etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

BronXNatkaBlue
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 00:26

etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: BronXNatkaBlue »

Cześć ponieważ interesuję się psami, ciekawi mnie co dzieję się z moim ukochanym pieskiem w grobie, dlatego, że go niedawno straciłam, chciałm zapytać czy może są tu jacyś studenci weterynarii lub ktoś kto zna lub ma jakieś materiały odnośnie tego zapytania jak w temacie byłabym wdzięczna za linki, strony itp. Był całym moim życiem dlatego nie chcę nigdy z nim się rozstawać, tak jak zawsze. Będę wdzięczna za jakieś coś
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: marcin93 »

Widziałem kiedyś artykuł o tym na wyborczej. Bardzo wciągająca lektura. doczytałbym i podzielił się z Tobą tylko się papier toaletowy skończył. Co do sposobów to pokieruj się wyobraźnią i idź do szopy po narzędzia. Powodzenia trolku
BronXNatkaBlue
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 00:26

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: BronXNatkaBlue »

Chciałam zapytać, bo z pewnością na jakimś wydziale weterynarii studenci uczą się tego, chciałam zaczerpnąć konkretnej wiedzy, ale niestety nie wiem skąd.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: AnnaWP »

Psa - nie znalazłam.
Jest wiele artykułów o świniach, zawsze można porównać, ale wszystko płatne, dostęp w czytelni powinien rozwiązać ten problem przynajmniej niekiedy.
Z niepłatnych
zobacz-ten-plik.pdf
(205.4 KiB) Pobrany 183 razy

Kod: Zaznacz cały

link.springer.com/article/10.1007/s10493-009-9284-9#page-1

Kod: Zaznacz cały

google.pl/books?hl=pl&lr=&id=iAtRGA2IfcwC&oi=fnd&g=PA143&dq=corpse+flesh+decay+time+dogs&ots=kchwF5Cf73&sig=GwYHAWTBcDZfzXNp1L8mMgV7fIk&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
zobacz-ten-plik-tez.pdf
(88.47 KiB) Pobrany 71 razy
Poszukałabym raczej jednostek badających rozkład ciał - kryminalistyka?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: Alra »

BronXNatkaBlue pisze: ciekawi mnie co dzieję się z moim ukochanym pieskiem w grobie
Wybacz, ale eem, to trochę przerażające .
Ale z drugiej strony był tu już wcześniej ktoś, kto chciał zakopywać martwe kurczaki i coś tam w związku z tym badać na olimpiadę. Co kto lubi.
BronXNatkaBlue
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 00:26

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: BronXNatkaBlue »

Może, chciałam poprostu wiedzieć, możliwe że niekompetentnie się wyraziłam, dziękuję nie wiem jak wogóle nie wiem jak teraz żyć
BronXNatkaBlue
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 00:26

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: BronXNatkaBlue »

i przepraszam bo nie jest to faktycznie coś miłego ale chciałam zasięgnać jednak fachowej lektury bo najlepiej jak sama sobie przeczytam może nawet pomoże mi się trochę pozbierać, a jeśli chodzi o proces ludzki to już przeczytałam i wiem ale i tak mało jest o tym w internecie tym się zajmuje kryminalistyka natomiast w przypadku psów nic nie udało mi się wyszukać. Dziękuję z pewnością przejrzę linki, dzięki.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: AnnaWP »

Nic co ludzkie nie jest nam obce.

A świadomość śmierci może i jest przerażająca, ale powinniśmy się oswajać z nią.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: Alra »

Cóż, każdy jak widać jest inny. Mnie to, co opisała autorka wydaje się być wręcz groteskowe, kolega McPherson wziął to za żart. Osobiście trochę inaczej podchodzę do śmierci zarówno ludzi, jak i ukochanych zwierzątek - nie potrafiłabym w takich okolicznościach rozmyślać nad tym, jak rozkładają się ich ciała, stąd moja reakcja. Ale każdemu służy co innego, jak już pisałam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: Medycyna Lwów »

etapy rozkładu ciała czy to psa czy człowieka są takie same - nie powiem z pamięci, bo nie pamiętam już, ale poszukaj w necie w kontekście człowieka - z książek było to dokładnie opisane w Medycynie Sądowej prof. Raszeji.

ps. opisy tego co się dzieje z ciałem są generalnie obrzydliwe (zwłaszcza pierwsze dni po śmierci), więc po co się tym zadręczać i sobie za dużo wyobrażać. Zostaw w pamięci psa takim jakim był za życia, a poczytaj z czystej ciekawości, bo akurat jest to ciekawe.
BronXNatkaBlue
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 00:26

Re: etapy gnicia ciała psa pochowanego - zna ktoś lekturę?

Post autor: BronXNatkaBlue »

Dziękuję za cenną pomocną dłoń w takiej chwili mojego życia życia którego już nie ma bez mojego psa już nie będzie mojego zycia. W każdym razie właśnie dużo lepiej ujęte przez Pana moderatora-jednak ze własnie nie wiem skąd i za co się wziąć gdzie szukać materiałów o tej tematyce .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości