dyskusja

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

dyskusja

Post autor: MUSOPHAGA »

czy ktoś wie co powinna zawierać dyskusja, która kończy pracę np. magisterską?!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: dyskusja

Post autor: Savok »

trzy glebokie oddechy
Dobra, stan przedzawalowy opanowany.

MUSOPHAGA, czy ty kiedykolwiek czytalas jakas publikacje naukowa? Konczac biologiczna/chemiczna magisterke, nie wierze ze nie.
Kazda publikacja zawiera dyskusje, a Twoja magisterka nie wiele powinna sie od tego roznic.

Dyskusja zawiera podsumowanie problemu badawczego z odniesieniem do tresci wynikow oraz ich interpretacje.
Zatem piszesz czego chcialas dowiesc, jakie pytania sobie postawilas. Pozniej robisz przeglad przezz wykonane doswiadczenia z komentarzem co wniosly i jakich odpowiedzi udzielily. Zbierajac wszystko do kupy piszesz wnioski koncowe wzgledem wstepnej hipotezy wraz z komentarzami, a na koncu ewentualne mozliwosci wykorzystania tych wynikow w przyszlej pracy (np modele, ktore wymagaja potwierdzenia, spekulacje ze moze sie to przydac w badaniach nad terapia tego czy tamtego schorzenia, ze dzieki temu znacznie lepiej poznany zostal ten a tamten proces itp).
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: dyskusja

Post autor: MUSOPHAGA »

Savok pisze: trzy glebokie oddechy
Dobra, stan przedzawalowy opanowany.

MUSOPHAGA, czy ty kiedykolwiek czytalas jakas publikacje naukowa? Konczac biologiczna/chemiczna magisterke, nie wierze ze nie.
Kazda publikacja zawiera dyskusje, a Twoja magisterka nie wiele powinna sie od tego roznic.

Dyskusja zawiera podsumowanie problemu badawczego z odniesieniem do tresci wynikow oraz ich interpretacje.
nie jesteś jeszcze tym szczęściarzem, który mgr ma już za sobą.
moja praca jest tak nietypowa , ze męczę się z nią już dość długo.
nie ma w niej badań, wniosków też nie ma z czego wyciągnąć
promotor za bardzo nie służy pomocą, więć myślałam, ze znajdę pomoc ukolegów z branży"
ale widać nie miało to sensu bo zamiast pomocy uzyskałam krytykę, a o to nie prosiłam!
ale i tak dziękuję!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: dyskusja

Post autor: Savok »

Wybacz dosc ostre slowa z mojej strony, ale tak wyglada sprawa przy typowej dyskusji. Jesli w Twoim przypadku sprawa nie jest tak prosta, nikt tego sam z siebie sie nie domysli.

Cetnie Ci pomoge w rozwiazaniu tego problemu jak tylko bede umial. Musze do tego znac jednak troche wiecej szczegolow. Napisz prosze, na czym polega twoja mgr, jakie dzialy zawiera, z jakiej jest dziedziny i cos z tego sie stworzy
Jesli sam nie bede wiedzial, to popytam, mam calkiem rozgarnietego szefa, ktory z pewnoscia pomoze, kilu znajomych na roznych etapach kariery rowniez.

Nie prosze o dokladny temat pracy i jej zawartsc, bo przed opublikowaniem, czy w tym przypadku obrona, nie wypada. Jednak bez blizszych szczegolow nie jestem w stanie powedziec nic wiecej niz to co w pierwszym poscie.
Jesli nie chcesz sie tym dzielic z calym forum, napisz do mnie na maila. Z pewnoscia cos wspolnie wymyslimy.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: dyskusja

Post autor: MUSOPHAGA »

Dobra, już coś skreśliłam w mojej dyskusji. jeszcze kilka poprawek i wysyłam do promotora. mimo tego, że bardzo się starałam wiele tego nie wyszło(dyskusja).
a moja praca mgr dotyczy księgi rodowodowej pewnego gatunku zwierzaka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości