DWA???

sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

chyba udało mi sie go przekonac, bo coraz czesciej mowie o kupnie drugiego a chlopak juz nawet nie zaprzecza ] :] no ale nie chce zaprzeczac] ale troche sie boje ze jak kupie drugiego szarego to bedzie problem z rozroznieniem ich hehe
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

Ja gdzies wyczytalam ze jesli sa dwa szynszyle to juz nie potrzebuja az tak towrzystwa człowieka i staja sie w stosunku do nas bardziej dzikie to prawda ?
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: DWA???

Post autor: Evka13 »

Wszystkie śliczniaste
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: DWA???

Post autor: Mysia »

czy jak mam samiczkę szynszyla ( 5 lipiec-rok) to czy mogę jej dokupić towarzyszkę? nie chciałabym towarzysza, ponieważ nie chcę ryzykować młodych. w jakim wieku powinna być towarzyszka? ile dni powinny być w osobnych klatkach?

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 21:02 ]
o i jeszcze chciałam zapytać, czy 2 szynszyle będą się czuły razem lepiej, niż pojedyńczo?
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

pewnie ze mozesz dokupic:] moj byl w wieku 8 miesiecy i dokupilam mu towarzysza :] najlepiej mlodszego poniewaz jakby co latwiej podporzadkuje sie starszej mysle ze 5 miesiecy powinien miec mlody szynszyl (ale jesli nie to niech mnie ktos poprawi ) moje byly juz na 3 dzien razem w klatce wiec to tylko zalezy od ich oswajania samiczki sa bardziej terytorialne wiec moze to troche dluzej potrwac. pewnie ze dwie szynszyle beda sie czuly lepiej niz w pojedynke widze to na moich diablach :] i nie zaluje decyzji ze mam dwie szylki :]
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: DWA???

Post autor: Mysia »

już byłam w sklepie zoologcznym się zapytać, czy mają takie właśnie samiczki. mają, ale pospolite. a że ja mam pospolitą szynszylkę, to jak by ta dróga była taka sama, to bym ich nie rozróżniła. stwierdziłam, że zamówię w sklepie białą.
dzięki, pozdrawiam
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

ja tez sie na poczatku balam ze nie rozroznie moich chlopakow ale nic z tych rzeczy teraz sobie mysle ze chyba bylam glupia ze myslalam ze nie bede ich rozrozniac :] sa dwa szare ale dziubki maja inne :] i oczywiscie inne zachowanie :]
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: DWA???

Post autor: Mysia »

sisi88, widzę, że jesteś z opola. wiesz może, gdzie można kupić szynszylka białego lub inny kolor tylko nie standard? bo bym musiała je rozróżnić.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: DWA???

Post autor: sisi88 »

Niestety nie za bardzo Ci pomoge bo ciezko jest znalezc inne kolory niz tylko szare, trzeba po prostu szukac :] i wogole sa drogie bo kosztuja 200-400 zł jakos tak. zreszta jakbys miala drugiego szaraczka to na pewno bys je rozrozniala :]

Od takich rozmów na forum mamy prywatne wiadomości, tym bardziej że nie na temat! Więcej nie będę tolarował takie off topa, następnym razem skończy się to inaczej! To samo tyczy się Mysi /szyszek1993
Ostatnio zmieniony 4 cze 2008, o 14:41 przez sisi88, łącznie zmieniany 1 raz.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: DWA???

Post autor: Mysia »

ja mam jeszcze jedno pytanie co do 2 szynszyli- czy moja Mimi może byc zazdrosna?

[ Dodano: Pon Cze 09, 2008 23:21 ]
bo ona jak się na nią uwagi nie zwraca to robi wszystko, żeby tylko ktoś na nią uwagę zwrócił
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: DWA???

Post autor: Elizabethh »

chyba będą się razem bawić raczej no bo co w końcu to szynszyle!
Sama w sumie zastanawiam się nad towarzyszem dla mojego Szuwarka ale mam go dopiero 1,5 miesiąca więc słyszę tylko:Nie ma nawet mowy! albopo co Ci drugi? alboJeden Ci wystarczy lub nawetDobrze się nim opiekujesz więc jakoś to przeżyje.". Ale stwierdziłam że jeszcze trochę poczekam. A co do cen szynszyli innych niż standard to co wy !? w sklepie zoo to standardowy kosztuje 100 coś, ale sprawdźcie sobie ogłoszenia a nawet allegro to zobaczycie że do 200 to juz czasem przesada dla niektórych! Ja kupiłam Szuwarka w fermie i sama radośc na niego patrzeć! Mam w domu różne inne spięcia jeszcze bo zabraniają mi go trzymać w pokoju i jest bidulek w pomieszceniu gospodarczym ale biorę go codziennie do pokoju i biega sobie z półtorej godzinki na raz:) ostatnio chciałam mu sprawić większą klatkę bo ta jest koszmarnie mała ale z nowu te same odpowiedzi. że mu w tej dobrze, że dużo się nim zajmuję. ale dobro mojego pupilka jest najważniejsze! (jak uzbieram to kupię!)
Pynia2
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2008, o 08:22

Re: DWA???

Post autor: Pynia2 »

hej mam dwa szynszyle pynie i zgredka i sa z jednego miotu maja po 4 miesiace czy powinnam ich rozdzielic ze wzgledu na to ze to parka ale brat i siostra i nie wiem czy moga sie rozmnazac nie wiem co robic prosze o rade
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: DWA???

Post autor: Elizabethh »

Niestety chyba nie uznaja czegoś takiego jak kazirodztwo. ja bym ich rozdzieliła, bo jednak, to są zwierzaczki:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości