Książki do anatomii dla licealistów - lista

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
Sandiiixx
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2019, o 10:34

Książki do anatomii dla licealistów - lista

Post autor: Sandiiixx »

Witam jestem obecnie w 1 kl liceum na profilu
biologiczno-chemicznym. Interesuje się biologia i chcialabym się troszkę zagłębić w tym kierunku. Chciałabym sobie kupić jakąś książkę do anatomii żeby się strachem zagłębić w tym temacie. Polecacie jakaś książkę do anatomii żeby była w mi are łatwa w rozumieniu żeby. Mogła się z niej uczyć żeby nie była zbyt trudna.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Książki do anatomii dla licealistów - lista

Post autor: kliop »

Najpierw przerób program licealny Uczenie się anatomii szerzej niż z podręcznika licealnego bez podstaw budowy kości, mięśni itp., wiedzy o składzie krwi, funkcji narządów mija się z celem. Taki przykład: nie zrozumiesz, po co krew z jelit przepływa jeszcze przez wątrobę, a nie leci od razu do serca
Nadecznik_stawowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2019, o 03:02

Re: Książki do anatomii dla licealistów - lista

Post autor: Nadecznik_stawowy »

Ja Ci w twojej sytuacji polecam Atlas anatomiczny z nowej ery Tajemnice ciała. Cienka książka, wszystko w łatwy i dostępny sposób wytłumaczone plus bardzo ciekawe przedstawienie. Bardzo polecam, kosztuje w granicach 35-40 zł.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Książki do anatomii dla licealistów - lista

Post autor: Mårran »

Kiedyś był modny atlas anatomiczny Aleksandrowicza, nie wiem, czy dalej jest dostępny. Z podreczników to oczywiście maturalne, szerzej jak chcesz, to Lewiński i Hoser
Pani Buka
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Książki do anatomii dla licealistów - lista

Post autor: Nitrogenium32 »

Atlas prof. Aleksandrowicza nadal jest dostępny, jakoś nie tak dawno wyszedł kolejny dodruk (wygląda chyba tak samo), no i jest przede wszystkim niedrogi. Dla licealisty powinien zdecydowanie wystarczyć.
synek99
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2017, o 12:15

Re: Książki do anatomii dla licealistów - lista

Post autor: synek99 »

Jest taka fajna książka: "Witold Sylwanowicz anatomia i fizjologia człowieka" :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości