Doświadczenie- wodniczki tętniące

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
monia=]
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2006, o 19:46

Doświadczenie- wodniczki tętniące

Post autor: monia=] »

Zaplanuj doświadczenie pozwalające rozwiązaćproblem badawczy: Czy częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących zalezy od stężenia NaCl w ich środowisku zewnętrznym?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Doświadczenie- wodniczki tętniące

Post autor: Aniaww »

No i co, mamy je zaplanować za ciebie?

Powiedz w czym masz problem.

Plan doświadczenia jest dość prosty - pierwotniaki umieszczasz w roztworze o różnym stężeniu soli, ale od razu ci powiem każde musi być dość małe, powiedzmy 0,00, 0,05, 02, 0,25, 0,3 %. Możesz też zbadać zachowanie pierwotniaka najpierw w większych zakresach stężeń: 0,00, 1, 2, 3% aby wykazać dlaczego tak niskie - bo wyższe będą hipertoniczne i pierwotniak nie bedzie czuł się dobrze. Potem w tych przedziałach kiedy było normalnie możesz zrobić powtórkę i zbadać mniejsze zakresy stężeń.
Po powiedzmy pół godzinie obserwujesz je pod mikroskopem i mierzysz częstotliwośc skurczy.

Pborlem badawczy postawiłaś, hipoteza - w wiekszych stężeniach częstotliwość będzie mniejsza. Bo mniejsza będzie różnica pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a komórką.
aniol

Re: Doświadczenie- wodniczki tętniące

Post autor: aniol »

siemka mam prosbe, musze napisac eskperyment biologiczny opisac problem badawczy postawic hipoteze postawic wnioski zrobic probe kontrolna i badana i jakies kontrole pozytywna i negatywna
problem do badania mam sam wymuslic a prawde mowiac to nie mam pojecia co wymyslic i jak to zrobic, wiecie moze gdzie znajde jakies gotowce
aniol

Re: Doświadczenie- wodniczki tętniące

Post autor: aniol »

szukal wsrod was pomocy ale nie stety nie znalazlem, generalnie nie chodzi mi o jakis linki gdzie znajde podpowiedzi jak mam to zrobic bo i tak niezrobie tego sam chciałem linki do gotowcow i napisalem to wyrazne pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 lis 2006, o 20:08 przez aniol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Doświadczenie- wodniczki tętniące

Post autor: Aniaww »

gotowców gotowców - za gotowce to każe sobie płacić kolego. Co innego pomoc w nauce, a co innego odwalanie za kogoś roboty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości