Drzewa przydrożne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: Korczaszko »

a dodatkowa pożyteczna funkcja drzew - dają cień, dzięki czemu słońce nie razi po oczach.

a może wyciąć drzewa w parku, bo za jakimś może czaić się gwałciciel?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: Aniaww »

Nie wspominając o funkcji drzew w środowisku. Przecież to sam pożytek.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: mila1301 »

Wycinać drzewa, ale tylko te, które zagrażają np. że przy większym wietrze mogą spaść na drogę. A wszystkie inne pozostawić w spokoju.
RedFoX
Posty: 258
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:19

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: RedFoX »

mila1301 pisze:Wycinać drzewa, ale tylko te, które zagrażają np. że przy większym wietrze mogą spaść na drogę.
Jakby zagrażały to by ich się tam nie sadziło, a jak ludzie się panoszą na całym świecie, to im każde drzewo zagraża
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: Aniaww »

Co ty opowiadasz

Każde drzewo jeżeli jest stare lub chore może się przewrócić lub złamać, co może skończyć się tragicznie. Dlatego w takich przypadkach uzyskuje się zgodę na bezpłatne wycięcie.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: mila1301 »

RedFoX, chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, co napisała Aniaww, a nie natomiast o każde drzewo, które stoi przy drodze.
panda123
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:55

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: panda123 »

Zgadzam się z przedmówcami, drzewa - wiadomo, rzecz bardzo ważna, ale te które rosną przy drogach są niebezpieczne dla kierowców. Drzewa trzeba sadzic (przesadzac?) je gdzie indziej. Bo jak nie, to zrobią to z gorszymi skutkami pijani kierowcy albo drogowi piraci.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: badger »

panda123 pisze:Zgadzam się z przedmówcami,
z Twojego postu wynika że się nie zgadzasz
panda123 pisze:Bo jak nie, to zrobią to z gorszymi skutkami pijani kierowcy albo drogowi piraci.
więc chyba lepiej będzie walczyć z piratami niż przesadzać drzewa, po za tym niech pirat lepiej rozwali się na drzewie niż na przystanku autobusowym
RedFoX
Posty: 258
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:19

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: RedFoX »

Stare lub uszkodzone drzewa to wiadomo, że trzeba wycinać i w ich miejsce sadzić nowe. Ale autor tematu o takowych nie wspominał. Więc
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: Korczaszko »

nie tylko stare i chore topole też można by próbować zastąpić czymś innym. Szybko rosną, ale jak reagują na wiatr wie każdy kto ma takie drzewa w pobliżu domu a już krajobraz po burzy jest w ogóle zabójczy
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: Aniaww »

topole to jedna z większych wpadek naszej zieleni miejskiej.

Ale ja zauważyłam że nasadzony dość licznie klon jesionolistny (ktoś musiał go polubić) w czasie wichury był powyrywany z korzeniami. Wyrwało 7 drzewek w okolicy mojego bloku, w zasięgu promienia 2 bloków zaledwie, a wszystkie śliwki, sosenki, dęby, robinie itd zostały. Musi mieć bardzo płytkie ukorzenienie, więc też nie nadaje się do nasadzeń.

Te 7 klonów zniszczyło 2 auta, z czego z obu na szczęście wysiedli ludzie.
panda123
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:55

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: panda123 »

Jak się okazuje, niedługo będzie trzeba wprowadzić bardziej jasne przepisy dotyczące zalesiania np. blokowisk (piszę na przykładzie przedmówczyni). Wiadomo, że im więcej drzew tym lepiej, ale życie ludzkie jest najważniejsze. To przyjdzie z czasem. Oby nie byłoby to sprecyzowane zbyt późno, po jakiejś tragedii.

PS. Mój wcześniejszy post miał zabrzmieć tak: zgadzam się z CZĘŚCIĄ przedmówców.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Drzewa przydrozne:)

Post autor: Korczaszko »

u mnie pod blokiem królowały właśnie topole (już prawie wszystkie wycięte), jesiony - i te dobrze się sprawują kasztanowce i przeróżne drzewa owocowe pozostałości po sadach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości