[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Ida swieta, mikolaje i inne takie, wiec bez wzgledu na wiek mozesz poprosic o dosponsorowanie (

Kupienie przejsciowego mikroskopu na wciagniecie sie w temat ma jakis sens, tylko problem pojawia sie wtedy jak juz wiesz, ze sie wciagnales i trzeba kupic kolejny bo ten pierwszy nie spelnia oczekiwan. I wtedy stracisz. Kupujac Biolara w granicach 600-800 zl masz w zasadzie 100% gwarancji odsprzedania go po tej samej cenie jesli Ci sie znudzi.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Stary, dobry, polski PZO:
allegro 3754142089
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

brdzo stary. krotki obiektyw 60x - rzadkosc.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Potraficie określić datę produkcji ?

Jak by pochodził z okresu II RP to chyba bym się szarpnął - jako dekoracja. Mam już 82-letni stereoskop
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

raczej nie az II RP, ale dosc stary, na oko obstawiam lata 50. konstrukcja korpusu jest wiekowa, obiektywy tak samo, pamietam ze w podstawowce tylko jeden takie mial, a inne juz nowsze (tez krotkie), te mikroskopy juz wtedy nie byly mlode, wygladaly na 20-30 lat jak nic.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Eee, te 60x dość często widuję. W ciągu pół roku to będzie chyba czwarta. Nowego achromatu 60x (a co dopiero plana) to nigdy na allegro nie widziałem. Zresztą, jak się okazało, że PZO robiło apo, to mi dopiero szczęka opadła. Albo inny ciekawy wytwór jest teraz na allegro: urządzenie do oglądania stereopar.
wiedzmin
Posty: 115
Rejestracja: 7 sie 2013, o 10:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: wiedzmin »

ktos z was licytuje na allegro obiektyw Pzo z diafragmą do ciemnego pola? Zalicytowalbym ale jesli komus potrzebny to moge poczekac

JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Ja licytuję, ale też nie jestem do niego przekonany. Jak będzie w atrakcyjnej cenie to powalczę, jak nie to odpuszczę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

JohnyM pisze:Zresztą, jak się okazało, że PZO robiło apo, to mi dopiero szczęka opadła.
WIDZIALES kiedykolwiek jakis w realu.? Bo ja nigdy, tylko slyszalem ze robili, plus ten katalog co ostatnio wstawiles, byc moze wyprodukowali ich tak niewiele ze sa nie do zdobycia.

Raz znana zofia sprzedawala jakis 4x i twierdzila, ze jest to PZO Apo, ale wygladal raczej na chinski achromat.
4x.jpg
Ja widzialem jeszcze kiedys taki dziwny achromat 60x, caly czarny z niebieskim paskiem, mial nr seryjny 006 co wskazuje na naklad".
khr
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013, o 09:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: khr »

Witam po raz pierwszy )

Czy 1500zł za Studar Lab 1 w bardzo dobrym stanie to dobra cena? Czy Studar Lab 1 posiada takie same możliwości rozbudowy jak Biolar? Czy części z Biolara pasują do Studara?

Miałem na oku jeszcze coś takiego allegro 3708340359 Niestety człowiek nie odpisuje . Wart swojej ceny?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Poczytaj poradnik i ostatnie kilka stron tego watku bo sa tam IDENTYCZNE problemy (:

1500 za studara? absolutnie sie nie oplaca.
khr
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013, o 09:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: khr »

Poradnik przeczytałem. Na początku myślałem o Delcie ale mnie odwiodłeś od tego zamiaru Jaka jest w takim razie granica opłacalności dla zakupu Biolara np takiego jak z linku?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

W poradniku masz ceny rynkowe za sprzet PZO.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości