dziwne dźwięki i zachowanie

nixi
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 08:54

dziwne dźwięki i zachowanie

Post autor: nixi »

witam,

mój szynszyl miał wczoraj dziwny atak, zauważyłam że leży na podłodze tak jakby chciał się ochłodzić bądź coś mu się stało,wyglądało to, jakby się uderzył w coś podczas biegania i sobie coś z kręgosłupem zrobił. Gdy podeszłam żeby sprawdzić to był przerażony i strasznie mu sreducho biło i zaczął się czołgać jakby chciał się gdzieś schować, więc stwierdziłam, że to raczej nie kręgosłup skoro się rusza i wzięłam go na ręce. Był dziwnie bezwładny- tzn. jego tylnia częśc ciała, ale uspokoił się trochę. jednak po chwili zaczął się cały trząść i jak przestał i go położyłam na podłodze bo chciał uciec to zachowywał się jakby miał problemy z błednikiem tzn. nie umiał utrzymać równowagi i się zataczał, ale po chwili zaczął noramlnie biegać i skakać. dopiero wieczorem zaczął być jakis osowiały - kładł uszy po sobie i zaczą po jakims czasie bardzo dziwnie popiskiwać, tak wysoko jakby z bólu i tak dość często. nie mam zielonego pojęcia co mu się mogło stać.

co to może być, dziękuję z góry za pomoc.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: dziwne dźwięki i zachowanie

Post autor: olaś »

nixi pisze:co to może być, dziękuję z góry za pomoc.
Omg!Tu się pytasz?Idź do weterynarza!

Dziwne. Miałam myszkę (a więc pewna różnica) która też to robiła. Pewnego razu właśnie tak zataczając się, czołgając zdechła.Też była tak jakbybezwładna". A odeszła po miesiącu od tych wszystkich zdarzeń.Idz do weterynarza, na pewno jakoś pomożesz.
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: dziwne dźwięki i zachowanie

Post autor: szynszylomaniak »

Mój szylek też tak miał że jeździł brzuszkiem po podłodze i biło mu serducho to była kolka za dużo soli
nixi
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 08:54

Re: dziwne dźwięki i zachowanie

Post autor: nixi »

weterynarz po obejrzeniu filmu (ponieważ w nocy miał kolejny atak i udało mi się go nagrać) stwierdził, że to zatrucie pokarmowe - mały coś zjadł i nie potrafił tego ani strawić ani wydalić. kazał parzyć mu specjalne ziółka (dziurawiec z czymś) i podawać 2-3 razy dziennie, do tego jednodniowa głodówka i szynszylek znów jest wesołym zaczepnym zbójnikiem
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: dziwne dźwięki i zachowanie

Post autor: szynszylomaniak »

No to dobrze że szylek jest już zdrowy a mógłbyś mi przesłać ten filmik? z góry dzięki to mój mail : [at].pl
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości