[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Tahtimittari »

Też się zastanawiam nad tymi modelami, co mikolajka podała, tylko na innej stronie znalazłam. Postanowiłam na to przeznaczyć część kasy z 18 jeszcze + zarobionej ^^
Możliwe, że po nowym roku sobie któryś nabędę.
OŚmat
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2008, o 11:28

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: OŚmat »

jesli nie masz hopla na punkie powiekszen i tp. to polecam ci mikroskop z DELTY za 299zł [mam taki]

wedle życzenia pokazuje link:
mikroskop-delta-optical-biolight

niestety jedyny minus to brak w zestawie stolika krzyżowego, jednak można go zakupić w w/w sklepie, powiekszenie do 640x z czego realne to około 550x
oczywiscie ma wymienialne obiektywy i okulary wiec możesz w drastyczny sposób polepszyć powiększenie kupując inny obiektyw
Ostatnio zmieniony 26 gru 2008, o 08:44 przez OŚmat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Tahtimittari »

Powiększenie takie to akurat wiem, że do niczego mi :Poczytałam ten przyklejony temat o wyborze też.
Jedyne co mi raczej zależy żeby było to własnie PC okular. Fotografowanie to już takie moje osobiste zboczenie :gt
OŚmat
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2008, o 11:28

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: OŚmat »

Ja cie nie chce zniechęcać ale zobacz na paramerty tego PC okularu

Wystarczy ci taka jakośc?
OŚmat
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2008, o 11:28

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: OŚmat »

Tahtimittari pisze:Chcę, żeby ten nieszczęsny PC okular był.
on nie jest nieszczęsny tylko ma 320x240 rozdzielczość, nic nie mówie ale w aparacie masz conajmniej 2048x1024 porównaj sobie to.moze z aparatami jest problem z ostrością itd.)np. są trochę nie ostre, no ale.)
PC okular jest ok jak oglądasz duze preparaty. . Achodzi chyba o to by Okular cyfrowy pokazał wiecej niz nasze oko. a nie mniej.
chcesz się bawic z mikro okularami? ok ale przyzwoita wielkosc to 640x480 (powyzaej 0,3 Mpx).Po prostu kupisz jakis tani PC okular na początku bedzie wszystko ok, ale z czasem moze/ale nie musi pojawiac się problemy z widocznością szczegółów

polecem Pc okular 1,3 Mpx - to juz naprawdę coś, tylko ze on kosztuje 600 zł
dlatego ja uzywam aparatu cyfrowego

nie polecam ci tego pc okularu z zestawu , bo nie wiem czy Cię zadowoli, na średnich powiekszeniach bedzie ok, ale jesli ci chodzi o szczegóły to nie wiem

zobacz do moich zdjęć - to rozdzielczość 640x480 trochę rozmyte prawda?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Savok »

Przecietny latwodostepnyPC okular jak to nazywacie ma rozdzielczosc 640x480 pikseli. Takiego pownnas szukac, mniej nie ma sensu.

OŚmat, zadna kamera podlaczona do komputera, nawet ta za 10 tysiecy, nie pokaze ci wiecej niz twoje oko patrzace przez okular. Zawsze obraz bedzie mniej dokladny, tylko ekstremalnie drogie kamery sa kolorowe i zadna nie widzi takiej ilosci szczegolow jak ludzkie oko, nawet robiace zdjecia w rozdzielczosci Mp.
Awatar użytkownika
ewe-lka
Posty: 35
Rejestracja: 28 gru 2008, o 09:43

[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: ewe-lka »

próbowałam z tą ziemią ale nic się w niej nie rusza. To ma byc taka zwykła ziemia czy taka z doniczki, ogrodowa? Spróbuje jeszce raz, to może zobaczę jakiej żyjątka

[ Dodano: Pon Gru 29, 2008 14:33 ]
Kurcze, przydałaby sie woda ze stawu, ale jak to wykombinować jak wszystko zamarznięte Macie może jakieś pomysły czym ją zastąpić?

Wątek dotyczy doradzania w sprawie modeli mikroskopów a nie preparatów mikroskopowych. Proszę trzymać się tematu, gdyż posty od niego odbiegające będą usuwane. JakubikF

Zapraszam do kontynuowania rozmowy o preparatach w przyklejonym wątku: Ciekawe preparaty
Ostatnio zmieniony 29 gru 2008, o 16:00 przez ewe-lka, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
tragopan
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2008, o 19:46

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: tragopan »

Cena na zachodzie to 250 euro. Czyli około tysiąca złotych, to nie tak drogo za jego możliwości.
mikinwlkp
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, o 18:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: mikinwlkp »

[at]
widać pod nim bakterie?

co powiecie na taki mikroskop? zobaczę bakterie?

Kod: Zaznacz cały

teleskop.pl/product-pol-1152189323-Mikroskop-XSP2XT-pow-1200x-PREPARATY-w-walizce-98-elementow.html
może takie?
allegro
535876916
531241138
531728463
Załączniki
1.jpg
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Dawifd »

miki.
Raczej pod żadnym z nich nie zobaczysz bakterii.
Jak już koniecznie to poszukaj w przedzile cen od 400 - 600pln.
Pod takim to raczej już cos zobaczysz.
mikinwlkp
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, o 18:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: mikinwlkp »

czemu nie? pisaliście, że powiększenie 1000x wystarczy?
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Dawifd »

no tak.
Ale mikroskopy nie maja kondensatora.
Czyli przy większych powiększeniach obraz jest bardzo ciemny i niewyraźny.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Jakusz »

mikinwlkp, to nie są mikroskopy tylko zabawki z soczewkami powiększającymi.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości