Dziwne zachowanie!

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Szyszek1993 »

Zostaw klatke otwartą na dłużej. Może w końcu twój szynszyl zzechce wyjść a jak nie może spróbuj go wyjąć- np. wkładając rękę pod niego i delikatnmie wyjmując. Myślę jednak że szynsyzl sam wyjdzie po jakimś czasie.
Zaniepokojona

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Zaniepokojona »

Witam. Mam szynszylka- Fredzia. Bardzo o niego dbam. Zawsze sie z nim bawie podczas jego spacerów, zmieniam mu wode, karmie itd. Mam go juŻ cztery lata, lecz zaniepokoiło mnie jego ostatnie zachowanie zrobił się troszkę osowiały i zaczęło mu wypadać duŻo futerka aŻ widać mu w tych miejscach skórę nie wim co to moŻe być :twisted: moŻe to przez ten upał. PROSZÊ POMÓ¯CIE :roll: :roll:
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: dream »

lbo się czegoś przestraszył i zestresował lub w jego diecie brakuje witamin

moj tez mniej biega i bardzioej sie przytula do zimnego worka ale z upału nie wypadają włosy aż do skóry. - upał pewnie odpowiada za to, że jest osowiały, a wypadanie włosów to jak mówiłam. ew jakaś grzybica lub pasozyt, a ta skóra to jaka jest? Opisz dokładnie. Luszczy się? Zaczerwieniona lub podrazniona? i gdzie łysieje?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Kiara »

dream, zdała dobre pytania.
Mój szynszyl przez te upały stał się mało ruchliwy i większość czasu poprostu przesypia.
Ale nie traci przy tym futerka.
oo00cj00oo

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: oo00cj00oo »

muppet, prosze niech mi ktos pomoze ! z okazji dostalam dlugo wyczekiwanego szynszylawszystko bylo ok do dzisiaj moj szynszyl przez ccaly dzien sie drapie kich myje i wycieraswoje wasiki nie wiem czy mam sie kierowac do weterynarza czy nie . nie mieszkam na terenie polski klatke mam ustawiona kolo okna ale nigdy go nie otwiera ani sloneczko mu nie swieci nie wiem jaka moze byc tgo przyczyna PROSZE POMOZCIE
ewka80

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: ewka80 »

czesc! wczoraj kupilam szynszylke chciałam malucha a kupilam takiego 7 miesiecznego i teraz sie go boję. Czy moŻe mnie ugryść kiedy będę chciała go wyciągnąć z klatki :oops: On teŻ jest zestresowany dlatego nie wiem czy nie poczekac z wyciąganiem go kilka dni.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: dream »

szynszyle to raczej łagodne zwierzaki.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: muppet »

Zamiast go wyciągać po prostu otwórz klatkę i obserwuj szynszyla. Jeśli będziesz go wyciągać to może Cię ugryźć bo to przecież gryzoń, tym bardziej jeżeli się zestresuje.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: muppet »

Na pewno cały czas? Czy kilka razy dziennie. Nie tworzy się gdzies w pobliżu klatki przeciąg? Czy oprocz tego je, pije i kąpie się w pyle jak dotychczas? Drapanie czy kichnie to normalne zachowanie szynszyla. Jezeli robi to rzeczywiscie caly czas to radze sie wybrac do weterynarza.

PS: Na przyszłość postaraj się zakładać posty w odpowiednim temacie- w ten sposób łatwiej uzyskać pomoc
ewcia17

szynszylek

Post autor: ewcia17 »

Chcę kupić sobie szynszylka duŻo juz wiem otym kochanym zwierzątku tylko nie wiem czy sobie poradzę mimo ze poświece mu wiele uwagi :twisted: czy one gryzą albo zanim się oswoją bywają agresywne proszę o odpowiedz
ewka80

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: ewka80 »

Dzięki za odpowiedź! JuŻ pobawiliśmy sie razem, ale nadal sie boi. Syn nazwał go Lolo i jest pierwszym zwierzakiem którego sie nie boi panicznie. Narazie Lolo nas wszystkich obwąchuje ale mam nadzieję Że jesteśmy na dobrej drodze do oswojenia. Dajcie jakies rady. Coś co powinnam na początku wiedziec lub robić :-)
Pozdrawiam Estera
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: muppet »

ewka80 pisze:Dajcie jakies rady. Coś co powinnam na początku wiedziec lub robić
- wystraczy poczytac nasze forum. W internecie jest tez duzo fajnych stronek o szynszylach - polecam
aann

zestresowana szynszyla?

Post autor: aann »

moja szynszyla czesto sie gryzie (w ogonek, w siersc), drapie. szukalam informacji o tym, ale jest bardzo malo, a ksiazke kupie dopiero za tydzien (z powodu dlugiego dostarczenia). slyszalam rowniez, ze szynszyle lapie sie za ogon, gdy chce sie ja przeniesc, a nie za cialo, poniewaz jest bardzo wrazliwa- czy to prawda? moj szynszyl ma duza klatke, pozywienie w dobrym stanie (dla gryzoni), czysta klatke, pyl kapielowy nowy. czym to drapanie i gryzienie futerka moze byc wywolane? - stresem, czy jakas choroba grzybiczna. w moim miescie nie ma weterynarza dla malych zwierzatek- poprawka- jest, ale daleko / moj szynszyl jest u mnie od tygodnia- wczesniej mial stycznosc z czlowiekiem. moze teskni za rodzina (zyl z rodzicami) prosze o odpowiedz. aha i jeszcze cos- moj szynszyl w dzien jest czesto osowialy.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość