DROŻDŻE

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
milky156
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2012, o 18:06

DROŻDŻE

Post autor: milky156 »

Witam. Chciałabym się zapytać czy ktokolwiek was wie jak wygląda produkcja drożdży piekarniczych?
Wiem że stosowana jest melasa odpowiednio wzbogacona, wszystko napowietrzane jest jałowym powietrzem, następne jest wirowane przemywane i formowane. Ale interesuje mnie bardziej dokładny opis np. co jest na samiutkim początku? Z drożdży rosną inne drożdże masło maślane.? Albo ile np. taka fermentacja trwa? Wie ktoś może cokolwiek na ten temat ?
Awatar użytkownika
Mastermind
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2011, o 13:10

Re: DROŻDŻE

Post autor: Mastermind »

Zajrzałem do mojego podręcznika o biotechnologii, ale niestety mam tam tylko o drożdżach piwowarskich, winiarskich i gorzelniczych.
milky156
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2012, o 18:06

Re: DROŻDŻE

Post autor: milky156 »

A co tam jest o nich ciekawego ?
Awatar użytkownika
Mastermind
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2011, o 13:10

Re: DROŻDŻE

Post autor: Mastermind »

Sprawdź wiadomości prywatne. Mam nadzieję, że się przyda.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości