ECTS i zmiana kierunku

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Meril »

Nie pamiętam czy dodałem że na kierunek lekarski startuje.

(Przepraszam za spam,ale nie mogę edytować postu)
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: pistolet007 »

[at] wystarczyło przeczytać swój pierwszy spot (4 linjika) d


Ja studiowałem, ale tylko kilka tygodni więc żadnych ECTS nie zużyłem. teraz poprawiałem, ale nie pykło. Drugi raz raczej roku nie odpuszcze.

I teraz: zakładając, że przestudiuję cały rok jakiegoś-tam kierunku, poprawię może tę maturę i może się dostanę, to czy będę płacił koniec końców za ostatni semestr leku? Czy już nie bo to będzie po usunięciu tego wpisu o odpłatnościach za 2 kierunek?

Gdzie ew. można napisać w tej sprawie, do jakiegoś ministra czy innego gamonia? Albo przedzwonić d?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Fantazmic »

Również jestem ciekaw, ale wychodzi na to, że by się już wtedy nie płaciło (bo drugi kierunek - czyli lekarski, zaczęlibyśmy juz po wprowadzeniu tej ustawy o bezpłatnym drugim kierunku).
Do kogo można w tej sprawie napisać?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: randomlogin »

Mozesz pisac do MNiSW, ale nic tobie nie odpowiedza madrego. Prawo bedzie zmienione, ale nie wiadomo - nikt tego nie wie - w jaki sposob. Wiec w tym momencie wszyscy moga bazowac tylko na wiekszym lub mniejszym prawdopodobienstwie. Nalezy jednak pamietac, ze TK przyznal, ze jakos takie skakanie z kwiatka na kwiatek mozna i nalezy ograniczyc - wiec pewnie nowe regulacje prawne pojda w tym kierunku. Ale to tylko spekulacje. Poza tym nie wiadomo od kiedy mialyby obowiazywac. I tak dalej, i tak dalej.
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Meril »

Ok, obiecałem że powiem jak się historia zakończyła:

Już mają gdzieś ects-y, wypisałem się z jednej uczelni, a druga już nic do tego nie miała Znaczy tylko tyle że nie jestem na obu na raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: randomlogin »

Tak, teraz to juz nie moglo sie skonczyc inaczej, bo jest nowelizacja i teraz juz wiadomo jak wygladaja nowe przepisy. Ale fajnie ze zrobiles tak jak chciales.
Anin
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2014, o 18:06

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Anin »

Czyli zmiana kierunku nic w tym momencie nie kosztuje?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Wyżlin »

Anin pisze:Czyli zmiana kierunku nic w tym momencie nie kosztuje?
Ponoć teraz się już nie płaci.
Ale nigdy nie wiadomo, co oni tam se wymyślą znowu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: randomlogin »

Anin pisze:Czyli zmiana kierunku nic w tym momencie nie kosztuje?
Trzeba oplate rekrutacyjna zaplacic.
Awatar użytkownika
Athena
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:40

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Athena »

Hej Wam
Chciałam spytać, czy do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło? Tak mi się wydaje, ale mimo wszystko pytam. Mój problem polega na tym, że studiowałam semestr anglistyki, teraz semestr inżynierii biomedycznej i mam nadzieję, że w październiku zacznę medycynę. Nie wiem jednak, czy pociągną mnie za kieszeń na ostatnim ROKU?!

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Mårran »

Nie.
Pani Buka
Medyk 300

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Medyk 300 »

Meril pisze:Ok, obiecałem że powiem jak się historia zakończyła:

Już mają gdzieś ects-y, wypisałem się z jednej uczelni, a druga już nic do tego nie miała Znaczy tylko tyle że nie jestem na obu na raz.
Jaki rocznik jesteś?

Awatar użytkownika
Elika
Posty: 10
Rejestracja: 6 lut 2016, o 19:37

Re: ECTS i zmiana kierunku

Post autor: Elika »

Athena pisze:Hej Wam
Chciałam spytać, czy do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło? Tak mi się wydaje, ale mimo wszystko pytam. Mój problem polega na tym, że studiowałam semestr anglistyki, teraz semestr inżynierii biomedycznej i mam nadzieję, że w październiku zacznę medycynę. Nie wiem jednak, czy pociągną mnie za kieszeń na ostatnim ROKU?!

Nie pociągną na pewno, nie trzeba za żadne ects już płacić. Są tylko limity dla ludzi z dyplomem wprowadzone przez niektóre uczelnie, ale Ciebie to nie dotyczy, skoro masz za sobą tylko dwa semestry
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości