Dobieranie obsady akwarium

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Ela165

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Ela165 »

Słuchajcie mam akwa 25l od roku, kule 20l, a terza chce sobie kupic samice bojownika, ale w osobnym akwa lub kuli. Powiedzcie ile one potrzebują minimum litrów wody No i jeszcze jakieś info o tym jak mam je chodowac.
pAJDOLINKA

akwarium

Post autor: pAJDOLINKA »

Mam mieć małe akwarium 25l i cały czs nie wiem :/ jakie moga byc tam rybki bo jak sprawdzałam to nie mogłam nigdzie znaleŻć ryb które moły by byc w 25l akwarium.

Rodzice powiedzieli ze pod koniec maja kupią mi duze akwarium. :yahoo: :idea: :-D :yahoo: :idea: :-D :yahoo: :idea: :-D :yahoo: :idea: :-D :!: :!: :!: :!: :!: :!: ale narazie mam 25l i jak mówiłam niewiem jakie mogą być tam rybki :roll: :!:
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

pAJDOLINKA pisze:mam 25l i jak mówiłam niewiem jakie mogą być tam rybki
najlatwiejsze w hodowli gupiki, neony, molinezje, kardynałki i wiele innych
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: kamila_ania »

moze ja odpowiem na pytanie Eli165 mam dwa bojowniki w kuli o pojemnosci 5 litrow chyba nawet troche mniej
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: anik »

kamila_ania pisze:moze ja odpowiem na pytanie Eli165 mam dwa bojowniki w kuli o pojemnosci 5 litrow chyba nawet troche mniej
Toż to masakra konkretna

Po pierwsze, żadna kula nie nadaje się do trzymania jakichkolwiek rybek (a już na pewno poniżej pojemności 20-30 litrów).
Po drugie, dla jednego bojownika powinniśmy przeznaczyć co najmniej 20 litrów, jeżeli chcemy dla niego towarzystwo, możemy dokupić mu ze 2 lub 3 samiczki (jedną najpewniej zamęczy na śmierć), oczywiście w odpowiednio większym akwarium.
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: kamila_ania »

powiem tak ja te rybki dostałam ale w planach jest zakup nowego wiekszego akwarium
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

anik pisze:Po pierwsze, żadna kula nie nadaje się do trzymania jakichkolwiek rybek
zgadzam sie w 100% !

a 2 takiej wielkosci ryby w pieciu litrach wody to juz chyba podchodzi pod sadyzm
Ela165

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Ela165 »

Wiecie co przecieŻ na 1cm przypada 1 litr, więc bojownik potrzebuje tylko siedem, a wy kłucie się dalej i tak kazdy powie co innego. Jesteście dziwni.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

Ela165 pisze:Wiecie co przecież na 1cm przypada 1 litr
nie mozna stosowac takiego przelicznika! Nie wiem co za madry czlowiek to wymyslil. Przeciez wielkosc akwarium nie zalezy tylko od wielkosci ryby, jest jeszcze jej ruchliwosc, to czy jest terytorialna i wiele innych czynnikow. Jedna ryba ktora ma 5cm moze byc w 5l akwarium a innej piecio centymetrowej nawet 10l nie wystarczy.

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 15:41 ]
po za tym w literaturze juz sie nie stosuje litrażu akwarium tylko jego dlugosc, wysokosc i szerokosc. Jesli mowisz ze akwarium ma 60l to jest to pojecie wzgledne, bo moze ono miec dlugosc 50cm, a moze miec 1metr
adi

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: adi »

mam 15 L akwa i jakie moge rybki umiescic zeby mialy sie ok ) piszcie please bo nie mam pojecie nie moge nigdzie znalezc
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: anik »

mam 15 L akwa i jakie moge rybki umiescic zeby mialy sie ok piszcie please bo nie mam pojecie nie moge nigdzie znalezc
15 litrów to bardzo niewiele, mogłabyś w tak małym akwarium trzymać np. bojownika, inne rybki wymagają większych zbiorników. Można też zrobić krewetkarium, na początek polecam kilka sztuk fire red/red cherry, możesz też hodować ślimaki np. ładnie ubarwione ampularie bądź neritiny.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: anik »

Szyszek1993 pisze:a miałem kiedyś Akwarium 18L i miałem różne rybki. Np.: noeny inesa, bojownika, rekinka, labeo, kiryski i glonojady. Jakoś tak i było ok!
Bez urazy, ale tylko Ci się wydaje, że było ok, w rzeczywistości takazupa rybna powinna podchodzić pod znęcanie się nad zwierzętami.
Proszę, nie rzucaj więcej takimidobrymi radami.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Szyszek1993 »

Poprostu moim zdaniem nie było im tak źle. Jesli to uważasz za znecanie się nad zwiezretami to nier wiem jak nazwałabyś prawdziwe maltretowanie zwierząt?! Ale ok. Może akwarium nie jest olbrzymie ale kilka ryb się zmieści!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości