Dziwna wiewiórka

Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Dziwna wiewiórka

Post autor: Adax82 »

Drodzy biolodzy.
Udzielam się na tym forum żeby pomagać innym ( ponad 1100 moich postów ) ale teraz potrzebuję pomocy od Was i kieruję to zapytanie do nauczycieli biologii.
Dzisiaj obserwowaliśmy wraz z moją żoną jak wiewiórka wije gniazdo. Dosłownie! Podobnie jak ptaki!. Po prostu ta wiewiórka ścinała ( zębami oczywiście ) młode gałązki śliwy ozdobnej i przenosiła je na gałęzie świerka ( bałkańskiego czyli omorica ) i tak wiele razy. Najwyraźniej tkała gniazdo, zresztą nie bacząc, że jest obserwowana prze dwa osobniki z rodzaju Homo Sapiens i towarzyszącego im kota.
Tak nas to zdumiało i zauroczyło, tak że pojechaliśmy do Cast.my, żeby kupić coś, co przypominałoby gniazdo dla wiewiórek. Kupiliśmy wiklinowy koszyk, ale nie mamy bladego pojęcia jak może wyglądać takie gniazdo. Zawsze myśleliśmy, że musi być to dziupla w wielkim, starym drzewie.
Powiedzcie proszę, co myślicie o tym jak miałoby wyglądać gniazdo dla wiewiórek ?
.jakoś ja i moja żona chcemy uratować te młode życia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości