Dobieranie obsady akwarium

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Quistro
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2009, o 20:37

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Quistro »

Hej, chcialabym zasiegnac pomocy doswiadczonego akwarysty. Mam akwarium 40x25x25(ile to litrów?) z pokrywa, grzałka i filtrem-napowietrzaczem. Pływa w nim Bojownik. Jakie rybki,do mojej wielkosci akwa, moge do niego dodac? Czy może to byc 5 Neonków Innesa i Glonojad, czy lepiej jakies inne?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
paulaxxx
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2008, o 10:49

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: paulaxxx »

Do Artur622
Ten welon to się niezbyt nadaje do tej obsady, bo jest to ryba żyjąca w niskich temp, a reszta to ciepłolubna. Dokupiłabym jeszcze ze 2 kiryski bo to ryby stadne. A zamiast gurami to może prętniki Bardzo ładne i żwawe ryby, podobne do gurami, a nie dorastają do tak dużych rozmiarów. skalary też sporp urosną
Artur622
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 21:37

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Artur622 »

no wiem że ten welon za bardzo nie pasuje ale mój brat sie uparł i go kupił ale jak na razie dobrze sie dogaduje z innymi rybami, wode w akwarium mam 25 stopni. ale i tak mam zamiar kupować większe akwarium:)
kropeczka090
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2009, o 11:31

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: kropeczka090 »

ja mam akwa 200l i taką obsadę

2 - skalary
20 - gupik
8 - molinezji black molly ( 41 młodych)
1 - mieczyk
2 - glonojady
5 - neon inesa
3 - neon czerwony
1 - molinezja szerokopłetwa
2- paletki

zamierzam sobie kupiś osiatkę.
jakie jeszcze rybki mogę dokupić do tej obsady?
Dzikuss
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 18:36

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Dzikuss »

Zakupiłem akwarium o wymiarach dł/szer/wys 80/25/50 140l. (niestety profil bo prostego tak dużego nie znalazłem /. )
i teraz zamierzam je jakoś zagospodarować tylko nie wiem jakimi rybkami.
Podobają mi się skalary ale nie podobno one atakują innych mieszkańców akwarium więc nie wiem
chciałbym jakieś kolorowe ryby tworzące mini ławice (tak jak neonki ale one są chyba za małe żeby je trzymać ze skalarami / )
Jakieś gurami marmurkowe też by było fajnie mieć.
kilka krewetek red cherry (czy jakoś tak)
z 2 kiryski
glonojada

chciałbym żeby były to rybki spokojne i nie wybijały się na wzajem.
W miarę kolorowe stworzenia na każdy poziom akwarium
no i kilka jakiś dużych łagodnych osobników także by się przydało

Proszę o rady i z góry dziękuję.
adamandruszak
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:55

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: adamandruszak »

Moim zdaniem nie rob skalarow tylko gurami marmurkowe poniewarz skalary sa agresywne szczegolnie jak dobierze sie para .
Wiem cos o skalarach mam je w 340l i parka gania inne skalary i ryby . Moim zdaniem fajnie bedzie wygladalo z 1 parka gorami z 20 neonow i 6 kiryskow.Ale zeby uzyskac efekt musisz miec duzo ladnych roslin.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości