Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: fizolof123 »

nie wiem jak na SUMie ale wyslijcie maila do Biura Rekrutacji z prosba aby wam wyslali skierowanie na badania-drukniecie sobie i pojdziecie ze swistkiem do lekarza medycyny pracy i bedzie p sprawie.tak jest w Bialymstoku wiec warto napisac maila i zobaczyc czy jest taka mozliwosc
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: fizolof123 »

dodam ze ze skierowaniem powinno byc badanie wykonane za darmo przynajmniej ja tak robilem i mialem za free
jasminegirl
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2011, o 10:23

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: jasminegirl »

z tego co słyszałam, bytomski dziekanat nie wysyła na maila skierowań ani nic takiego, ale upewnijcie się lepiej. ja odbierałam skierowanie osobiście.
badania są bezpłatne w przychodni profilaktyka na ligocie w katowicach - gdzie trzeba pojawić się najpierw na badanie krwi rano i mówią wtedy, w jakich dniach można się zgłosić do lekarza. czekają Was więc dwie wizyty. ja na szczęście mam to już za sobą (3h czekania w kolejce do lekarza, badanie na oko w pół minuty, bezwartościowy papierek, tragedia).
gdyby ktoś miał jakieś pytania co do badań czy czegoś to piszcie, bo tak jak mówię, już to za mną, więc mogę pomóc : )

do zabrza dietetyka rzeczywiście ma się przenieść, bo wybudowali tam jakiś kampus dietetyce fajny. ale pierwszy rok w bytomiu na pewno, więc póki co szukajcie lokum tutaj.

sylstaa z podstawy czy z rozszerzenia? ja miałam właśnie 72% z podstawy. liczę, że wszystkie niże demograficzne i inne dyrdymały ułatwią mi i jakoś się dostanę w tym roku.
Mell
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2011, o 20:27

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Mell »

Jas jasminegirl, a te badania to jeszcze w jakim zakresie są?
Pewnie jeszcze słuch. hmmm no właśnie i jakie jeszcze badania jeśli mogę spytać?
jasminegirl
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2011, o 10:23

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: jasminegirl »

brak jakichkolwiek badan, tak jak pisałam. ) to tylko się nazywa badaniem.
przy pierwszej wizycie oddaje się krew, do badania w kierunku żółtaczki (asat, bilirubiny), a przy kolejnej wypełnia się taką ankietę dot. swojego zdrowia, spotyka się (bo wizytą bym tego nie nazwała p) z lekarzem medycyny pracy i dostaje papierek, na którym pisze, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania zawodu. i koniec, dietetyka przed nami )
pewnie jak się pójdzie prywatnie, to badania są standardowe - krótki wywiad, wykluczenie najważniejszych chorób, wzrok, ciśnienie itp.
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Shavena »

A trzeba to badanie robić koniecznie na ligocie w katowicach? Bo to kawał drogi od mojego domu i żeby jeździć tak ciągle tu i tam.
No nic, przyszły tydzień będzie pracowity.
jasminegirl
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2011, o 10:23

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: jasminegirl »

nie trzeba, możesz u swojego lekarza (medycyny pracy), po odebraniu skierowania z dziekanatu. jedynie na ligocie badania te wykonasz za darmo, pozostałe są honorowane, ale ich nie refundują. : )
makówka
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, o 09:01

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: makówka »

badanie możesz zrobić u każdego lekarza medycyny pracy, tylko prywatnie, więc płacisz kasę, ale jak masz daleko to i tak nie opłaci się jechać, 35zł i masz papierek.
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Shavena »

Dzięki za info
No właśnie nie opłaciłoby się bo za sam dojazd wydałabym więcej niż 35 zł, plus oczywiście stracony czas.
dabrowianka
Posty: 6
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:33

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: dabrowianka »

a czy te badania można wykonać dopiero po dostaniu się na dietetykę?
Mell
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2011, o 20:27

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Mell »

dabrowianka, mam nadzieję
Ja zrobię je dopiero gdy zobaczę, że jestem na liście.
Awatar użytkownika
sylstaa
Posty: 18
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 10:56

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: sylstaa »

72% z PP.

Co do badań, możesz je zrobić kiedy chcesz, ale na stronie wyraźnie było napisane, że badania wypadałoby zrobić wcześniej ze względu na krótki termin, w którym należy dokonać wpisu na studia.
jasminegirl
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2011, o 10:23

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: jasminegirl »

no to sylsta witaj w klubie, mamy tyle samo procencików : ) uda się!

jasne, dziewczyny, jeśli tylko nie musicie lub Wam się nie opłaca, róbcie badania gdzie indziej.
można je wykonać po ogłoszeniu wyników, pytanie tylko czy zdążycie. lekarz nie przyjmuje codziennie, ponadto trzeba pamiętać o tym, że czekają Was minimum 2 wizyty, więc czasu może zabraknąć.

powodzenia )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości