Dylemat

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ka¶ka

Dylemat

Post autor: Ka¶ka »

Mam malutki dylemacik. Zawsze chciałam studiować medycynę, ale jednocześnie bardzo, bardzo, bardzo lubię chemię (w związku z tym myślałam o chemii na Polibudzie).
Nie oczekuję Że ktoś rozwiąŻe mój problem (wiem, Że muszę to zrobić sama). Chciałam prosić abyście napisali co myślicie o tych kierunkach.
Z góry dziękuję. :twisted:
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dylemat

Post autor: Guru »

ja bym sie nawet nie zastanawial, tylko szedl na medcyny, ale to ja.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Dylemat

Post autor: ziomalka »

a tak wogóle, Guru co studiujesz, medycyne ze właśnie na nią bys sie zdecydował
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dylemat

Post autor: Guru »

ziomalka pisze:a tak wogóle, Guru co studiujesz, medycyne
ja juz sie skonczylem sie uczyc, teraz zaczalem nauczac
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Dylemat

Post autor: ziomalka »

no w takim razie pochwal sie, co skończyłeś
ja nie jestem wścibska, tylko ciekawa co ukończył moj uluibiony qmpel z forum hehe
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dylemat

Post autor: Guru »

ziomalka pisze:no w takim razie pochwal sie, co skończyłeś
top secret
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Dylemat

Post autor: ziomalka »

ok w takim razie o nic już nie pytam
bagatha

Re: Dylemat

Post autor: bagatha »

Ka&#x15Bka pisze:Mam malutki dylemacik. Zawsze chciałam studiować medycynę, ale jednocześnie bardzo, bardzo, bardzo lubię chemię (w związku z tym myślałam o chemii na Polibudzie).
Nie oczekuję Że ktoś rozwiąŻe mój problem (wiem, Że muszę to zrobić sama). Chciałam prosić abyście napisali co myślicie o tych kierunkach.
Z góry dziękuję.
Mysle, ze Guru ma racje- medycyna to bardzo dobry pomysl, tymbardziej,ze lubisz chemie i nie sprawia Ci ona klopotu!
Na Polibudzie sa tez inne kierunku zwiazane z chemia (technika biochemiczna?).
pozdrowienia i wlasciwego wyboru

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 21:44 ]
no a chyba najlepszy pomysl to farmacja, tam sie roi od chemii
crx
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2006, o 11:04

Re: Dylemat

Post autor: crx »

Akurat chemia a medycyna to całkowicie dwie różne dziedziny- w niewielkim stopniu ze sobą powiązane (większą styczność z chemią masz jedynie w patomorfologii nie wspominając o cytologii z histologią które w tym punkcie stanowią rolę nadrzędną oraz toksykologii klinicznej).
Pytaszco myślicie o tych kierunkach? Otóż, moja odpowiedź będzie stronnicza gdyż nie wyobrażam siebie w innej roli niż lekarz. O specjalizacji wspominać nie będe( rozważam dwie, dość odrębne jednak zawsze były centrum mojego zainteresowania). Jeśli naprawdę zależy Tobie na tym kierunku radzę odwiedzić stronę CMKP tam masz podane wszystkie kierunki kształcenia podyplomowego. Jeżeli coś Cie zainteresuje radzę walczyć o te studia (drugiej szansy możesz nie mieć).
Z kolei jak wspomniała poprzedniczka alternatywą może być farmacja- tutaj masz o wiele większe pole do popisu. Studia podyplomowe trwają obecnie 3 lata (medyczne 5/6), zdobycie tytułu mgr to 5 lat wyjętych z życiorysu ale myślę że na pewno nie straconych( znajomi którzy studiują ten kierunek bardzo chwalą swój wybór.część ma/miała jedynie problemy z majcą i statystyką które są zawsze na 1 roku/ łacina czasami też potrafi dać nieźle w kość). Pespektywy? Dość interesujące- aktualnie większość osób decyduje się na farmacje apteczną( dlaczego, raczej wyjaśniać nie muszę) jednak moim zdaniem jest to raczej chybiony pomysł. Aptek coraz więcej, a sama praca jest tak żałośnie nudna że szkoda ten wątek dalej rozwijać. W naszym kraju po samych studiach farmaceutycznych możesz zostać przedstawicielką firmy ( m.in.) - zajęcie bardziej pasujące do akwizytora niż farmaceuty- sprzedać produkty firm farmaceutycznych za wszelką cene. jednak jest i druga strona medalu: interesująca praca naukowa np. nad produkcją nowych leków, poszukiwanie nowych technik inżynierii genetycznej, badania toksykologiczne np. w ZMSach czy innych ośrodkach, farmacja kliniczna czy też szpitalna.zatem mamy dość szeroki wachlarz możliwości ale nie ukrywajmy trzeba być bardzo zdolną i twórczą osobą aby w tym kierunku osiągnąć sukces i wybić się na szczyt( zresztą jak wszędzie). Ale skoro tak lubisz tą chemie i wszystko co z nią związane raczej nie widzę żadnych większych przeszkód.
Samą chemię odradzam: mnogość matmy, fizyki- bardzo mało zajęc w laboratorium(przynajmniej na początku). W porównaniu do farmacji o wiele nzsze zarobki, niższy komfort pracy, mniejsze możliwości zatrudnienia.
I jeszcze jedno odnośnie medycyny w naszym kochanym kraju o ile nie masz znajomości a masz jajniki zamiast formy gonad w postaci jąder możesz na wstępie zapomnieć o chirurgii. Więc radzę dokładnie przemyśleć całą kwestie.aby później niczego nie żałować.
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
Ka¶ka

Re: Dylemat

Post autor: Ka¶ka »

w naszym kochanym kraju o ile nie masz znajomości a masz jajniki zamiast formy gonad w postaci jąder moŻesz na wstępie zapomnieć o chirurgii.
Niestety. A ja chciałam zostać chirurgiem. :(
crx
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2006, o 11:04

Re: Dylemat

Post autor: crx »

Jest jeszcze możliwość robienia specjalizacji za-granicą o czym nie waspomniałem : )
Ka¶ka

Re: Dylemat

Post autor: Ka¶ka »

Wielkie dzięki. Wszystkim. :-D
Startuje na lekarski, trzymajcie kciuki :idea:
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Dylemat

Post autor: Asia:) »

ech ja ostatnimi czasy byłam juz w 100% przekonana, że chcę studiowac medycynę. a teraz nagle traach i nie wiem naszły mnie jakieś straszne wątpliwości. a może jednak nie? może nie dam rady? może studia będą za ciężkie? może praktyka po studiach okaże się zbyt ciężka? może nie będę umiała pomóc ludziom, albo, co gorsza - zaszkodzę im? może jednak medycyna to nie to? może np psychologia bo o tym też myślałam kiedyś. no, tylko żeby o tym zadecydowac mam czas do 20 grudnia P bo jak nie będe miąła języka rozszerzonego to nie ma co marzyć o psychologii na UW P
ale nie wiem szczerze mówiąc te wątpliwości strasznie mnie rozbily i nie wiem co teraz zrobić /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości