Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

AkrobataCz&#x142owiekDuch pisze: ja już rok w domu przesiedziałem drugiego nie zamierzam
Skoro siedzac w domu nie udalo Ci sie poprawic matury, to dlaczego sadzisz, ze bedac na farmacji to sie uda?
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

zielony25 pisze: Skoro siedzac w domu nie udalo Ci sie poprawic matury, to dlaczego sadzisz, ze bedac na farmacji to sie uda?
chociażby dlatego, że nie można załamywać rąk, trzeba walczyć o swoje, o próbować oknami, jak nie udaje się drzwiami
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

Pokretna logika.
Natalia1995
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2014, o 16:32

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Natalia1995 »

Logika jak najbardziej dobra. Ja też idę na farmacje, chociaż moim marzeniem jest lekarski. A nuż spodoba mi się i zostanę?

Nie wszyscy wyobrażają sobie rok siedzenia w domu, mnie to przeraża więc idę na studia, z myślą - jak nie będzie mi sie podobać to próbuję na lekarski, a jak się spodoba to zostaje.

A to, że ktoś nie napisał wybitnie matury, nie oznacza, że nie poradzi sobie na studiach
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

zielony25 pisze:Pokretna logika.
być może dlatego, że myślisz wąskotorowo, albo po prostu nie wiesz co to znaczy tak czy inaczej, jak ktoś się czymś pasjonuje, to będzie próbował tak długo, aż się uda
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

AkrobataCz&#x142owiekDuch pisze: tak czy inaczej, jak ktoś się czymś pasjonuje, to będzie próbował tak długo, aż się uda
Idac na farmacje, ktora w ogole nie interesuje. Czemu farmacja akurat jest taka pociagajaca dla niespelnionych lekarzy?
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

może dlatego, że w pewnym stopniu jest spokrewniona z medycyną, a poza tym jest to gwarant znalezienia pracy po studiach i w zawodzie, co dzisiaj jest bardzo trudne
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: szalona chemiczka »

zielony25, dziękuję za odpowiedź! Mimo wszystko mam jeszcze pytania XD. Czy poziom języka obcego ma znaczenie? (czy jest jakiś przelicznik dla każdego z poziomów czy może u wszystkich osób biorą język obcy na podstawie?) Czy przy wpisywaniu wyników na stronie z rekrutacją na uj wpisuje się obok cyfr znak %?
krisbiol
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2014, o 23:35

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: krisbiol »

Siemanko!
Czy mam szansę na farmację na WUMie z wynikami 88matma, 72chem i 68 biol?
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: zielony25 »

szalona chemiczka pisze:Czy poziom języka obcego ma znaczenie? (czy jest jakiś przelicznik dla każdego z poziomów czy może u wszystkich osób biorą język obcy na podstawie?)
Nie pamietam, wpisz oba. System wybierze ten lepszy dla Ciebie.
Czy przy wpisywaniu wyników na stronie z rekrutacją na uj wpisuje się obok cyfr znak %?
Pewnie bez [%], ale jak sie wczytasz uwaznie w to, co tam jest napisane, to sie dowiesz -)
avanss
Posty: 124
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:57

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: avanss »

wcale nie jest gwarant pracy w zawodzie.
perspektywy dość przeciętne.
przede wszystkim b.dużo absolwentów,a miejsc pracy ubywa.
kierunek jednak ciekawy jak sie chce pracować w przemyśle.
jednak z tym może byc ciężko.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

avanss, absolwentów bardzo dużo? Mniej niż po wszystkich innych kierunkach, nawet po lekarskim ale to inna sprawa, na pewno mniej niż po wszystkich technicznych, które są już dostępne na wszystkich Wyższych Szkołach Tańca i Prania
krisbiol pisze:Siemanko!
Czy mam szansę na farmację na WUMie z wynikami 88matma, 72chem i 68 biol?
Jeżeli przelicznik jest taki sam jak w zeszłym roku to masz szansę.
katuszka00
Posty: 12
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:44

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katuszka00 »

Jeżeli ktoś myśli, że po farmacji w Polsce znajdzie pracę w przemyśle to życzę powodzenia. Obecnie na rynku pracy jest duża konkurencja. Masę absolwentów po chemii, biotechnologii itd. Przebić jest się ciężko, zwłaszcza jak na 1 ofertę pracy w firmie farmaceutycznej przypada ok.200-300 kandydatów. Ale oczywiście na pracy w laboratorium życie się nie kończy. Można jeszcze szukać ofert przy rejestracji leków, ale tutaj też konkurencja spora. Za granicą chętniej do lab przyjmują chemików, ale może się okazać, że mgr do takiej pracy to po prostu za dużo.

Najlepszym rozwiązaniem po farmacji jest praca w aptece czy to w Polsce czy za granicą. Praca czysta i lepiej płatna w porównaniu do zarobków w przemyśle. Dobrym rozwiązaniem jest też doktorat, tylko najlepiej nie w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości