne nie przynosiło efektówżadnych

dyskusja jest faktycznie jałowa -przyznaję - ja opieram swoje twierdzenia na własnych doświadczeniach - czyli empirycznie
nikt nikogo nie przekona - nie ma możliwośći

a problem jest pozostał
cały problem polega na tym ze nikt nie łączy występowania chorób z dietą - ani lekarze - ani ludność - jest taki kanał pod nazwą TLC - radzę popatrzeć - nastolatki jedzące fastfoody - pakuje się potem do worków - i bada poziom smrodliwośći wiatrów
absolutna aberracja - celowość tych śmiesznych dla dzieciarni doświadczeń? ale co ciekawe nikt z lekarzy w trakcie tego programu nie powiedział NIC o wartości a raczej braku wartości odżywczej tego smieciowego pożywienia i pszenicy tak takfastfood nie istnieje bez PSZENICY !
podaję link do fragmentu wywiadu z Dr William Davis - książka „Dieta bez pszenicy” - nowy temat - także patogenezy i badań nie ma jeszcze - polecam - program tv i wywiad tematy zbieżne
mmmm. masz firmę, Twoje argumenty od razu są silniejsze
3 mln Polaków ma firmy kula w płotgdzie związek ?
a 3 mln uciekło za granicę - co to ma do siły argumentu
jak bedziesz mieć firmę to zobaczysz ile zostanie czasu Ci czasu [/quote]
pozdrawiam
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: tchorz »

nikt nie łączy wystepowania chorób z dietą juz w podstawówce pojawia się piramida żywieniowa i uprawianie sportu.
żywnośc to podstawa, bo jestesmy tym co jemy.
Tylko tu jest problem jak z religiami. Kazda dieta jest tą najzdrowszą i jedyną własciwą i czyni cuda.
Przed wojną uważno, że dobrze odżywione dziecko to takie, które je biały chleb, cukier, słoninę, parówki.
Dzisiaj podejście o 180% w drugą stronę.
Jest pełno skrajnych diet. Mięso i produkty zwierzęce to samo zło. Skąd, odżywiaj sie tylko mięsem i tłuszczem to będziesz zdrowy. Jak chcesz zachowac zdrowie to jedz wszystko,ale tylko surowe i nieprzetworzone. Nie mieszaj węglowodanów z. itp itd. Przy kazdej diecie oczywiscie opis jak to pani x po zastosowaniu jej wyzdrowiała wyładniała i wygrała 100 mln.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

[Link] Dieta dr Budwig i miód

Post autor: pawelsl »

Powtórzę prośbę o linki do badań naukowych.
Jestem otwarty na dyskusję nawet z wyznawcami teorii, których nie akceptuję, ale szacunek dla czytelników forum wymaga, aby mogli oni sami wyrobić sobie opinię. A do tego konieczne są merytoryczne argumenty, poparte źródłami.

Tym dyskusja różni się od bezsensownej kłótni.

Jeśli zaś chodzi o tezę:
cały problem polega na tym ze nikt nie łączy występowania chorób z dietą - ani lekarze - ani ludność
To jest to kompletna bzdura. PubMed roi się od badań naukowych badających związek chyba wszystkiego co człowiek spożywa z niemal wszystkimi schorzeniami jakie człowiekowi są znane. Zachęcam do lektury, może będzie źródłem merytorycznych linków.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

PS. Dieta bez pszenicy jest także od dłuższego czasu podstawą poważnych badań naukowych i - nie uwierzysz - bywa ona zalecana pacjentom przez lekarzy.
Także żadną rewelacją ani wiedzą tajemną to nie jest.
greg2014
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2014, o 21:18

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: greg2014 »

To jest to kompletna bzdura. PubMed roi się od badań naukowych badających związek chyba wszystkiego co człowiek spożywa z niemal wszystkimi schorzeniami jakie człowiekowi są znane. Zachęcam do lektury, może będzie źródłem merytorycznych linków.
przyznaję - jestem cżęsto nieprecyzyjny
chodziło mi o lawinowy przewidywany wzrost chorób nowotworowych-
vide - spotkanie z dziennikarzami dr Joanna Didkowskiej z Krajowego Rejestru Nowotworów.

Kod: Zaznacz cały

wiadomosci.onet.pl/nauka/eksperci-grozi-nam-epidemia-chorob-nowotworowych/cx14v
zauważam że w trakcie wymiany zdań zachodzi u Państwa zmiana frontunawet mnie to cieszy bo na początku było tak np.
Jesli TY masz byc przykladem zdrowia do jakiego prowadzi taka dieta, to ja podziekuje - wole potencjalne problemy, ktore mi groza, a nie zaburzenia psychiczne, ktore ty prezentujesz.
tak jestem po bardzo poważnych perturbacjach związanych z wieloletnią dietą śmieciową zdrowy bezdyskusyjnie !
Może mleko podgrzane do wysokiej temperatury (czyli UHT) jest sztuczne? (.) Znowu używasz pojęć, które w wypadku Twoje rozumowania są nielogicznie.
Sztuczne może być tworzywo, natomiast trudno jest mi sobie wyobrazić sztuczne jedzenie. Nawet MOM nie można nazwać sztucznym. Jakieś co bardziej kreatywne konserwanty/barwniki spożywcze (czyli konkretne składniki całości) - ok, no ale jedzenie samo w sobie?
W jaki sposób NaCl niespożywane w nadmiarze powoduje choroby?
W jaki sposób pieczone zmielone ziarno z wodą i drożdżami (znowu, niespożywane w nadmiarowych ilościach) powoduje poważne choroby?
Który konkretnie etap produkcji białego cukru sprawia, że staje się on szkodliwy dla naszego zdrowia (jeszcze raz, spożywając go w sensownych ilościach)?
Jakie choroby powoduje biały ryż?
Czy to ogólnie chodzi o biały kolor?
tak - generalnie chodzi o żywność przetworzoną chemicznie
- np. składnikami do produkcji napojów gazowanych i aromaty spożywcze transportowane są w pojemnikach z wyraźnym ostrzeżeniem o zawartośći niebezpiecznej trucizny
bo to są trucizny + słodziki dietetyczne -np.aspartam (nutra sweet) acesulfam K, tani syrop glukozowo-fruktozowy z kukurydzy
uważam - będę powtarzał z uporem,że żywność przetworzona z dodatkiem cukru białego (bez melasy) i sztucznych słodzików w połączeniu z produktami GMO (pszenica, soja, kukurydza i inne) tworzy ten niebezpieczny precedens.
to też jest w książkach autorów wymienionych wcześniej
cały czas upominasz się o linki - gdzie są w takim razie linki właścicieli i
przyjaciół tego forum ?
nikt nie łączy wystepowania chorób z dietą juz w podstawówce pojawia się piramida żywieniowa i uprawianie sportu.
żywnośc to podstawa, bo jestesmy tym co jemy.
obecnie zalecana piramida WHO te temat na zupełnie inna dyskusję
pozdrawiam
PS. Dieta bez pszenicy jest także od dłuższego czasu podstawą poważnych badań naukowych i - nie uwierzysz - bywa ona zalecana pacjentom przez lekarzy.
Także żadną rewelacją ani wiedzą tajemną to nie jest.
a to ciekawe - bo lekarze ze szpitali powiatowych nie mają o tym pojęcia - miałem ostatnio ciekawą i dość burzliwą rozmowę z jednym z diabetologów
ponieście kaganek oświaty starszym kolegom !
życzę sukcesów.

dalej:
ale przecież podstawą piramidy WHO jest PSZENICA jako zboże o najwyższym po ryżu chyba wskaźniku zasiewów
prawda ? czyli książka Davisa narobiła fermentu w zastygłych podstawach żywienia.
jeszcze moment a będziemy zgodni w podstawach.
ThinkApple
Posty: 124
Rejestracja: 19 gru 2013, o 14:32

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: ThinkApple »

greg2014 pisze:Cytuj:
mmmm. masz firmę, Twoje argumenty od razu są silniejsze

3 mln Polaków ma firmy kula w płotgdzie związek ?
a 3 mln uciekło za granicę - co to ma do siły argumentu
jak bedziesz mieć firmę to zobaczysz ile zostanie czasu Ci czasu
pozdrawiam[/quote]

Chyba nie wyczułeś ironii Nawiązanie do firmy w Twoim poście zdaje się zupełnie niepotrzebne, nie wpływa na treść, więc zastanawiało mnie tylko, po co ją tam wepchnąłeś.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: pawelsl »

greg2014 pisze:dalej:
ale przecież podstawą piramidy WHO jest PSZENICA jako zboże o najwyższym po ryżu chyba wskaźniku zasiewów prawda ?


Nieprawda.

"W podstawie Piramidy zlokalizowano produkty zbożowe, których głównym składnikiem są węglowodany złożone. W prawidłowym żywieniu te węglowodany powinny dostarczać ponad 50% kalorii. Preferowane są produkty z mąk razowych, ze względu na większą zawartość błonnika, witaminy B1 i składników mineralnych."

"Komentarz do Piramidy Zdrowego Żywienia"
Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: tchorz »

Wątek zaczął się pytaniem czy jak masz raka, to jedzenie sera z miodem czy pestek śliwki wyleczy raka.
Tu chyba wszyscy się zgadzamy. Zdecydowane NIE
Chyba również wszyscy sie zgadzamy, że pewne choroby zależą mniej lub wiecej od odżywiania.

Diabeł tkwi w szczegółach i tu daja znać emocje. Nie wszystko jest takie proste, że jak marynarzom cierpiącym na szkorbut damy wit. C to wyzdrowieją.

A kulturze i tradycji właśnie takie połączenie, specjalny rodzaj żywności-specjalne zyski, istnieje od tysiącleci. Np zjadanie mózgu wrogów przez kanibali, zjadanie ciepłej wątroby upolowanej zwierzyny, czy chociażby Ciało Chrystusa. Gdzies w pierwotnej jażni społeczeństw juz ten związek istnieje
greg2014
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2014, o 21:18

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: greg2014 »

[quoteChyba nie wyczułeś ironii Nawiązanie do firmy w Twoim poście zdaje się zupełnie niepotrzebne, nie wpływa na treść, więc zastanawiało mnie tylko, po co ją tam wepchnąłeś.
][/quote]
własnie po to żeby wytłumaczyć brak czasu na wklejanie linków - bo wynajdywanie ich dla Waszej wygody - jest w mojej sytuacji mało realne- wygodniej jest mi dyskutować - uważając a priori że wszyscy dyskutanci mają dostateczny zasób wiadomości do wymiany zdań - pomimo że wielokroć byłem posądzany o dyletanctwo
nie mierzę się z Wami w sprawach biologiczno-chemicznych
jestem pracownikiem branży budowlanej i prosiłem tylko o minimum kultury - a proszę mieć na uwadze że jesteśmy Waszymi ewentualnymi pacjentami
stopień agresji z którą się tu zetknąlem - szok
zaświadczam swoją historią że leczenie i wyleczenie jest procesem niezwykle złożonymmożecie mi wierzyć
ale widzę że emocje się wyciszają - niedługo opuszczę to forum - mam nadzieję że z przyjemnym finiszem
ThinkApple
Posty: 124
Rejestracja: 19 gru 2013, o 14:32

Re: Dieta dr Budwig i miód + soda oczyszczona jako lek na ra

Post autor: ThinkApple »

greg2014, nie uczestniczyłam w dyskusji, więc jako osoba postronna mogę racjonalnie ocenić - agresja, z którą spotkałam się w tym wątku wypływała z Twojej strony. Jesteś tak nieobliczalny, że szokujesz sam siebie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości