dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
hugo

dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: hugo »

Dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile? raczej nie chce wydać fortuny.
speedrw
Posty: 104
Rejestracja: 23 lip 2005, o 01:00

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: speedrw »

Dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile? raczej nie chce wydać fortuny.
Mogłeś powiedzieć do ilu złotych. Ja bym polecał Canona S1 - kosztuje ok. 1000 zł, ale moim zdaniem jest bardzo dobry, 10x zoom optyczny przyda się do fotografowania dzikich zwierząt.
hugo

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: hugo »

tak do 2000 zł


A Minolty, teraz jest ciekawa seria Dimage Z3, Z5 i Z6?
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: antiocha »

hm. naprawde dobre aparaty to lustrzanki.
lustrzanki cyfrowe juz nie maja takich efektow.
wbrew pozora jednym z bdb aparatow analogowych i obecnie nie drogo stojacych jest stara, rosyjska zorka.
dla poczatkujacych zwykly zenit tez jest dobry (na dobry poczatek mozna zaczac od 12XP)
lustrzanki cyfrowe obecnie kosztuja od okolo 3 tys (za korpus) )

głupole nie nadają się do robienia zdjęć przyrody, gdyż mają stałą przysłone. z prostrzych aparatów cyfrowych, aby zdjęcie przyrody jako takie wyszlo. kupuj tylko takie ktore maja funkcje manual. chociazby aby móc ręcznie ustawić głębie. gdyz automat nie wyczai tego co Ty chcesz
Photograph

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: Photograph »

te od 1000zł w zwyŻ mają juŻ manualne ustawienia, a np Minolty mają gwint na mocowanie dodatkowych obiektywów i konwerterów. W Minolcie Dimage Z3, Z5 i Z6 bez problemu nakręcimy soczewki do zdjęć makro (choć sam aparat ma wielkie moŻliwości, makro juŻ od 1 cm).
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: antiocha »

no w sumie masz jakas racje w tym co mowisz. ale akurat minolta z3 kosztuja okolo 1,5 tys. natomiast z5 i 6 juz ponad 2 tys.
natomiast ciut lepsiejsza minolta dynax 5d kosztuje ponad 3,5 tys

a co do manualnych ustawien. inna sprawa miec manuala w ręce. a inna jak sobie ustawisz w automacie ostrosc np. na 7 m. czyli taki manual jak maja te cyfrowki za okolo tysiąc zł.
Asiula
Posty: 45
Rejestracja: 30 paź 2006, o 17:27

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: Asiula »

Ja mam Pentaxa KX. Bardzo dobra lustrzanka analogowa, już nie produkowana. Ale zdjęcia wychodzą b.dobre.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: prazm »

I tak szkło najważniejsze Mój ulubiony zestaw do makro i nietylko D70/Sigma 150/2.8 makro EX APO DG HSM
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: Marcin I. »

Zgadzam sie z Prazmem! W zasadzie teraz większość korpusów cyfrówek ma podobne parametry - można sie spierać kto woli canona a kto nikona! Ale np bez teleobiektywu na ptaki czy ssaki lub jakiegoś dobrego macro do kwiatków i owadów zawsze będzie pozostawał jakiś niedosyt. Niestety - dobre obietywy o wiele razy przewyższają koszt samego korpusu aparatu!
Janusz Reda

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: Janusz Reda »

hugo pisze:Dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile? raczej nie chce wydać fortuny.
polecam SONY H5, SUPER
Jozefo

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: Jozefo »

Mam pytanie do Pana Janusza Redy, a mianowicie chodzi mi o zestaw zdjęć Sony o ile się nie mylę H-5. Czy móglby Pan podać coś bliŻej na temat wyposaŻenia tego aparatu. Po prostu dokładnie co to są za obiektywy czy konwertery czy jak tam nazwać, ale konkretnie , bo poza tymi zdjeciami nic więcej na ten temat nie mogę znaleŻć. A bardzo bym chciał dokładnie wiedzieć co to jest za wyposaŻenie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: dobra cyfrówka do zdjęć przyrody? za ile?

Post autor: dawidw »

Równiez mam zamiar kupic cyfrówke, upatrzyłem sobie Sony DSC H-5, ale zastanawiam sie czy nie dołożyc zeby kupic SONY DSC H-9. CZy warto? Co powiecie o H-5? ktos go moze użytkuje? prosze o rade, bo nie chcialbym zawalic przy kupnie. Już dużo wiem o tym aparacie(z danych technicznych), ale chodzi mi o opinie wasza jako uzytkowników. Albo co byscie doradzili o podobnej cenie? Z góry dzieki

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości