Ekologia a studia?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Iwus »

Sunflower77 pisze:wybierzcie na UAM-ie Kształtowanie i Ochronę Środowiska. , można projektowac tereny zielone.
bez tytułu inżyniera i zdobycia odpowiednich uprawnień nie mozna nic projektować
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Sunflower77 »

Nie jestem na KiOŚ-iu, tylko na geografii, a kierunek KiOŚ też jest na dziennych 5-letnich.
Ale to się wszystko zmienia i słyszałam, że mają to zmienić i zrobić samoKształtowanie bez ochrona w nazwie. Ten świat schodzi na psy, jak można być na studiach przyrodniczych i nie chronić przyrody?!?
Zresztą, zawód jest tylko papierkiem, koleżanka zna kilku geografów, którzy pracują w leśnictwie, tylko nie wiem, co oni tam konkretnie robią.
Każda praca jest dobra, kiedyś jak byłam w biurze podróży to jedna laska co tam pracowała była wcześniej w oczyszczalni ścieków, a druga po jakimś kierunku ekonomicznym czy czym takim?
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Ziutaa »

nie ma takiego kierunku na UAMie jest ochrona środowiska i ochrona środowiska specjalnosc od I roku studiow: hydrobiologia i ochrona wod.[/i]
Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Tom »

Marfu pisze:Gosciu - problem polega na tym, ze ekologia nie ma nic wspolnego z ochrona srodowiska
Nie no ale BZDURA!
Ja studiuję ochronę środowiska i tam jest EKOLOGIA i ekologia jest uzupełnieniem ochrony środowiska tak jak towaroznawstwo (chociaż jest taki inny kierunek)! Ekologię u mnie wykłada Pan prof. dr hab. Andrzej Leśniak. A jeżeli chodzi o sam kierunek ekologi to nie polecam. Po ekologi samej nie znajdziesz żadnej pracy a po ochronie środowiska mogę być właściwie kim chce i przyrodnikiem i badaczem i siedzieć za biurkiem itd
rolka
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2007, o 14:02

Re: Ekologia a studia?

Post autor: rolka »

searafina pisze:mam pytanko: czy gdzieś w Polsce można studiowac osobny kierunek ekologia? szukałam ale jak narazie nie znalazłam uczelni na której był by ten kierunek. Jest ochrona środowiaska, biologia itp. A ekologia
Jeśli chcesz studiować to zacznij już teraz, najlepiej od tego artykułu

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia
bo widzę, że niektórzy mają tutaj małe problemy z definicjami
Wydaje mi się, ze chodzi Ci o kierunek ochrona środowiska właśnie.


* studiować oczywiście w sensie poszerzać wiedzę z własnej woli.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości