Dla kogo licówki?

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
nataniel_90
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 15:26

Dla kogo licówki?

Post autor: nataniel_90 »

hej! czy to prawda, że zamiast aparatu na zęby można wyprostować sobie zęby za pomocą licówek? nie mam jakoś strasznie powykrzywianych zębów, ale jednak tu i ówdzie bym coś naprostował… to jak? jest szansa?
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: anabelbabel »

Taka decyzje to chyba musi podjać dentysta jak zobaczy twoje zęby P mi się licówki bardziej kojarzą z leczeniem np. przerw między zębami,albo jak ci się uszczerbi jedynka
Agmadent
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017, o 10:00

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Agmadent »

Witajcie! Każdy z was ma trochę racji. Licówki to cienkie płatki, które przyklejone na ząb pozwalają na skorygowanie przebarwień, maskowanie ubytków oraz pęknięć szkliwa. Licówki stosuje się także do korygowania kształtu zębów - przedłużenia lub korekty np. diastem, czyli właśnie przerw między zębami. Obecnie dużo osób z wadami zgryzu poszukuje rozwiązań typu licówki, chcąc w ten sposób uniknąć noszenia aparatu ortodontycznego. Jednak tylko niewielki odsetek pacjentów kwalifikuje się do leczenia wad zgryzu tylko za pomocą licówek. Licówki jako samodzielne rozwiązanie są możliwe w przypadku niewielkich wad i rotacji zębów. Często wykonujemy tego typu prace po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym. Więcej na temat tego, kiedy warto zdecydować się na licówki piszemy na naszej stronie internetowej: [mod]
nataniel_90
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 15:26

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: nataniel_90 »

Ech czyli pewnie się nie uda… myślalem, że załatwię wszystkkie problemy za jednym zamachem: krzywe zęby i do tego brzydkie i przebarwione
kiniopre
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2017, o 08:29

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: kiniopre »

dobrze wiedzieć !
Awatar użytkownika
kanna
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2017, o 07:36

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: kanna »

ja o tym też nie słyszałam, może to jest jakaś metoda ale mój dentysta dał mi materiały do zapoznania się i pozostawił decyzję co do wyboru aparatu ortodontycznego, a jest tego sporo, u mnie chyba zdecyduje najniższa cena, nie mam kompleksów więc nie musi być niewidoczny.
Agmadent
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017, o 10:00

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Agmadent »

Współczesna stomatologia oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań. Doświadczony stomatolog podczas wizyty kontrolnej powinien zaproponować Ci optymalny dla Ciebie plan leczenia, z uwzględnieniem zarówno niezbędnych dla Twojego zdrowia zabiegów, jak i Twoich preferencji dotyczących estetyki. Jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic, zapraszamy do nas. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad, lekarz oceni stan Twojego uzębienia oraz przedstawi Ci propozycję leczenia wraz z wyceną zabiegów. Zapraszam Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące sposobu zapisów na wizytę oraz dane kontaktowe.
katarzyna18

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: katarzyna18 »

Uważam, że licówki są przeznaczone głównie dla osób, które mimo prawidłowego zgryzu są niezadowolone z wyglądu swoich zębów. Czasami, jeśli zależy nam wyłącznie na zmianie koloru zęba, można zdecydować się na nałożenie licówki kompozytowej. Trzeba tylko mieć na uwadze, że raz na kilka lat trzeba je wymieniać, bo żółkną. Lepszym rozwiązaniem (niemniej jednak kilkukrotnie razy droższym) jest nałożenie licówek ceramicznych, które potrafią odmienić ich wygląd o 180 stopni. Jednym z gabinetów zajmujących się ich wykonywaniem jest [mod].
Balley
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 12:06

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Balley »

Też uważam, że powinnaś skonsultować to ze swoim dentystą. Ja mam zaufanie do swojego stomatologa, wszystkie zabiegi (prostowanie, wybielanie zębów) uzgadniałam na wizytach w klinice.
GaleriaUsmiechu
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2017, o 10:32

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: GaleriaUsmiechu »

Licówki najczęściej stosuje się aby pokryć przebarwienia zębów po tetracyklinach, starych wypełnieniach, aby odbudować ukruszony ząb lub w sytuacji gdy mamy dużą przerwę pomiędzy zębami w celu zamknięcia diastem. Licówki są metodą, która nie prostuje zębów, ale maskuje ich nierówności, dlatego w celu wyprostowania zębów najlepiej wybrać się do specjalisty, który dobierze odpowiedni aparat.
Awatar użytkownika
Kalinka23
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2018, o 14:02

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Kalinka23 »

A jak to wygląda finansowo? Co wychodzi korzystniej? Pytam, bo chcę założyć aparat, a nie wiem, czy mogę sobie wybrać, co tak naprawdę wolę - licówki czy aparat. Czy to kwestia indywidualna
Czy to bezpieczne?
bogdan33
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2018, o 12:13

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: bogdan33 »

Ostatnio byłem u stomatologa i bardzo miło wspominam tą wizytę.
eryk7

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: eryk7 »

Zębów za pomocą licówek nie można wyprostować. Owszem można mieć proste zęby ale to nie nasze własne a te licówki. Ja licówki miałem robione u bardzo dobrego protetyka w moim rodzinnym mieście. Ceny nie wygórowane, wszystko ładnie zrobione jestem zadowolony z efektu końcowego, poza tym ten dentysta protetyk jest bardzo polecany wśród mieszkańców, więc nie bałem się tam isć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość