Efekt mgły-jak uzyskać?

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Fotograf
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2007, o 09:45

Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: Fotograf »

Witam wszystkich! Mam pytanie - bardzo ważna jest dla mnie odpowiedz.
Chciałbym uzyskać w stojącym naczyniu efekt unoszącego się nad płynem dymu(mgły). Potrzebuję wykorzystac takie efekt do sesji zdjęciowej. Czy ktoś wie może, jak taki efekt uzyskać? Jakie odczynniki wykorzystac? (ciekły azot odpada.) Przeźroczyste naczynie z płynek i unosząca się nad nim mgiełka. Proszę o kontakt, nawet mailowy, jeżeli ktoś wie, jak to zrobić.

Pozdrawiam
mod/dobieraj temat zgodny z treścią
Ostatnio zmieniony 10 gru 2007, o 11:17 przez Fotograf, łącznie zmieniany 1 raz.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: Eklerka »

a gdyby tak do duzej kolby z woda destylowana wrzucic troche potasu zrobi sie dym taka jakby mgla. nie mam zdjecia zadnego, ale tak mi sie skojarzylo, ale to sie powinno robic pod wyciagiem
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: malgosi35 »

wpuść do szklanki (pomału) dymka z papierosa
Sprawdzone
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: arti »

Można tez do rozcieńczonego perhydrolu wlać rozcieńczonego nadmanganianu potasu
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: Korczaszko »

też myślałam o perhydrolu tylko raczej o tym żeby wrzucić do niego [at] - bo właśnie taką reakcję miałam na lekcji i niezłydym szedł.
Tylko czy perhydrol może być rozcieńczony? To nie jest 30% roztwór H2O2 - czyli już stężenie ma ustalone.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: arti »

pani Korczaszko pisze:Tylko czy perhydrol może być rozcieńczony? To nie jest 30% roztwór H2O2 - czyli już stężenie ma ustalone.
No wiem ale jakoś przyzwyczaiłem się do tej nazwy
Fotograf
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2007, o 09:45

poprawka

Post autor: Fotograf »

Witam! Dziękuję wszystkim za informację, ale bardziej chodziło mi o dym, który ma być cięższy od powietrza i snuć się po blacie/podłodze. Jak w starych filmach na np bagnach itd. Można coś takiego uzyskać?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: Jakusz »

Taki efekt tworzą urządzenia tworzące tzw. zimną mgłę, poprzez rozbijanie wody na drobne cząsteczki za pomocą drgań membrany o bardzo wysokiej częstotliwości. Można je dostać po handlową nazwą nawilżaczy ultradźwiękowych lub lamp-nawilżaczy (sam mam takie urządzenie w domu )
Fotograf
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2007, o 09:45

!!

Post autor: Fotograf »

Wystarczy suchy lód! Już wszystko wiem! 2,90 z kg:p i nie trzeba męczyć się z chemią, a w dodatku suchy lód jest nieszkodliwy!

Pozdrawiam
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: Jakusz »

W dużym stężeniu jest szkodliwy . To w końcu CO2
djlasio21.
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2007, o 20:53

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: djlasio21. »

widzę że niktóży tu z ostrowca tak jak ja i mam pytanie gdzie (u nas) można kupić perhydrol?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: Korczaszko »

tego to ja Ci nie powiem, nigdy się tym nie interesowałam, a reakcję widziałam na lekcji
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Efekt mgły-jak uzyskać?

Post autor: arti »

W aptece woda utleniona to 4% perhydrolu można go zagęścić do 60% przez zamrażanie w zwykłej lodowce bo nadtlenek wodoru (perhydrol) szybciej od wody zamarza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości