Dobre rady ]:->

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
marcin g
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 22:36

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: marcin g »

prawdopodobnie należy przygotować się na anatomie głównie z: ogólna budowa kości. Podział kości ze względu na kształt. Wzrost kości na długość i grubość. Budowa szczegółowa następujących kości: kręgi szyjne, kręgi piersiowe, kręgi lędźwiowe, kość krzyżowa, żebra, mostek. Rentgenogramy kości klatki piersiowej i kręgosłupa. Punkty kostne wyczuwalne badaniem palpacyjnym.

tak myślę, więc tak zrobię pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: radzioch »

Ogolnie dla mnie jest to maly brak organizacji, jesli czegos sie wymaga na 1 zajecia to powinno to byc gdzies napisane.
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: billie j. »

Nie mam niestety Bochenka przed sobą, więc nie powiem dokładnie z których stron to jest. Komórkę sobie odpuść. Z resztą osteologię wystarczy zrobić ze Skawiny (tylko nie przynoście skryptu na zajęcia ). A w Bochenku t. I jest to gdzieś na początku osteologii.
A w dalszej edukacji na OUN Bochenek obowiązkowo, a na pozostałe działy wedle uznania. Szczerze mówiąc np mi się lepiej uczyło z Bochenka niż ze skryptów.
Pituchową pożyczyłam przed egzaminem do powtórki, ale zupełnie z niej nie korzystałam, dla mnie jest taka niepoukładana". Nie podobała mi się.
Awatar użytkownika
wióro
Posty: 276
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:38

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: wióro »

A teraz trochę mniej naukowo , które zajęcia z wf-u polecacie pod kątem wygody ? tz. najbardziej chciałbym iść na basen ale w ziemie nie widzę rano tam dojeżdżać i wracać ?
Santa_Justina
Posty: 49
Rejestracja: 4 lip 2009, o 16:12

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Santa_Justina »

Dołaczam sie do pytania, ktore zajecia sa prowadzone na ul.Jordana?
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: billie j. »

wi&#xF3ro pisze:A teraz trochę mniej naukowo , które zajęcia z wf-u polecacie pod kątem wygody ? tzn. najbardziej chciałbym iść na basen ale w ziemie nie widzę rano tam dojeżdżać i wracać ?
Najwygodniejsza jest siłownia, bo jest na uczelni i można sobie ustawić np w okienku między innymi zajęciami. A basen to nie jest taki duży problem, bo dojazd trwa ok 15 min, autobusy jeżdżą dosłownie co chwilę, a zajęcia są bodajże w środy po południu.
mdm
Posty: 65
Rejestracja: 10 lip 2008, o 14:46

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: mdm »

Santa_Justina pisze:Dołaczam sie do pytania, ktore zajecia sa prowadzone na ul.Jordana?

aerobik i siłownia,
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: radzioch »

a ja mam jeszcze pytanie do starszych,
Te 1 zajęcia z histologi to sa jakies cwiczenia i potem pytaja z tej komorki grupami czy jakos tak
Obrazu pytaja szczegółowo i masakra? Czy wystarczy to przeczytać kika razy:p

z gory tnx za info
Domi_Domi
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2009, o 13:49

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Domi_Domi »

a areobik jest też na ligocie? czy gdzies dalej?
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: lexie »

radzioch pisze:a ja mam jeszcze pytanie do starszych,
Te 1 zajęcia z histologi to sa jakies cwiczenia i potem pytaja z tej komorki grupami czy jakos tak
Obrazu pytaja szczegółowo i masakra? Czy wystarczy to przeczytać kika razy:p

z gory tnx za info
Podpisuje się pod pytanie, bo też bym chciała wiedzieć jak to wygląda i ile mam się uczyć:|
niemamnie
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2008, o 11:48

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: niemamnie »

Lexie, Radzioch,
Wiedza ze skryptu generalnie nie wykracza poza 3 - 3,5, wiec trzeba go dobrze umieć. Na więcej trzeba poczytać Stevensa albo Zabla, czasem tam jest wiecej. Pytają szczegółowo i w sposób, którego ja nie lubię ,czyli rzucają np. mitochondrium i nawijasz wszystko co wiesz.
Mówiąc krótko trzeba umieć na blachę.

U nas to wyglądało tak: najpierw odprawiali prelekcje potem dawali jakiś czas (ok. 1h) na oglądanie preparatów (co mało kto robił, bo w większości powtarzaliśmy materiał do odpowiedzi). Później pytanko po 2 osoby w gabinecie prowadzącego.

Nauczcie się markerów poszczególnych struktur.
kasc
Posty: 29
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 08:43

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: kasc »

Aż trudno mi uwierzyć że cos takiego nas czeka juz na pierwszych zajęciach:/
Akar
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 11:49

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Akar »

Zgadzam się kasc, to jakaś bzdura z tym pytaniem na pierwszych zajęciach. Ja nie mam żadnych skryptów ani książek, a oni od razu pytać chcą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości