Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

haha dziewczyny zawsze możemy poudawać że się rekrutujemy na farmę i walczymy ale to po sesji
nomorees
Posty: 115
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 14:25

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: nomorees »

myślicie, że mając +/- 60% z biologii i chemii rozsz. i 90% +/- z matemtyki podstawowej, warto złożyć na farmację czy nie mam zadnych szans?
Awatar użytkownika
honoratusia99999
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:41

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: honoratusia99999 »

Ja myślę , że warto:) Jak uważacie gdzie najkorzystniej złożyć w tym roku papiery na farmacje stacjonarną i niestacjonarną
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Aero »

nomorees pisze:myślicie, że mając +/- 60% z biologii i chemii rozsz. i 90% +/- z matemtyki podstawowej, warto złożyć na farmację czy nie mam zadnych szans?
Do Warszawy ma to jakiś sens, bo liczą matematykę, ewentualnie do Bydzi, ale wątpię, żeby progi spadły do 120. Za to na analitykę powinno to starczyć.

Poczekaj na wyniki najlepiej, bo mogą Cię zaskoczyć, szczególnie z biologii.
mikandra
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2014, o 15:28

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: mikandra »

Myślicie, że progi na UŚ- do sosnowca- spadną w tym roku?
Z biologii prognozuję ok. 75-85 % (zależnie od klucza.), a z chemii 50-parę . I jestem trochę załamana, bo do tej pory wszystkie arkusze z chemii pisałam na 80 i wzwyż. W zeszłym roku według tego forum próg to około 136 punktów.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

Aero pisze:
nomorees pisze:myślicie, że mając +/- 60% z biologii i chemii rozsz. i 90% +/- z matemtyki podstawowej, warto złożyć na farmację czy nie mam zadnych szans?
Do Warszawy ma to jakiś sens, bo liczą matematykę, ewentualnie do Bydzi, ale wątpię, żeby progi spadły do 120. Za to na analitykę powinno to starczyć.

Poczekaj na wyniki najlepiej, bo mogą Cię zaskoczyć, szczególnie z biologii.
Do Warszawy może być ciężko, w tamtym roku próg był coś ponad 160 więc raczej nie spadnie do 143, 20pkt różnicy to jednak dużo.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Aero »

kokardka pisze:
Aero pisze:
nomorees pisze:myślicie, że mając +/- 60% z biologii i chemii rozsz. i 90% +/- z matemtyki podstawowej, warto złożyć na farmację czy nie mam zadnych szans?
Do Warszawy ma to jakiś sens, bo liczą matematykę, ewentualnie do Bydzi, ale wątpię, żeby progi spadły do 120. Za to na analitykę powinno to starczyć.

Poczekaj na wyniki najlepiej, bo mogą Cię zaskoczyć, szczególnie z biologii.
Do Warszawy może być ciężko, w tamtym roku próg był coś ponad 160 więc raczej nie spadnie do 143, 20pkt różnicy to jednak dużo.
Szczerze mówiąc to nie przeliczałam dokładnie, bo jak zobaczyłam te 90% to stwierdziłam, że oho, może szanse są

Mikandra, czekaj na wyniki najlepiej, bo to jest wielka loteria. Może spaść o parę punktów, ale na 99% nie spadnie poniżej 130 (o, tak prorokuję!).
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katy94 »

Hej Je też rozważam ten kierunkek i mam parę pytań:
1. Jak to jest, ze farmację można studiować tylko na dziesięciu uczelnich, a medycynę na 12?
2. Jak to jest z tymi warunkami? Czy każda uczelnia ma? Bo z chemi mam wynik nie za bardzo, a przy farmacji on zazwyczaj jest tym warunkiem
3. Czy terminy rejestracji na farmację pokrywają sie z tymi na medycynę? Jeśli nie czy mógłby mi ktoś podać link gdzie te terminy byłyby po kolei wypisane?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Piotrr »

1. no nie wiem, bo może nie wszystkie uczelnie otworzyły kierunek farmacja? a nawet więcej na pewno nie wszystkie
2. przy progach masz w nawiasach podane jak występuję jakiś warunek. W Poznaniu jest to średnia, gdzie indziej nie mam pojęcia. Na niektórych było coś, że trzeba uzyskać minimum po 30% czy tam 50% z chemii i biologii, żeby brać udział w rekrutacji, ale nie wiem czy jest to jeszcze aktualne(to był chyba Lublin, albo Biały)
3. a farmacja, czy medycyna to jakaś szlachta, że rejestracja dla nich ma być prowadzona w innym terminie, jak dla innych kierunków na uczelni ?
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

katy94, z tego co kojarzę to krytykowałaś niegdyś bardzo farmację (chyba że coś pomieszałam), skąd taka zmiana planów?
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katy94 »

Nie krytykowałam, w każdym razie nie pamiętam Chociaż i tak chyba będzie pielęgniarstwo, bo boję się, że farmacja będzie dla mnie za trudna i sobie na niej nie poradzę, a nawet jak to będę się na niej bardzo męczyć. Kierunek podoba mi się, praca w aptece też, ale nie mam zbytnich zdolności chemicznych, co ostatecznie pokazała tegoroczna matura z chemii
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katy94 »

Co znaczy jak przy progu do Białego stoku pisało 135 i obok 83%. To oznacza, że ostatnia osoba która sie dostała miała 135 punktów w tym 83 z chemii?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: KatarzynaZSDM »

katy94 pisze:Co znaczy jak przy progu do Białego stoku pisało 135 i obok 83%. To oznacza, że ostatnia osoba która sie dostała miała 135 punktów w tym 83 z chemii?
Tak -)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości