DWA???

Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: DWA???

Post autor: Norbi »

jest napisane:Szynszyla (Chinchilla) - rodzaj gryzoni z rodziny szynszylowatych obejmujący gatunki:
Szynszyla mała, szynszyla duża i już wymarła szynszyla królewska to gatunki odrębne a nie rasy!


Rasa - dawna kategoria systematyczna zajmująca niższy poziom niż gatunek. Obecnie częściowo zastąpiona przez podgatunek. Jako kategoria oparta na fenotypie a nie genotypie znajduje się poza współczesną taksonomią."



Oparte na podstawie WIKIPEDI
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: DWA???

Post autor: wiza55 »

Wszystkie szylki są słodkie. Trudno wybrac. Ale najsłodsze są standardowe.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

wiza55 zgadzam sie z Toba ]
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Drugi Szylek

Post autor: sisi88 »

Qrcze mam problema Mam jednego szynszyla ale jemu jest smutno samemu (Dzisiaj w nocy nawet sam sobie otworzyl klatke i biegal po pokoju hehe ) Dlatego chcialabym kupic drugiego. Sęk w tym ze mieszkam z chlopakiem a on sie nie chce zgodzic na drugiego I nie mam zielonego pojecia jak mam go przekonac. Mowienie ze one powinny zyc w chocby we dwojke lub ze jemu sie samemu nudzi nie przynosi najmniejszego rezultatu Pomozcie
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: DWA???

Post autor: damcio-szynszyl »

ja mam taka rada powiedz tak albo 2 szynszyl albo cie zucam moze bedzie w szoku i dobrze wy razem jestescie to szynszyl tez powinien ja bnym tak zrobil innego wyjscia niewidze ale to twoja decyzja i jesli cie urazilem to sory chcialem tylko pomuc
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

Nie to nie da rady. On mi powie ze skoro wolisz szynszyla to rob jak chcesz a ja chce dwa szylki i jego a nie chce wybierac
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: DWA???

Post autor: Azadi »

moze. porownaj te sznyszle do was? no, ze wy tez lestescie para to szynszyl tez che miec dziewczyne kolezanke lub kolege
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: DWA???

Post autor: damcio-szynszyl »

no moje są dwa i tak sie kochaja ze hej
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

Azadi porownywalam ale on twierdzi ze dwa szynszyle to wiecej obowiązków, i wiecej pieniedzy bo na jednego juz duzo wydaje ale to tylko przez to ze chce zeby mial dobrze i duzo roznych smakolykow ]
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: DWA???

Post autor: wiza55 »

Ja na jednego wydaję ok. 40 zł miesięcznie(ma karmę, piasek, smakołyki, itd.).
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: DWA???

Post autor: damcio-szynszyl »

ja malo wydaje tylko na piach-5,20 karme-4,00 smakołyki mam zapas-na długi czas i wcale to duzo niekosztuje a ja mam 2 szynszyle a sory i jeszcze sciulka granulowana-10,50 siano-3-50 ale to na dlugo te siano i sciulka na bardzo dlugo
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

no to nie duzo] kurcze daje sobie jeszcze dwa miesiace i mysle ze moze mi sie uda przekonac go bo jak nie to nie bede soba
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: DWA???

Post autor: damcio-szynszyl »

kurde ale szkoda jak sa dwa to fajne odglosy sa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość