Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: zabka1807 »

Mi też będzie ciężko się dostać, mam łącznie tylko 135 pkt, ale jak nie teraz to za rok, rok przeczekam na studium. Plus z tego taki, że zobaczę na czym ten zawód polega w rzeczywistości, bo na razie to jedyne co wiem o tym zawodzie to teoria i stereotypy, niestety nie znam bliżej żadnego farmaceuty.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Claudia »

zabka1807 pisze: niestety nie znam bliżej żadnego farmaceuty.
Chodzi Ci o osobę co uczęszczała na studium? Na forum jest taka fajna dziewczyna co mi wszystko dokładnie wytłumaczyła o co tam biega Więc jeśli masz do niej jakieś pytania zapewne chętnie ci odpowie.chociaż teraz coś jej nie widzę na forum A jeśli Ci chodziło o takiego magistra farmacji to olej mój post
P.S ja też wybieram na się technika
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: zabka1807 »

Po tych stresach z maturą i rekrutacją odechciewa mi się magistra. zobaczymy co dalej, ale już wyżej pisałam ile mam punktów, moje szanse są znikome, poszperam na forum co i jak z tym technikiem.
maddie
Posty: 26
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 23:20

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: maddie »

Trzeba to po prostu kochac inaczej nie skonczysz bo studia sa bardzo ciezkie a dodatkowo jak ci mysli w kierunku innych wymarzonych kierunkow ulatuja to jest trudno.Ja pokochalam farmacje dopiero na 2 roku wiec wiem cos o tym. ale tak czy siak trzeba sie nastawic na hardcore
Aspirynka
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 16:53

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Aspirynka »

Tin po przeczytaniu twojej wypowiedzi dwa razy bardziej kocham ta swoja farmacje. Powinni ja przeczytac wszyscy ktorzy uwazaja ze farmaceuta to sprzedawca. Ja osobiscie jestem milosniczka laboratoriow chemicznych chociaz do botaniki tez mam ogromym sentyment. Pozdrawiam
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: edziaaa »

tin - coz za piekny wywód na temat farmacji :):) gratulacje zeby kazdy mial takie podejscie do swojego zawodu no i pasji w jednym
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: tin »

edzi pisze:tin - coz za piekny wywód na temat farmacji :):) gratulacje zeby kazdy mial takie podejscie do swojego zawodu no i pasji w jednym
Liczą się tylko marzenia i odrobina fantazji.
A każdy dzień może być poezja zamiast prozą życia - to kwestia chęci wydobycia tego co piękne i unikalne, zamiast tego co zwykłe i monotonne.
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: edziaaa »

tin pisze:Liczą się tylko marzenia i odrobina fantazji.

zgadzam sie z tym zupełnie)
tin pisze:
A każdy dzień może być poezja zamiast prozą życia - to kwestia chęci wydobycia tego co piękne i unikalne, zamiast tego co zwykłe i monotonne.

calkiem jak filozof :) ale tak powinno byc, ze myslac o robieniu czegos w zyciu trzeba wybrac to co nas pasjonuje i cieszyc sie tym, ze mozemy sie rownoczesnie w tym spelniac i jakos dzieki temu egzystowac.
Awatar użytkownika
Liluuu
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2010, o 07:49

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Liluuu »

wiem, że nie piszę odnośnie tematu, ale mam wielki dylemat - nie wiem co lepiej studiować: farmację czy technologię chemiczną ?
po którym kierunku jest większy wybór dobrych ofert pracy?
reniaa007
Posty: 19
Rejestracja: 3 sty 2009, o 13:23

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: reniaa007 »

Liluu mam dokładnie ten sam problem:) papiery złożyłam na polibude i na medyczna ale w końcu coś trzeba wybrać. jedyne co przeraża mnie w farmacji to apteka, wolałabym robić coś w przemyśle farmaceutycznym a ponoć z tym jest ciężko:(

chętnie poznam Wasze opinie:)
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Sephora »

dziewczyny doradzam farmację, pewna praca w miarę ciekawa a o to w tych czasach ciężko, jak jest z technologią chemiczną z pracą nie wiem, ale wiem jak jest z chemią (pracy jest b.mało) a myślę że tu jest podobnie
Awatar użytkownika
VooDoo
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:18

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: VooDoo »

Miałem podobny problem. Zawsze chciałem mieć do czynienia z lekami, lecz obawiałem się, że na farmację nie starczy mi punktów. Po poznaniu wyników sprawa jest dla mnie prosta- to farmacja daje mi szersze zaplecze do pracy nawet i w przemyśle farmaceutycznym.
Mam kilku znajomych na i po technologii chemicznej i mówili mi, że te ładne specjalności z kosmetykami i lekami to pic na wodę". Szansa dostania po tym pracy w przemyśle farmaceutycznym jest naprawdę nikła (przynajmniej tak mi mówili).
Awatar użytkownika
Liluuu
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2010, o 07:49

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Liluuu »

czyli z tych wypowiedzi można zasugerować, że farmaceuci są milej widziani w przemyśle farmaceutycznym niż technolodzy ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości