[Link] DNA - Encyklopedia Życia 2010

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Moderator w spoczynku
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] DNA - Encyklopedia Życia 2010

Post autor: przyrodnik » 18 mar 2010, o 23:39

Zapraszam do udziału w kwietniowych warsztatach DNA - Encyklopedia Życia 2010 - Warszawa, Wrocław, Lublin, Szczecin, Gdańsk

Szczegółowe informacje:
https://www.biolog.pl/article6688.html

Fragment relacji z warsztatów 2009 :
całość: https://www.biolog.pl/article6200.html
W Warszawie w SGGW można było wysłuchać fascynujących wykładów dotyczących biologii syntetycznej, poznawania genomu ludzkiego, żywności genetycznie zmodyfikowanej, klonowania zwierząt czy terapeutycznego zastosowania komórek macierzystych. Mimo ładnej pogody za oknem frekwencja dopisała – każdemu wystąpieniu przysłuchiwało się około 150 osób. Również pokazy i eksperymenty okazały się wyjątkowo ciekawe dla uczestników Warsztatów. Zwiedzający mieli do dyspozycji 23 stanowiska, przy których między innymi izolowali swoje DNA, wykonywali preparaty mikroskopowe z własnych komórek, podziwiali świecące bakterie i niebieskie pomidory. Laboratoria, gdzie odbywały się te zajęcia, przez cały weekend 4-5 kwietnia były pełne odwiedzających, chcących wcielić się w rolę biotechnologa.

Wiosenna pogoda okazała się sprzymierzeńcem organizatorów Warsztatów we Wrocławiu, gdzie w sobotę 4 kwietnia na Wrocławskim Rynku stanęło „Miasteczko biotechnologiczne”. Tam również przez cały dzień przybywali chętni, by poznać rodzaje badań kryminalistycznych opartych na analizach DNA, degustować żywność wyprodukowaną dzięki metodom biotechnologicznym czy zapoznać się z podstawowymi technikami używanymi w laboratorium biologii molekularnej.

Na brak zainteresowania nie mogli narzekać również studenci Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii w Gdańsku, którzy przygotowali wykłady o diagnostyce molekularnej, GMO i testach na zwierzętach oraz liczne stanowiska, gdzie goście mogli spróbować jadalne sinice, obejrzeć je w powiększeniu oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o badaniach prowadzonych nad HCV. Dużą popularnością cieszyły się też prezentacje o nowotworach i terapii fotodynamicznej - do obejrzenia były preparaty histologiczne zdrowych tkanek oraz nowotworów.
(Joanna Szlichcińska)
całość: https://www.biolog.pl/article6200.html

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post