ETYCZNA INICJATYWA

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
dawny teriolog
Posty: 23
Rejestracja: 26 sie 2006, o 19:00

ETYCZNA INICJATYWA

Post autor: dawny teriolog » 4 maja 2019, o 10:55

2019-ESM.episode9. available may.
ETYCZNA INICJATYWA
VENSZEKI VDX MEDIA<worth scientific article< Etyczna inicjatywa na rzecz zachowania dzikiej przyrody Azji Srodkowej>published from< tomek quatl-pietrzak

Intuicyjnie zalezy nam na dobru czlowieka, na poziomie zycia i rozwoju gospodarczym. Miejmy nadzieje, iż dokument wesprze naturę etycznej inicjatywy na rzecz zachowania ekosystemów i dzikich gatunków Azji środkowej. Sa wartościowe oryginalne artykuły przyrodnicze, działania typu applied fair work przy wsparciu innowacyjnych technologii i badan naukowych. Ale nie ma sumiennej pracy, bez uczciwego wsparcia. Sa szczerze jakieś osiągnięcia w ramach inicjatywy zachowania dzikiej przyrody i zasobów naturalnych Azji Środkowej, ale niewiele pomogło to naszej cywilizacji. Azja środkowa jest ta częścią świata, która jest zamieszkiwana przez dzika faunę, w tym relikty plejstocenu, które występują w refugiach. Z pewnością istnieją w Azji Środkowej gatunki, nieodkryte jeszcze dla nauki i nie uznane w klasyfikacji IUCN czy w papierach The League ECL. Zgadzamy się z tym, ze flora i fauna jest w dalszym ciągu biednie zbadana, liczy się wszystko co pomoże nam w odmianie życia i naszej planecie. Sprawy te wspierają integralność i odrodzenie się społeczne w naszych czasach. Sa braki, ale co dalej, gdy jesteśmy w tarapatach. Ekosystemy zatracają się, zasoby naturalne sie kurczą, nieodkryte gatunki zanikają bezpowrotnie. Naukowo rzecz biorąc górski ksy-gyik jest żywym stworzeniem, które nie jest odkryte, wg. lokalnych jest dzikim gatunkiem niedźwiedzia, bądź małpy. Jasne jest to, iż w Azji środkowej zdarzają się endemiczne gatunki zajęczaków lub kunowatych, lecz nie ma rekordów w postaci fotografii lub próbek biologicznych, potwierdzających istnienie tego typu dzikich gatunków. Reliktowy gatunek salamandry, bądź populacje kaszgarskich pstrągów nigdy nie stały się obiektem prac zoologów. Aczkolwiek badania trwają i miejmy nadzieje, ze świat zwierzęcy nie został do tej pory gruntownie zbadany, także w tej części świata. Flora roślin naczyniowych jest bogata. Obfite są lasy orzechowe i pistacjowe. Dzikie gatunki orzechów nadają się do dalszego zainteresowania w przemyśle farmaceutycznym. Endemiczne rośliny zdarzają się w ekosystemach górskich i moczarowych.
Zrównoważone gospodarowanie zasobami naturalnymi ma tutaj diametralne znaczenie, zarówno dla ekosystemów, zrównoważonego życia oraz całej tutaj cywilizacji, jak i ludzkości. Kwestia dotyczy dobrych nawyków ws. gospodarki leśnej, agroturystyki, technologii industrialnej i innowacji dla życia oraz konstrukcji podstaw w architekturze lub w eko-gadżetach dzisiejszych czasów, dostępnych dla tego regionu. Interesują nas podstawy projektu sustainable management of natural resources and living beings across wild Central Orient. Applied ecology of living beings jest pracami The League ECL. Outdoorowe firmy odzieżowe <ang. outdoor tech brands> oraz eko-gadżety od firm innowacyjnych <ang. eco-friendly gadgets from tech brands> znacząco wspierają sustainable living, życie praktyczne i funkcjonalne.
EREMITE SKAUT MAGAZINE. epizod dziewiaty. 05_2019.Tekst udostępniany na licencji Creative Commons.
CONTINENT CHARITY FOR CONSERVATION OF NATURE from quatl pietrzak
awardsforlife at mozello.pl

ODPOWIEDZ