Dobre rady ]:->

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: henryka »

Silvena, z tego co pamiętam to na lewo, potem za tymi drzwiami w dół, potem na prawo i jakoś tam prosto. ale to strasznie zakręcona droga jest, trafiłam tam jak dokumenty składałam, drugi raz już nie wiedziałam gdzie iść.

w jakich godzinach mamy się zgłaszać piętnastego po te legitymacje?

i pewnie gdzieś to pytanie się pojawiło, ale chciałabym uporządkować trochę informacje: co czytacie/ czego się uczycie na pierwsze zajęcia?
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: neve »

henryka, na stronie katedry anatomii jest rozpiska co trzeba umiec na 1 i reszte zajec, ja ucze sie z Skawiny i przegladam bochenka

na biologie
"Wszelkie informacje dotyczące I roku Wydziału Lekarskiego zostaną zamieszczone po 15 września 2010 oraz wywieszone w gablotkach Katedry. ale ponoc budowa komórki z drewy i kwasy nukleinowe i pewnie 1 prelekcje
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: mentos »

neve, gdzie pisze na stronie katedry co trzeba umiec z anatomii ?

albo co sie uczyc o budowie komóri skoro jej nie ma w drewie, tam jest sama genetyka, z albertsa ? to do staryszch roczników
alekskam11
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:31

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: alekskam11 »

ta rozpiska obowiązkuje zarówno wydział lekarski w katowicach jak i w zabrzu?
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Silvena »

henryka pisze:Silvena, z tego co pamiętam to na lewo, potem za tymi drzwiami w dół, potem na prawo i jakoś tam prosto. ale to strasznie zakręcona droga jest, trafiłam tam jak dokumenty składałam, drugi raz już nie wiedziałam gdzie iść.
Tego się właśnie obawiałam - skomplikowanej drogi Wolę się dowiedzieć teraz, żeby potem nie błądzić i w miarę szybko trafić do tej biblioteki. Prosiłabym kogoś ze starszego rocznika o pomoc i proste wyjaśnienie jak iść
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: neve »

alekskam11, wydaje mi sie ze to tylko katowice, podobno Zabrze na 1,5 roku anatomie

Silvena, moze ktos narysuje mape:D
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: mentos »

neve, dzieki
Awatar użytkownika
chlorella
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2007, o 21:50

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: chlorella »

A co znaczy odpowiedz w języku łacińskim? W sensie mówić wszystko po łacinie czy tylko niektóre rzeczy typu nazwy narządów, prawo, lewo itp?
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: neve »

chlorella, no to chyba jasne ze nazwy narzadów i terminologia, przeciez zajęcia sa prowadzone po Polsku
Awatar użytkownika
chlorella
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2007, o 21:50

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: chlorella »

Jak tak czytam, o tym całym szaleństwie na naszej uczelni to nic nie jest dla mnie jasne. A przynajmniej niczego nie jestem pewna.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: henryka »

kurczę, nie wiem dlaczego mi się te strony nie otwierają, jakiś błąd wyskakuje. -.-

dużo tego tam jest? nie chciałoby się tego komuś wpisać tutaj?
Awatar użytkownika
neve
Posty: 762
Rejestracja: 3 maja 2010, o 12:35

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: neve »

PROGRAM ĆWICZEŃ
z Anatomii Prawidłowej
dla studentów pierwszego roku
Wydziału Lekarskiego ŚUM


Ćwiczenie 1 01. 10 – 06.10.2010
Wprowadzenie do zajęć prosektoryjnych.

Obowiązuje mianownictwo w języku łacińskim.

Ogólne miana anatomiczne. Płaszczyzny, osie i kierunki ciała. Budowa kości. Typy kości.
Połączenia ścisłe, połączenia maziowe. Podstawowe i dodatkowe składniki stawu. Rodzaje i
klasyfikacja stawów (przykłady). Mechanika stawów.

Ćwiczenie 2 07 – 08.10.2010
Kościec osiowy. Budowa kręgu. Typowe i nietypowe kręgi szyjne i piersiowe. Kręgi lędźwiowe,
kość krzyŜowa, kręgi guziczne. Typy połączeń występujących w obrębie kręgosłupa. Kręgosłup jako
całość. Mechanika kręgosłupa. Szkielet klatki piersiowej. Budowa Ŝeber i mostka. Połączenia
występujące w obrębie klatki piersiowej. Klatka piersiowa jako całość.

Ćwiczenie 3 11 – 13.10.2010
Kościec kończyny górnej. Obręcz kończyny górnej. Budowa łopatki i obojczyka. Połączenia kości
obręczy kończyny górnej. Część wolna kończyny górnej: budowa kości ramiennej. Staw ramienny.

pierwsze 3 cwiczenia
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: henryka »

neve, dziękuję Ci bardzo

a tak w ogóle już się uczycie? z czegoś jeszcze prócz anatomii i biologii?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości