Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Czy kiedykolwiek zdarzylo sie tak, ze przedtermin z histo byl prowadzony przez Kuropkę? Pytam, bo prof jest na jakims dluzszym zwolnieniu i przedtermin za niego ma przeprowadzic Kurop, wiec bylabym wdzieczna gdyby ktos powiedzial cos wiecej na ten temat
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Kolejne pytanie, tym razem co do egzaminu praktycznego z anatomii
Czy ktoś może mi powiedziec jak to bylo tok temu? W sensie po ile osob wchodzi na 1 turę i ile szpilek jest przy jednym stole? Rozumiem ze jest 30s na szpilke? I jeszcze jedno, jak wygląda sprawa z punktowaniem? 0,5 za polską i 0,5 za lacinska czy jakos inaczej? Bo obilo mi sie o uszy ze w zeszlym roku dr Radek jak sie napisalo jedną nazwę to dawala 0,75 pkt, wiec przydaloby sie jakies potwierdzenie
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: aguu »

z pkt 0,5:0,5, po 5 szpilek na stół i po 30 sek.wchodziliśmy albo po 40 albo po 20 osób (nie pamiętam, ale raczej ta pierwsza opcja)
na koniec dostaliśmy 10 min(chyba) na dopisanie, ale to już pod ścianą bez oglądania preparatów:)

stoły były ustawione na tej największej sali na prosektorium w koło i szło się po dwóch stronach
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

aguu pisze:z pkt 0,5:0,5, po 5 szpilek na stół i po 30 sek.wchodziliśmy albo po 40 albo po 20 osób (nie pamiętam, ale raczej ta pierwsza opcja)
na koniec dostaliśmy 10 min(chyba) na dopisanie, ale to już pod ścianą bez oglądania preparatów:)

stoły były ustawione na tej największej sali na prosektorium w koło i szło się po dwóch stronach
Dzięki za odpowiedz

To dobrze, ze na jednej sali, bo jak uslyszalam wersje, ze preparaty są na 3 salach i trzeba biegac z sali do sali to sie nieco przerazilam.
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: aguu »

Mam pytanie odnośnie fakultetów czy dalej obowiązuje ten cudowny podział, że musimy wyrobić tyle i tyle godzin z produkcyjnych, tyle i tyle godzin z podstawy itd? / I jakie fakultety polecacie na trzecim roku? Czytałam gdzieś tu wcześniej, że anatomia aparatu stomatognatycznego i praktyczna diagnostyka parazytologiczna jest fajna i przydatna a co sądzicie o żywieniu psów i kotów(czy bardzo przypomina to co mieliśmy teraz czyli nauka tabelek na pamięć i licznie, liczenie, liczenie), zastanawiam się jeszcze nad diagnostyką w mikologii wet, fizjologią kliniczną
Awatar użytkownika
matka_chrzestna
Posty: 50
Rejestracja: 15 lip 2010, o 19:09

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: matka_chrzestna »

W tym roku (2012/2013) tego zaniechali, ale ustalili to dopiero na początku roku, w październiku(?), więc tu się wszystko zmienia. Mało tego, trzeba było wyrobić 45h a jak ktoś chciał więcej to miał złożyć podanie i sobie robić bezpłatnie. Tylko chyba ktoś z kimś się nie zrozumiał i osoby, które już złożyły podania i nie miały wyjścia, bo np. wzięły 2x30h musiały zapłacić, jednak nic za darmo nie dają

Janeczka polecam, mówi swobodnie, wie o czym, pokazuje dużo zdjęć i można zapytać o wszystko.
Parazytologię też lubiłam. Doktor udowadnia, że tanim kosztem można zdiagnozować trochę naprawdę powszechnych pasożytów.
Immunohistochemia blablabla tu się chodzi pooglądać szkiełka, które będą na egzaminie praktycznym z apów.
Fizjologia kliniczna - rozprawy o niczym, dużo gadania, mało wiedzy, informacji, raczej miejsce na spanie. (to znam ze słyszenia, ale przynajmniej od kilkunastu osób)

Innych nie znam
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: aguu »

Matka_chrzestna dziękuję:) jakby ktoś jeszcze coś wiedział to z góry dzięki
Mam jeszcze jedno pytanie. koleżanka znalazła gdzieś na stronie info, że 15 h fakultetów musi byc zrobione w V sem a w VI 30h czy to faktycznie obowiązuje? Bo tak szczerze to mało fakultetów z V sem mi się podoba
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: patkarola »

nieprawda możesz zrobić wszystkie godziny w jednym semestrze
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Korczaszko »

Żywienie psów i kotów jest spoko, choć przyznam, że mało z tego pamiętam

na wszelkie fizjologie wszyscy narzekali, jednak ta katedra nie jest zbyt ciekawa
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: ponka »

ja byłam na żywieniu psa i kota i u Janeczka i bardzo polecam. nie chciałam brać faków zapchaj dziurę jak większość, która wybrała fizjologię kliniczną w V semestrze tylko po to, żeby w letnim mieć mniej godzin, a na faku spali i pili piwo (dosłownie). moim zdaniem bez sensu, bo jak już mam przyjść to dobrze by się czegoś dowiedzieć, a jeśli nie na faku, który jest do wyboru to już nigdy się tego nie dowiesz (choć wiadomo, w domu zawsze czytać można p). na parchy z połozem ludzie nie narzekali, na histopato- różnie. fak był w sobotę i to o dziwnych godzinach np.17.00-20.00, ale można było się zamieniać. generalnie na 3. roku nie ma z czego wybierać. ponoć fajny jest o zwierzętach łownych, ale prof chyba robi koło zaliczeniowe, a u niego to już nie jest fajne p, nie wiem, czy w końcu ruszył, bo mało osób chciało. ponoć kynologia z Monkiewiczem była fajna, bo mieli zajęcia wyjazdowe (np. do schroniska, na szkolenie psów).
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: szluwka »

zwracam się do starych wyjadaczy-czy jest jakis magiczny sposób na dostanie jedynki w akademiku ?
Cycy
Posty: 27
Rejestracja: 3 paź 2009, o 17:51

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Cycy »

Magiczny to dobre określenie
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: szluwka »

czyli nie wiadomo jak ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości