egzamin gimnazjalny

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: mila1301 »

biolga, chodzi Ci o ten temat o ogrodach?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Usagi_Tsukino »

hehe mi najbardziej kosmicznym tematem na humanistycznym wydał się temat, który wypadł na moim teście (2 lata temu)Śmiech niekiedy może być nauką czy coś w tym stylu. i jak potrafię lać wodę w wypracowaniach z polskiego to miałam ogromny problem z tą rozprawką.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Korczaszko »

a ja uważam, że miałam cholernie łatwy temat tak też było w podstawówce i oby tak było na maturze. na egzaminie kompetencyjnym w podstawówce miałam do napisania pocztówkę nawet nie wypracowanie, a w gimnazjum (nie pamiętam dokładnie) napisać list do kolegi, w którym zachęcę go, żeby odwiedził mnie i jakieś konkretne miasto w Polsce(?)
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: mila1301 »

Ciekawe jaki będzie w tym roku. Miałam nie dawno próbny i pisałam część mat-przyr. Z jednej strony się cieszę, ale polski też chciałabym napisać, żeby się sprawdzić i zobaczyć czy zmieszczę się w tych 2 godz.
mona
Posty: 21
Rejestracja: 2 cze 2007, o 11:26

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: mona »

Ja pisałam już próbny mat-przyr i humanistyczny. Matematyczny specjalnie dali nam trudny żebyśmy się przestraszyli i coś się już poduczali do tych testów.
A 2 h to spokojnie wystarczają. Nawet z wypracowaniem można zdążyć i wszystko jeszcze z 10 razy sprawdzić.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: mila1301 »

Tak szczerze to moim zdaniem ten egzamin i tak nie sprawdza wiadomości uczniów.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Korczaszko »

Ten test nie jest taki zły. Poradzicie sobie! poza tym totylko półowa punktów branych do rekrutacji do szkół średnich, więc mozna nadrobić świadectwem, konkursami itd.

W ólge to miałam z niego znacznie więcej pkt niż sobie naliczyłam sprawdzając w wyborczej ale mi to nie przeszkadzało
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: ziabol »

biolga pisze:Rok temu był beznadziejny temat pracy na humanistycznym.
ogródki były wyczepiste! człeku! połowę punktów straciłam bo bardziej skupiłam się nawyrazie artystycznym niż konkretnych argumentach

Co do drogi po gimnazjum. uwierzcie, że nawet jeśli macie słabsze umiejętności a chcecie isć do nie wiadomo jak liceum o progu 160 to lepiej jeśli sie nie dostaniecie. Bo czasami w tym, gdzie są wyrozumiali nauczyciele nauczycie się więcej niż w tym gdzie tylko wyciskają z Was ostatnie soki życiowe
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Usagi_Tsukino »

ziabol pisze: Bo czasami w tym, gdzie są wyrozumiali nauczyciele nauczycie się więcej niż w tym gdzie tylko wyciskają z Was ostatnie soki życiowe


Otóż to. i może będziecie mogli uczyć się tylko tego na czym wam zależy, a nie jakiś nikomu niepotrzebnych głupot
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Korczaszko »

próg 160 u mnie we wszystkich liceach (aż 4), na wszystkich klasach listy praktycznie zaczynały się od 160 pktltrotfl uroki małego miasteczka
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: ziabol »

p Ka i DOBRZE!
jestem welitarnym liceum, ale ludzie na matinfach mieli po 120 punktów!

160. to w Krakowie nie czarujmy się dopiero te szkoły typu VIII, I, II.typu każda z nich ma inną specyfikę, ale tak na prawde wszystkie chcą dogonić jedyną prawdę najlepszą
w tym mieście mając gdzieś 90 ptk bez problemu załapałabyś się do jakiego tzwLO"
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Korczaszko »

do mojego liceum na bio-chemza moich czasów starczyło 105 pkt (są dwa bio-chemy i to też trochę wpłynęło na ten wynik) mamy olimpijczyków (mało, ale jacyś są) i większość osób dostaje się na wymarzone studia np. na medycynę (no chyba, że komuś wyjątkowo nie chce się uczyć ). chociaż niektóry twierdzą, że i tak wszyscy strasznie nas piłują i nie ma życia poza szkoła (:D jasne)
ziabol pisze:to w Krakowie nie czarujmy się dopiero te szkoły typu VIII, I, II.
nie wiem co to za szkoły

a egzaminem nie ma co sie strseować! ja powtarzałam głównie wzory na fizykę i robiła stare testy, z polskiego praktycznie nic nie robiłam, bo ie chciało mi sie pisać wypracowań, z obu miałam po 45pkt jeśli chcecie się dostać do dobrego liceum to pewnie już wcześniej o tym myśleliście i w gimnazjum już się trochę uczyliście, a to już dużo. Pamiętajcie! na egzamin idźcie spokojni, bo stres was zeżre i nie będziecie mogli myśleć logicznie, a to jest najważniejsze!
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: ziabol »

pani Korczaszko, gdzie na medycynę?

ja w gimnazjum powtarzałam do poprawki z fizyki, a nie wzory oczywiścier sienie powiodło
nic nie robiłam przez 3 lata, jeśli ktoś z Was też i tak zdacie ponad przeciętną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości