[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Jenaval super, mozna brac bez obaw. Gdybys chcial kiedys do niego jakis lepszy obiektyw to tez predzej czy pozniej dostaniesz. Cena ok.

PS. ten jenaval nie ma podporek na rece. jesli sie na niego zdecydujesz (a mimo wszystko mozna zawsze jeszcze chwile poczekac na super okazje) to dopytaj o nie bo inaczej nie bedzie sie wygodnie na nim pracowalo bo pokretla sa dosc wysoko.
Załączniki
jenaval.jpg
czach
Posty: 11
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: czach »

Niestety ta oferta nie jest już aktualna. Niemniej jednak jenaval wydaje się być dobrym wyborem. Może lepszym od labophota. Temat jak widać nadal aktualny.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Z mojej strony, to już raczej koniec pomocy. Masz jakieś pytania, to śmiało, ale sprzętu szukać to za ciebie nie będę . Najlepsze źródło to ebay, allegro, wyprzedaże szpitali.
Labophota2 mam od niedawna, w niczym nie jest lepszy od biolara (a może i wręcz przeciwnie). Bh2 zresztą podobnie. Na obserwacje SuperWide z twoim budżetem, to zostaje ci jedynie seria CF250 zeiss jena i seria Jena./ .val . Jednak wcale nie ma tak kolorowo jak się wydaje. szersze pole widzenia niż fn22 jest bardzo niewygodne i męczy oczy (przynajmniej wg. mnie, ale to może być kwestia osobnicza").
Ewentualnie mogę polecić Ci swojego dopieszczonego biolara z ledem i nasadką fotograficzną :
allegro 3776234379
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

hmm, zainteresowała mnie Twoja aukcja, nasadka tri /biały kruk/
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

ciekawe na ile rynek wyceni, bedzie aktualniejszy punkt odniesienia na przyszlosc.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Zobaczymy. Sprzedaję tylko ze względu na brak sensownej epi-fluorescencji od PZO.
czach
Posty: 11
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: czach »

Spokojnie, nie oczekuję, że ktoś za mnie będzie szukał sprzętu. Jestem bardzo wdzięczny za Waszą pomoc- bardzo dużo mi wyjaśniliście. Po prostu szukam dalej. Opinia, że Labophot nie jest wiele lepszy od starego PZO też daje do myślenia.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

czach - zawsze mozesz liczyc na dalsza pomoc innych uzytkownikow, takze jesli cos bedziesz jeszcze brac pod uwage to smialo pytaj, a dostaniesz odpowiedz (:

Labophot ma pewne cechy, ktorych nie ma Biolar, to sa zagadnienia z ergonomii, bo optycznie rzeczywiscie wielkiej roznicy przy tej samej klasie optyki to nie bedzie.

Np. po prostu wygodniej jest operowac szkielkami na stoliku jak obiektywy nie stercza Ci do przodu. Kąt ustawienia nasadki tez jest inny, wplywa to na to ze szyja wolniej sie meczy, to nabiera znaczenia jak dlugo i duzo sie przy sprzecie siedzi. Dla jednych to wazne dla innych nie, istotne jest to zebys mial tego swiadomosc i mogl podjac decyzje.
khr
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013, o 09:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: khr »

Ktoś wie czym jest ta okrągła część? allegro 3774983071
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

to zestaw KCT1B PZO do ciemnego pola (: obiektyw 100x z przyslona + kondensor
czach
Posty: 11
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: czach »

Mam ofertę z Olympusa na nowy cx21 za 2500zł. Oczywiście nasadki do foto w zestawie nie ma, ale jest to jakaś alternatywa. Jest też na allegro Jenaval, ale też raczej bez foto. Co o nich myślicie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

CX 21 - wg mnie nie warto.

ten jenaval: allegro 3790061126 trzeba ewentualnie dopytac bo na foto jest nasadka tri.
czach
Posty: 11
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: czach »

Cx21 nie warto, bo za drogi, czy słaba jakość? Na zdjęciach Jenavala faktycznie jest nasadka tri, ale w opisie twierdzą wyraźnie, że nie. Oczywiście dopytam się. No i nie wiadomo, na ile zużyty jest ten Jenaval. Ja nieustająco myślę o nowym, bo boję się miny". Ten Olympus nie jest konkurencją dla Chińczyka? Następca cx22 kosztuje 5 tyś.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości