[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

Masz moę do sprzedania taki okular?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Nie
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Krzyż można wyjąć. To jest retikula.
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

Do PickuaSorry że tak marudzę o tych okularach ale chce dobrze wybrać czy podlinkowany okular ma odrzuconą
1.jpg
Jaką średnicę osadczą mają Twoje okulary?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Nie mają (brak symbolu okularów). Moje okulary to te podlinkowane poprzednio przez Ciebie:
okular-mikrometryczny-ew10x20-z-krzyzem-i-podzialka-do-evolution-100
Zapytaj czy krzyż z podziałką można wyjąć, albo poproś o sprzedasz jednego okularu bez krzyża.
Średnice okularowe w nasadce są jednakowe coś ok. 23 mm
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Wojtek37 »

Nie sprzedają samych okularów bez podziałki , można kupić tylko jako pomiarowy ale wykręcenie reticuli (retikula-płytka z podziałką krzyżową ) jest bardzo proste, odkręcasz pierścień na dole okularu wyjmujesz płytkę i zakręcasz pierścień który trzymał płytkę.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: jarud »

Sprawdziłem u źródła, że wymontowanie „retikuli” z okularów DO 10/20 jest możliwe. Uprzejma Pani z DO, do której zadzwoniłem w tej sprawie, źle mnie zrozumiała i zleciła serwisantom, by wyjęli je z 2 okularów, co zajęło im 15 min, a więc jak mówi Wojtek37 - nie jest to trudna sprawa. Mam natomiast problem. Na francuskim forum przeczytałem, że do obiektywów achromatycznych nie należy stosować okularów „większych” niż 10/18 ze względu na aberracje. Czy to prawda? Czy któryś z Ojców Założycieli Forum używał takie okulary z obiektywami PZO? Pickup napisał, że ma takie same. Czy też wyjąłeś retikule? Nie chcę wydać 350 zł bez sensu. Może ktoś udzieli mi konkretnych informacji, powie kupuj albo nie kupuj. A gdyby jeszcze pokazał zdjęcia…
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

Chciałbym się zapytać Czy Pickul olbo Planapo mógłby zrobić dla mnie filtr UFG. byłem w pięciu zakładach fotograficznych i nie drukują na folii przezroczystej? Oczywiście zapłacę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

byłem w pięciu zakładach fotograficznych
Idz do zakladu poligraficznego, kazde lepsze ksero oferujace wydruki laserowe Ci to zrobi, jak nie to moge zrobic i przeslac swoj, ale zawsze zachecam do samodzielnego kombinowania (:
Awatar użytkownika
Pan Cyk-Cyk
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2013, o 21:35

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

kazub30 pisze:Chciałbym się zapytać Czy Pickul olbo Planapo mógłby zrobić dla mnie filtr UFG. byłem w pięciu zakładach fotograficznych i nie drukują na folii przezroczystej? Oczywiście zapłacę.
Jak masz wzór do wydruku to ja to mogę zrobić i przesłać Ci w zamian za koszty wysyłki.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: jarud »

Najwyraźniej nikt się nie przejął moimi stanami lękowymi. Może jednak ktoś coś wie o tych okularach. Sądząc po wcześniejszej dyskusji jest to problem dla ludzi kompletujących sprzęt.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Nie ma problemy z większym FN dla obiektywów PZO. Używam 10x/20 Nikona. Używaj okularów PZO lub bez korekcji.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Wojtek37 »

A u mnie po zmianie okularów na 22 tych samych o które pytasz na pzo powyżej 18 stopni obraz był bardzo rozmyty , najlepiej zrob tak- wypozycz je sobie na jeden dzień zostawiasz równowartość w gotówce i ci na dzień dadzą potestujesz sobie , możesz też wziąć je na miesiąc wtedy płacisz za miesięczne wypożyczenie 10% wartości sprzętu i oczywiście też w zastaw gotówka
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości