Dylemat

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Scapula Chemiczny
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2013, o 21:48

Dylemat

Post autor: Scapula Chemiczny »

Chciałbym poznać waszą sytuację nt. sytuacji niżej przedstawionej.

Jestem maturzystą 2013.
W 2012 r miałem plan iść na medycynę jednak tok nauki w szkole tak zmęczył mnie psychicznie, że sobie odpuściłem. Miałem liczne problemy z zaliczeniem przedmiotów, które nie były mi potrzebne a byłem z nich ciśnięty. Jestem przygotowany na maturę z chemii, czuję że w tym roku mogę odnieść sukces. Myślę jednak, że chciałbym spróbować na medycynę jednak wiem, że nie napiszę w tym roku tak biologii jakbym potrzebował, aby spełnić jakieś małe marzenie.

Mam wybór mogę iść studiować chemię na politechnice bądź zrobić sobie gap year na przygotowanie do matury z biologii i wtedy za rok spróbować startować. Co uważacie na ten temat? Jest ryzyko, że może mi się nie udać. Czy strata roku czasu przy dzisiejszej sytuacji na rynku to wiele?


Pozdrawiam,

Dziękuję.
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Dylemat

Post autor: Woockash »

strata roku? życie to nie wyscig.
Scapula Chemiczny
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2013, o 21:48

Re: Dylemat

Post autor: Scapula Chemiczny »

Oczywiście miało być opinię
Dzięki

Życie to nie wyścig i nie o to tu chodzi zgadzam się.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Dylemat

Post autor: Buniaaaa »

Weź pod uwagę obecne przepisy. Gdybyś studiował chemię pół roku, zrezygnował i poszedł na inny kierunek to nie musiałbyś nic płacić, ale jakbyś chciał studiować rok, to już przy przepisywaniu się na lekarski musisz zapłacić za pół roku lekarskiego (czyli od 10 do prawie 16 tysięcy, zależnie od miasta). Ja w razie W chyba zostanę w domu, albo pójdę studiować tylko te pół roku
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Dylemat

Post autor: Trzyszcz »

Wystarczy nie podejść do drugiej sesji.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Dylemat

Post autor: persil1991 »

Sądzę, że lepiej zostać w domu, bo jakie by to studia nie były, to trochę (albo trochę") tej nauki będzie. Lepiej skupić się na jednym, bo nie można być jedną dupą na dwóch weselach
inna93
Posty: 53
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 13:43

Re: Dylemat

Post autor: inna93 »

Powiem Ci jak ja zrobiłamzdawałam maturę w 2012 roku i marzyłam o lekarskim. Dodatkowo egzaminy w szkole muzycznej 2 stopnia ,którą kończyłam tak mnie wykończyły,że na maturze prawie co nie zemdlałam. W tym poprawiam maturę i startuje jeszcze raz.Na początku tez myślałam o tym,że pójdę sobie przez ten rok na studia .Wybrałam analitykę medyczną.Zrezygnowałam z niej. Póżniej zapisałam się na biologię,bo myślałam,że tam się jeszcze douczę i będzie ok.Szybko jednak się zorientowałam,że mi to nie pomorze,a zaszkodzi.Tak naprawdę to ani studia na biologii,ani na chemii nie pomogą. Do tego mogą Cię tak wciągnąć,że nie będzie czasu na naukę do matury.Ja zostałam przez rok w domu i nie żałuje tej decyzji.Szybko zleciało:)
ymk

Re: Dylemat

Post autor: ymk »

inna93 pisze:.Szybko jednak się zorientowałam,że mi to nie pomorze,a zaszkodzi.)
Jak nie pomorze, to może lubelszczyzna? Dobrze zrobiłaś
Scapula Chemiczny
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2013, o 21:48

Re: Dylemat

Post autor: Scapula Chemiczny »

ymk

W zasadzie po co te złościwości? Dostrzegłeś/aś błąd ortograficzny, ale przcież to nie jest przedmiotem dyskusji po co szerzyć i tak wszechobecny hejting daruj sobie jeżeli, jeżeli nie chcesz dodać coś konstruktywnego do wątku.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Dylemat

Post autor: eMKa »

inna93 pisze:Wybrałam analitykę medyczną
A ja studiuję analitykę i potwierdzam - studia te pochłaniają na tyle dużo czasu, że niemożliwe jest dobre przygotowanie się na maturę. Chyba że jest się cyborgiem. A i wtedy pewnie ciężko.
ymk

Re: Dylemat

Post autor: ymk »

Scapula Chemiczny pisze:ymk

W zasadzie po co te złościwości? Dostrzegłeś/aś błąd ortograficzny, ale przcież to nie jest przedmiotem dyskusji po co szerzyć i tak wszechobecny hejting daruj sobie jeżeli, jeżeli nie chcesz dodać coś konstruktywnego do wątku.


Pozdrawiam
To nie był żaden hating, a zwyczajny, prosty żart. Też nic konstruktywnego nie dodałaś/eś - wyluzuj Nawet przez myśl mi nie przeszło aby być złośliwym obowiązuje nas netykieta.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Dylemat

Post autor: rysieńka »

Bunia pisze:Gdybyś studiował chemię pół roku, zrezygnował i poszedł na inny kierunek to nie musiałbyś nic płacić, ale jakbyś chciał studiować rok, to już przy przepisywaniu się na lekarski musisz zapłacić za pół roku lekarskiego (czyli od 10 do prawie 16 tysięcy, zależnie od miasta).
Jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad studiowaniem pielęgniarstwa, gdyby medycyna mi nie poszła. Z tego co piszesz, to wynika, że nie mogę mieć zaliczonego pierwszego roku?
A gdybym zaliczyła już drugi semestr i dostała się za drugim podejściem na medycynę, a następnie zrezygnowała (po prostu wypisała się) z pielęgniarstwa, to musiałabym bulić te tysiaki za medycynę?
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Dylemat

Post autor: zazu24 »

rysie&#x144ka pisze:Jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad studiowaniem pielęgniarstwa, gdyby medycyna mi nie poszła. Z tego co piszesz, to wynika, że nie mogę mieć zaliczonego pierwszego roku?
A gdybym zaliczyła już drugi semestr i dostała się za drugim podejściem na medycynę, a następnie zrezygnowała (po prostu wypisała się) z pielęgniarstwa, to musiałabym bulić te tysiaki za medycynę?
Tak, za jeden semestr musiałabyś zapłacić (jeden semestr, czyli 30 ECTSów masz jakby bonusowo, nie musisz za nie płacić).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość