EKOLOGIA POPULACJI - jaka to struktura przestrzenna?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
poseidon
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2018, o 17:46

EKOLOGIA POPULACJI - jaka to struktura przestrzenna?

Post autor: poseidon »

Hoduję w swoim akwarium krewetki. Jeden gatunek. Nie walczą o pokarm ani partnera do rozrodu, o nic właściwe nie konkurują. Żadnej hierarchii też nie udało mi się u tych zwierzaczków zaobserwować. Nie łączą się w żadne grupy, ławice", nie opiekują potomstwem, ale też nie przeszkadza im wspólne siedzenie na roślinkach.
Próbuję opisać cech tej populacji, ale nie mam pomysłu jaka to forma rozmieszczenia może być. Skupiskową odrzucam, ale może niesłusznie? Przeglądając literaturę widzę, że skupiskowe rozmieszczenie jest typowe dla zwierząt ze strategią K, roślin rozmnażających się wegetatywie, stad, ławic, społeczności z hierarchią.
Równomierne też mi nie pasuje jakoś, chociaż bardziej, bo to sztuczna hodowla, a r. równomierne jest częste dla ludzkich dzieł. Tyle, że krewetki to nie samotniki i żadnych skunksich trucizn nie wydzielają do środowiska, nie ma dużych odległości między osobnikami.
Losowe wydaje się poprawnym rozmieszczniem, bo i środowisko jest jednorodne i gdzieś napisano, że typowe dla małych bezkręgwoców. Pewności jednak nie mam, może ktoś mnie oświeci? Od razu mówię, że dosyć ważne, bo robię taki projekcik do szkoły na ekologię no i pupa, coś mi się zacięło w mózgu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość