Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Korczaszko »

zawsze są miejsca, więc dostaniesz. Nie wiem jak teraz, ale rok temu i 2 lata temu liczyła się kolejność zgłoszeń i w ten sposób debile, którzy mieli gdzieś akademik zajmowali miejsce. Do kiedyś tam trzeba wpłacić kaucję (ja o ile się nie mylę do końca sierpnia wy chyba też) i wtedy debile się wykruszają i są miejsca dla tych, którzy chcą mieszkać w akademiku

A na marginesie krótka anegdotka D Jesteś z Opola? Mój dziadek stwierdził, że mam kuzyna w Opolu i w ramach oszczędności mogłabym u niego zamieszkać i codziennie dojeżdżać Ale należy mu wybaczyć ma 80lat i chyba tego nie przemyślał

P.S. nie bierzcie tych debili do siebie, ale mnie takie zachowanie po prostu wkurwia
markuss91
Posty: 81
Rejestracja: 25 paź 2008, o 18:09

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: markuss91 »

teoretycznie mógłbym dojeżdżać codziennie, pociągiem jedzie się jakieś ~1,5h (planowo ) ale jednak bym chyba tego nie wytrzymał na dłuższą metę)
może jest ktoś na forum kto chciałbym wspólnie mieszkać w akademiku wolę mieć jakiegoś weta w pokoju niż nie wiadomo kogo)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Korczaszko »

markuss91, wiem jeżdżę przez opole
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: monis1992 »

pytanie odnośnie akademików: w jaki sposób oni dobierają współlokatorów do akademików?gt ten sam kierunek, rok, tak samo daleko czy jak? czy będąc na weterynarii I rok można trafić na chłopaka z ogrodnictwa II rok?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Jeśli jesteś chłopakiem to tak ale nick wskazuje ze jesteś Moniką
oni nic nie dobierają, przy kwaterowaniu zapisuje się na pokój. Ci co już mieszkali zaklepali sobie pokoje. Jak nikogo nie znasz to możesz powiedzieć, że chciałabyś mieszkać z dziewczyną z weterynarii najlepiej z 1 roku. W talizmanie na pewno przejrza liste mieszkancow i jesli bedzie miejsce z taka osoba to Ci ja znajda. W innych akademikach pewnie też by przejrzeli. W ciągu roku można też zmienić pokój
W tym roku z talizmana wyprowadziło się dużo osób, więc pewnie dużo tam wepchną ja nawet lubiłam ten akademik, jakby chłopaki nie naciskali to pewnie bysmy z kolezankami zostaly. No ale lepiej trzymac sie w kupie dobrych znajomych
markuss91
Posty: 81
Rejestracja: 25 paź 2008, o 18:09

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: markuss91 »

podanie o akademik można oddać razem z dokumentami które oddajemy na studia czy trzeba to zrobić w innym miejscu
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Podanie oddajemy w dziale spraw studenckich pierszaki chyba tysz
Dział spraw studenckich jest budynku głównym, więc obok. Jak się wejdzie głównym wejściem, to parter i idziemy na prawo do samego końca.
markuss91
Posty: 81
Rejestracja: 25 paź 2008, o 18:09

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: markuss91 »

a te dokumenty potrzebne do przyjęcia na studia składamy gdzieś na pierwszym piętrze te pokoje są jakoś podpisane
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Tahtimittari »

jest tam oznaczone, że komisja rekrutacyjna [rok temu było]
spokojnie trafisz
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: monis1992 »

pytania ogólne:
1. czyli z tego planu to mam rozumieć ze jak pisze zaliczenie to wystarczy po prostu chodzić na te zajęcia, tak? a tam gdzie egzamin to jest sesja.


PS: jak to jest, uczycie się żeby umieć na egzamin czy jest też coś takiego jak kartkówki, sprawdziany i odpowiedź? bo strasznie nurtuje mnie to pytanie


2. co to są te kola? bo często czytam że trzeba na nie chodzić a nie wiem co to /


3. można sobie wybrać jakieś zajęcia dodatkowe za darmo poza chórem?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Korczaszko »

1. To znaczy, że wystarczy napisać koło zaliczeniowe [które bywają trudniejsze niż egzamin], lub w trakcie semestru zaliczać koła i to też bywa niełatwe więc to nie takie wystarczy chodzić na zajęcia (zabrzmiało jakby obeności zaliczały). Czasem na zajęcia się nie chodzi - np. agronomia D wystarczy napisać koło na koniec semestru.

2. Koło = kolokwium (z łaciny rozmowa D), to taka klasówka, zgodnie z nazwą zazwyczaj pisemna . Kolokwium sprawdza jakąś większą partię materiału, poza tym na niektórych zajęciach pytają, bywają kartkówki i wejściówki. Wejściówka to taka kartkówka na dobre rozpoczęcie zajęć z bieżącego materiału, czyli z tego co ma być na ćwiczeniach. A na niektóre egzaminy z zerową wiedzą zaczynamy się uczyć na parę dni przed egzaminem D

3. można chodzić na kliniki, jest koło naukowe - które polega przede wszystkim na napisaniu jakiejś pracy naukowej, można chodzić na tańce (ale to chyba przez semestr lub dwa, ale nie wiem dokładnie), jest zespół ludowy Jedliniok, jakiś klub turystyczny i nie wiem za bardzo
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: monis1992 »

Korczaszko, dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi na moje trochę głupie pytania, bo np Patka_nt zamiast pomóc woli się wyśmiać - ciekawe czy od początku taka mądra była i nie zadawała takich pytań

PS: jeszcze jedno czyli te wszystkie kartkówki są oceniane tak jak w liceum i składają się na ocenę na zaliczenie czy wystarczy dobrze zaliczyć koło?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Post autor: Korczaszko »

To zależy czasem są na oceny, czasem na pkt, czasem tylko na zal. Zazwyczaj wszystkie muszą być zaliczone [np. na histo można dostać 0, 0,5, 1 pkt jeśli ma się 0 trzeba poprawić ale to dalej daje zero, ale zaliczone, a z pkt na koniec semestru wystawiają ocenę)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości