Dobre rady ]:->

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sysuniasysunia
Posty: 58
Rejestracja: 17 lip 2009, o 16:27

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Sysuniasysunia »

dzięki za informacje) szkoda tylko,że to zaliczanie jest ustne. no ale trzeba sie do tego przyzwyczaić. a mogłabyś napisać jak to wyglada? zdaje sie w grupkach czy osobno?
Awatar użytkownika
wióro
Posty: 276
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:38

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: wióro »

Dobrze ,że histologia w Kato jest na 2 semestrze haha
ja bym chciał zapytać co radzicie sobie przyswoić z biologii na początek ? Jakie tematy , działy ,żeby nie być zaskoczonym jakimś pytaniem (tz. zanadto zaskoczonym )?
p.s czy w Katowicach też jest to spotkanie 25 ?
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: harpagan1990 »

w ogóle co do katowic potrzeba na 1 zajecia? bede tam jutro dzwonic, to dowiem sie co i jak i napisze
Awatar użytkownika
wióro
Posty: 276
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:38

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: wióro »

harpagan1990 to Twój kierunek to Zabrze czy Kato ? bo już przestałem się orientować haha
Sysuniasysunia
Posty: 58
Rejestracja: 17 lip 2009, o 16:27

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Sysuniasysunia »

z tego co wiem to dobrze przypomnieć sobie z biologii genetyke i cykle podziałowe,ale w Zabrzu podobno jest ok. na pierwszych zajęciach.ale nie wiem jak jest w Katowicach/
Awatar użytkownika
radzioch
Posty: 172
Rejestracja: 21 lip 2009, o 13:19

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: radzioch »

dobrze rozumiem 28 na histologi juz zaliczenie?ltwow a nie ma gdzies tego skrytpu na necie czy cos? bo nie wiem keidy bede na uczelni/
Trudne to jakies?

Mogłby chociaz byc jakis plan żeby wiedziec czego juz sie uczyc/ widze ze bedzie naprawde ciezko
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: harpagan1990 »

radzioch w necie widziałam do kupienia histologie stevensa za około 70 zeta / no przydrogawo. Wióro widzisz, to jest skomplikowane, takze sama juz sie nie orientuje. rejestrowałam się w Katowicach, ale nie wiem czy się tam dostane z moja punktacją. ludzie tutaj obstawiają ze tak. i znów nie wiem czy mnie nie przeniosą do Zabrza samoistnie. Z kolei jakbym dostała się do Katowic kombinowałabym z przeniesieniem się do Zabrza. Więc wolę być zorientowana co jest tu i tu. Przezorny zawsze ubezpieczony )) pozdrawiam!
don_balon
Posty: 87
Rejestracja: 27 cze 2009, o 14:00

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: don_balon »

w ogóle co do katowic potrzeba na 1 zajecia? bede tam jutro dzwonic, to dowiem sie co i jak i napisze
Tysiąc razy zamieszczano już linki do stron katedr, gdzie dokładnie jest napisane CO, NA KIEDY i Z CZEGO trzeba umieć.
Awatar użytkownika
wióro
Posty: 276
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:38

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: wióro »

Są jeszcze jakieś strony katedr Katowickich ?
mdm
Posty: 65
Rejestracja: 10 lip 2008, o 14:46

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: mdm »

Sysuniasysunia pisze:dzięki za informacje) szkoda tylko,że to zaliczanie jest ustne. no ale trzeba sie do tego przyzwyczaić. a mogłabyś napisać jak to wyglada? zdaje sie w grupkach czy osobno?
Niestety na tych studiach trzeba przywyknąc do odpowiedzi ustnej. Na anatomii kazdy temat zdaje sie ustanie, poprawki kolokwiów z biologii, biofizyki,histologii sa ustne i egzaminy: biofizyka i drugi termin wiekszosci przedmiotów.
Jesli chodzi o tą histologie to jak juz pisalam wyglada to bardzo róznie wszystko zalezy od prowadzacego. Najczesciej jednak odpowiada sie w gabinecie prowadzacego po 2-3 osoby, u docenta po 5 osób (czyli polowa grupy). Wiem tez ze ktorys z prowadzacych pytal tez przy calej grupie, ale to moze raz czy dwa sie zdarzylo. Niektorzy zawsze pytaja, u innych zawsze sie pisze, a u innych na zmiane. czasami idac na zajecia nie wiedzielismy czy piszemy, czy odpowiadamy
Awatar użytkownika
Battalie
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2008, o 12:00

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Battalie »

A jak wygląda angielski? ( czy jakikolwiek język obcy?)
W jakiej formie sprawdzana jest nasza Wiedza?
Awatar użytkownika
wióro
Posty: 276
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:38

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: wióro »

Czy ma się coś do powiedzenia jakby chcieli przenieść np. z Kato do Zabrza ? Czy jest to odgórna decyzja ? (chodzi o aspekt mieszkaniowy )
p.s i czy angielski stoi na wyższym poziomie czy jest to pic na wodę ?
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2009, o 10:18 przez wióro, łącznie zmieniany 1 raz.
mdm
Posty: 65
Rejestracja: 10 lip 2008, o 14:46

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: mdm »

Przy składaniu dokumentów kazdy kandydat podpisuje oswiadczenie, ze zgadza sie na przeniesnie z Katowic do Zabrza lub odwrotnie, wiec raczej nie ma sie nic do powiedzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości