Doświadczenie na geotropizm

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Awatar użytkownika
karolka3333
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:26

Doświadczenie na geotropizm

Post autor: karolka3333 »

Witam,
muszę na biologię przeprowadzić DOŚWIADCZENIE na geotropizm. Czy takie doświadczenie uda się, jeśli użyję do tego celu rzeżuchy? Chcę w dwóch miseczkach, na wilgotnej wacie położyć nasiona. Jedna z nich pozostanie próbą kontrolną, drugą chcę postawić na boku aby roślina wygięła łodyżki w górę. Drugą miskę mam od razu postawić w tej pozycji, czy dopiero gdy rzeżucha wykiełkuje? Czy to na pewno DOŚWIADCZENIE, a nie OBSERWACJA?
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Doświadczenie na geotropizm

Post autor: beznazwy »

Myśle że spokojnie może być taki doświadczenie i możesz od razu postawić w tej pozycji
Awatar użytkownika
karolka3333
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:26

Re: Doświadczenie na geotropizm

Post autor: karolka3333 »

Dziękuję
Awatar użytkownika
karolka3333
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:26

Re: Doświadczenie na geotropizm

Post autor: karolka3333 »

Czy dobrze sformułowałam problem badawczy i hipotezę do tego doświadczenia? Problem badawczy: jaka jest zależność kierunku wzrostu pędów rzeżuchy od ich położenia początkowego? Hipoteza: pęd rośliny kieruje się odwrotnie do kierunku działania siły grawitacji, a korzeń główny wygina się zgodnie z działaniem siły grawitacji, bez względu na położenie początkowe.
Może tak być?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości