[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
kostek_01
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:51

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kostek_01 »

Jest Biolar używany w gabinecie weterynaryjnym. Na pewno nie stał tam jako eksponat i był normalnie używany. Czy przy takiej pracy można go mocno wyeksploatować?
allegro 4816816373

I MB30, bez zasilacza i oświetlenia. Czy jeszcze czegoś nie zauważyłem?
allegro 4821088538
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Czy przy takiej pracy można go mocno wyeksploatować?
Mozna, ale na oko nie widac zeby tak bylo. Choc spodziewam sie brudnego obiektywu 100x, z 40x tez nie wiadomo w jakim moze byc stanie brakuje obiektywu 5x. Na jednym zdjeciu sa inne okulary niz na drugim, tu rewolwer na 4, tam na 5, dopytaj dokladniej.

Drugi link nie dziala.
kostek_01
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:51

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kostek_01 »

Nie złapałem l w końcówce linka: html, teraz powinno być dobrze.
allegro 4821088538
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Jakas totalna mieszanka obiektywow - zeissy, jeden to chyba lomo, osobiscie raczej nie bralbym tego mb30.
tomchris
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2014, o 12:47

Evolution czy Genetic a może PZO

Post autor: tomchris »

Witam. Czym różnią się Mikroskop Delta Optical EVOLUTION 100 BINO nowy 1800 zł a Delta optical genetic pro warty 1100 zł czy dla laika wystarczy ten drugi tańszy chodzi mi o obserwacje wyłącznie żywych organizmów. Ale ten pierwszy mogę mieć używany za 1250 zł. A może jakiś stary PZO za 700 ale czy PZO uzyskam ładne ostre obrazy pod powiększeniem rzędu 400 razy Dziękuje za odpowiedź
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Jak Evo 100 to szukaj najpierw uzywanego. Evo 100 ma rewolwer na 5 obiektywow i moze miec oswietlenie wg kohlera, Genetic nie. Evo 100 da sie rozbudowac o czesci PZO.

Jesli PZO to Studar albo Biolar, cena oczywiscie znacznie nizsza niz nowe chinczyki.

Chcesz robic zdjecia?
adevil
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:21

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: adevil »

Dzięki za odpowiedź!
PS Chyba ze względu na promocję w dyskoncie, odejdę od początkowego pomysłu i jednak będzie Biolux. Na początek wystarczy
syntaxError
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, o 09:42

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: syntaxError »

planapo, również zapytam o EVO 100, mianowicie wczoraj poleciłeś mi kilka linków z forum, na jednym z nich porównywałeś chińskie achromaty i plany do obiektywów PZO [akurat w teście na przykładzie 20x] i wyszło [o ile nie przekręcam], że z grubsza chiński achromat 20x == achromat PZO 20x.
Wobec powyższego nasunęły sie kolejne pytania, czy warto może zamiast BIOLARa kupić EVO 100 TRINO z podstawowymi obiektywami [semiplanachromatyczne ?] i nie bawić się w wieszanie body lustrzanki na statywie z mieszkiem, tylko po ludzku zamontowac ją na torze wizynym ?
Czy jakość podstawowych obiektywów z EVO 100 będzie na porównywalnym poziomie z achromatami PZO ? Jezeli nie, to czy można chińskie obiektywy nieskomplikowanie powymianiać na PZO [z czym to się wiąże] ?

Chcę kupić mikroskop do mikrofotografi, juz nawet nagrałem Biolara ale nadal sie waham, czy przypadkiem aby nie ma lepszego rozwiązania [wiem, jest gdzieś nasadka tri do biolara (]
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Jak chcesz sprzet do mikrofotografii to NIE SPIESZ SIE. Doczytaj jeszcze forum, wyrob sobie zdanie i wstepne rozeznanie.

To sa rozne testy, jedne stare i w dosc nieoptymalnych warunkach inne bardziej fachowe, ale wszystkie daja jakis poglad.

Z achromatow naprawde duzo da sie wyciagnac. Semi plan to raczej marketing, roznica jest minimalna, jesli juz to plan.

Planów PZO ze swieca szukac - sa bardzo rzadkie, wymagaja kompensacyjnej optyki.

Jak Evo 100 to kupic tri i z achromatami (jesli sie da) lub planami i w dluzszej perspektywie wymianiac na nikony CF/CFN, ale naprawde nie jest to koniecznosc. Minusem tej nasadki tri jest podzial swiatla 50/50 dla foto.

Biolar vs Evo 100 sa rozne za i przeciw. To juz samemu trzeba rozstrzygnac bo kazdy podchodzi indywidualnie. Biolar - cena, jakosc, dostepnosc czesci, Evo 100 - ergonomia, nasadka tri, rozbudowywalny o czesci PZO.

Jesli chinczyk to koniecznie popolowac ze 2-3 miesiace na allegro, zwlaszcza jakis miesiac dwa po swietach jak ludzie zaczna wystawiac nietrafione prezenty (
syntaxError
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2014, o 09:42

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: syntaxError »

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Generalnie nie zależy mi na tych semiplanach z delty ale nie znalazłem opcji ze zwykłymi achromatami. Czy 50/50 przekłada się na np. 2x wieksze ISO / 2x dłuższy czas naswietlania przy fotografowaniu ? Tragedii chyba z tym nie ma, nie to co astrofotografia ]

Tak na chłopski rozum : standardowe obiektywy PZO podejdą do EVO 100 ?
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Tak, tak.
zuzianna
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2014, o 22:35

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: zuzianna »

Witam.
Mam gorąca prośbę o pomoc w wyborze mikroskopu na prezent dla bystrego 8latka, zainteresowanego światem mikro. Niestety budżet mam ograniczony (ok. 300-350 zł). Znalazłam kilka pozycji, ale jestem kompletnie skołowana, bo dla mnie wyglądają bardzo podobnie, a ich parametry niewiele mi mówią. Proszę o radę, który z poniższych mikroskopów to najlepszy wybór w podanych widełkach cenowych?
1) fotozakupy.pl/sagittarius-scholar-3-40x-1024x-sruba-mikro-makro-pc-okular/38372s

2) teleskop.pl/product-pol-1152199209-Mikroskop-OPTICON-BIOLIFE.html

3) optek.pl/mikroskopy-edukacyjne/305-biomax-basic.html

4) conrad.pl/Mikroskop-dla-dzieci-Bresser-Optik-8855000,-40x-1024x.htm
5) conrad.pl/Mikroskop-Bresser-Optik-USB,-powiększenie-40x-1024x.htm

6) conrad.pl/Mikroskop-dla-dzieci-Bresser-Optik-Biotar-DLX,-powiększenie-50-1200-x,-zestaw-akcesoriów.htm?websale8=conrad&i=840946

7) teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_270&roducts_id=870

Czy może jest jakiś inny mikroskop, który byłby warty kupna? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Poczytaj poradnik i dzial mikroskopy chinskie, nic wiecej tu sie nie powie (: Ten pierwszy i wszystkie jego klony (niektore za lekko ponad 200 zl) pod przeroznymi nazwami dla dziecka sa ok.

Kamerka to bajer - fajny, ale nie wymagaj jakosci. Jako zabawka ok, ale obawiam sie ze dlugo nie podziala.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości