Doświadczenie biologia

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Doświadczenie biologia

Post autor: Cappy »

Cześć !
Dostałem zadanie zareklamować swoją klasę (przyrodniczą) Jestem w 2 liceum, i muszę zrobić jakieś doświadczenie przed gimnazjalistami. Szukam czegoś co zapamiętają, co ich zachęci. Ważne są efekty . Miałem pomysł, żeby oddzielić DNA z truskawki, ale odradzono mi używanie etanolu .

Dziękuję bardzo!
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Doświadczenie biologia

Post autor: Anthrax »

Powiedz jakim sprzętem dysponujesz, to może uda mi się coś wymyślić.

Dlaczego odradzono używanie etanolu? Przecież to stosunkowo bezpieczna substancja do amatorskiego stosowania (w profesjonalnych laboratoriach używa się mieszaniny fenol-chloroform).
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Doświadczenie biologia

Post autor: Cappy »

Dysponuje prostymi odczynnikami. Podstawowy sprzęt laboratoryjny nic nadzywczajnego, taki jak w szkołach probówki, zlewki, szkiełka itp. Do tego są mikroskopy. Etanol nam odradzili ze względu na to, że ci gimnazjaliści mają robić to doświadczenie z nami, w obawach, że spróbują się napić czy coś . Dzieki za pomoc
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Doświadczenie biologia

Post autor: Cappy »

Ahh, i te doświadczenie musi zająć max 45 minut
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości