Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: fructosum »

kokardka pisze:fructosum, co u Ciebie? startujesz na farmę w tym roku?
udało mi się poprawić maturę, i jeśli się uda to lekarski, a jeśli nie, to stoma

marcado
Posty: 30
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: marcado »

Pisałam maturę w tym roku. Niestety nie poszło tak, jakbym chciała. 144pkt. Ale liczę, że na farme w Poznaniu wystarczy ) Są tu jeszcze jacyś przyszli studenci na UMP?
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: szalona chemiczka »

Kama333444, SUM, Bydgoszcz i Wrocław. Wybrałam tak ze względu na progi i odległość od domu. W tym roku po raz pierwszy pisałam maturę, dlatego, nie mając większego pojęcia jak taka rekrutacja przebiega musiałam się tymi 3 miastami zabezpieczyć. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się dostać do Sosnowca, bo miałbym na prawdę bliziutko. To czekanie jest bardzo stresujące, ale musimy dać sobie radę, bo jak nie my, to kto?

I mam jeszcze pytanko: Czy Wy jak się rejestrowaliście na farmację do Bydgoszczy, to wyskoczyło, że język (w moim przypadku angielski) jest brany pod uwagę? - oprócz pkt z biologii, chemii ukazane są jeszcze z języka obcego. O.o
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

szalona chemiczka pisze:I mam jeszcze pytanko: Czy Wy jak się rejestrowaliście na farmację do Bydgoszczy, to wyskoczyło, że język (w moim przypadku angielski) jest brany pod uwagę? - oprócz pkt z biologii, chemii ukazane są jeszcze z języka obcego. O.o
Tak. Jak ktos bedzie mial tyle samo punktow z chemii i biologii co Ty, to pierszenstwo bedzie miala osoba z wieksza iloscia punktow z jezyka obcego.
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

marcado jeśli nie wyjdzie mi z lekarskim we Wrocławiu, to prawdopodobnie idę przesiedzieć rok na farmacji na UMP
avanss
Posty: 124
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:57

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: avanss »

Zabierzesz komuś miejsce
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

niestety, tak to jest. ktoś musi stracić, żeby ktoś zyskał
katuszka00
Posty: 12
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:44

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katuszka00 »

Wybiera się ktoś na farmację do Lublina?
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

AkrobataCz&#x142owiekDuch pisze:marcado jeśli nie wyjdzie mi z lekarskim we Wrocławiu, to prawdopodobnie idę przesiedzieć rok na farmacji na UMP
No i potem ze ~130 osob na I roku, pod koniec II jest ~70. Swietna strategia.
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

strategia pewnie taka jak 50% osób, które nie dostały się na lekarski i chcą próbować ponownie no, chyba, że masz lepszy pomysł, to chętnie posłucham rady
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

Oczywiscie. Zostac w domu i uczyc sie do matury. W ten sposob zajmiesz miejsce komus, komu zalezy na farmacji.
vixi212
Posty: 14
Rejestracja: 27 cze 2014, o 20:02

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: vixi212 »

Hej, hej
Widzę, że bój o miejsca.
Jeśli ktoś chce do Wrocka to.od jutra będzie tam jedno miejsce więcej, więc mam nadzieję, że ktoś się ucieszy
Jeśli faktycznie chcecie poprawiać maturę to mam radę.poprawiałam w tym roku, bo w zeszłym 2 pkt do farmacji mi zabrakły. Nie poszłam na studia przesiedzieć, ale za to chodziłam do policealnej szkoły, po której ukończeniu byłabym technikiem farmaceutycznym. Powiem Wam szczerze, że dziś Bogu dziękuję, że tak się stało, bo rok temu nie miałam pojęcia z czym ma się tam do czynienia (fakt że w takim studium nie ma tego co na studiach, ale miałam okazję liznąć przynajmniej podstaw wszystkiego) a teraz już wiem, że nie chcę tego studiować (nie chodzi o trudność kierunku czy coś w tym stylu, tylko o to, że mnie to nudzi i zwyczajnie nie kręci). Zapisałam się na kierunek, bo w razie czego lepiej studiować niż nie, ale dziś mnie oświeciło, że przecież mogę spróbować szczęścia gdzie indziej.i tak właśnie zamierzam zrobić
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

zielony25 pisze:Oczywiscie. Zostac w domu i uczyc sie do matury. W ten sposob zajmiesz miejsce komus, komu zalezy na farmacji.
ja już rok w domu przesiedziałem drugiego nie zamierzam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości